Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на добло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Този импулсен датчик лесно ли се сменя и къде се намира ? Ако някой знае ще съм му благодарен.
    Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

    Коментар


      #17
      колянов или разпределителен
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Утре ще пристигнат и двата датчика, + този за температурата на двигателя, както и стъпковото моторче. Остава само тяхната подмяна за сега.
        Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

        Коментар


          #19
          Вече смених датчик на Колянов вал, датчик на разпределителен, датчик температура на двигателя , както и стъпковото моторче. Сега го прави от време на време това губене на обороти, и седи като войната, давам и газ ма беше все едно я забавя, първа скорост- 20км., втора -40км., трета - 60км., четвърта и пета върви доста по добре. Нещо ми се ги и във високите оборити, но забелязвам,че като завъртя ключа и като запаля двигателя е станал доста тих, даже се чудя понякога дали е в работен режим , добре че ми трака един повдигащ да разбера,че работи. Ще сменя горивен филтър, остава да проверя и помпата, същевременно се чудя да се направя едно водородно почистване бележим ако катализатора е позадръстен да се отпуши малко. Незнам досега на колата само купето не съм сменял, велик филм с много части.
          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

          Коментар


            #20
            Някъде около катализатора би трябвало да имаш един болт Ф12 или 14, развий го и пробвай дали има промяна, ако има значи имаш някъде запушване по изпускателната система.
            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

            Коментар


              #21
              Виж си бензиновата помпа, де не е скъсан, гофрирания маркуч.

              Коментар


                #22
                Този маркуч в резервоара при помпата ли се намира?
                Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                Коментар


                  #23
                  да там е
                  Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                  (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                  Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                  Коментар


                    #24
                    Утре колеги силно се надявам да разберем от какво е. Пак на компютър но в друг сервиз. Ако елиминираме този проблем, ми остават 2 повдигача и 1 семеринг, ма то жена и кола на късмет.
                    Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                    Коментар


                      #25
                      И така, днес в следствие на водородно чистене пол,а нямаше особенно. И после на компютър, резултата : 2 ламбди сонди. Човека каза, че и е върнал заводските настройки на компютъра, т.е. да рсаниран, че нещо е човъркан компа ли?! Човека каза да сменя поне едната сонда първата акомнямам пари за двете щото все пак си е цифра. Само се чудя оригинална за модела ли да сложа или има някакви универсални които предлагат в един сайт?
                      Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                      Коментар


                        #26
                        След смяна на първа сонда и другата бобина всичко заспа.
                        Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                        Коментар


                          #27
                          И отново същата история, пали на два или три цилиндъра, след като подам газ се оправя. Имам повдигачи за смяна от както съм я взел тоест година и половина, възможно ли е от недостиг на компресия на някой от цилиндрите да иска пак сегменти и за това да пали така? Отбелязвам, че след като смених половината датчици и двете бобини, свещите + кабелите, стъпковия мотор когато я паля студена си работи на ниски обороти вместо на високи и в последствие да падат, направо имам чувството,че ще изгасне. Ако някой има предположения да помага, че бактън вече.
                          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                          Коментар


                            #28
                            Ми освен да си почистиш дроселовата клапа, друго не се сещам.
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #29
                              Купих един флакон спрей специален за дроселови клапи, най - важното изпитан! Взех да се съмнявам в изгорял клапан, четох във Фолк......ен форума за един пасат дето бачкал на 3 цилиндъра и се оказало изкривени водачи на 2 от клапаните, знам ли вече?! Той човека ми каза в магазина да сваля дросела и да го изчистя със спрея ма пусто време все не стига.
                              Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                              Коментар


                                #30
                                Малко развитие при мене. Дросела го изчистих, от ляво на кутията за въздушния филтър има един гумен маркуч - ,,У"- образен, който е свързан с кутията за въздушния филтър, с капака на клапаните и другата част е наполовина по тънка и влиза вертикално и аз незнам в какво точно. А там където влиза в отвора на капака на клапаните той беше на половина чист, т.е. имаше толкова много нагар колкото не съм виждал и в на баба кюнците. Запалих я покарах я, пак я запалих пак я покарах, ще видим като и сипя бензин и като я покарам на дълго как ще е и ще пиша какво е станало, ,а сега уж бива.
                                Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                                Коментар

                                Working...
                                X