Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем при палене на добло

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    и като я покараш ще се сехиш да прочетеш онова за къмпютъра отново.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #32
      И накрая ще се окаже компютър, това ли да разбирам?
      Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

      Коментар


        #33
        Тези дни забелязах, че губи обороти когато я паля на загрял двигател и едновременно с това се включва и перката. Тези дни ще я водя при други специализирани уж майстори да сменят повдигачи и евентуално клапани, както и термостат. Да видим какво ще стане след това.
        Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

        Коментар


          #34
          Малко прясно инфо,колегата S-Bankov се оказа прав. Доблото се нуждае от компютър, номера е IAW 59F .SC. Моля ако някой колега може да помогне с намирането на компютър ще съм му задължен. Миналата седмица сменях на У-псилонка компа, сама доста лесно с намирането, но тука с Доблото не успявам. Който може нека помогне с квото успее, щото с тея ремонти ми се е*а мамата.
          Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

          Коментар


            #35
            След дълго чакане и някакви цени тука в БГ. от сорта на 2 к, компа пристигна на М.Марели за 600 български пари. За в момента пали, не прекъсва, не гасне ама пак иска нещо да се пипне липсва и малко хала. Утре сутринта на компютър отново.
            Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

            Коментар


              #36
              Днес ми направи впечатление, че се чува едно свистене там където се намира пистовия ремък, някъде ниските обороти до към 1500 до към 2000 , това по слух тъй като нямам оборотомер. И като, че ли има леко замятане на шайбата дето я чете датчика на коляновия вал, сменяха семеринг на вала от тази страна, ма ако има износен лагер на вала може да не го чете както трябва според мен и за това да не върви както преди. Ако някой има идея ще се радвам да помогне, така или иначе другата седмица пак влиза в бокса, но аз съм длъжен да попитам. И още един въпрос може ли това свистене да е от някаква ролка на този пистов ремък или лагер на динамото? Тъй като миналата година се чу същото свистене по време на път и някой ми каза капни малко масълце и ще спре и аз капнах будалата и то спря да свири ама сега е доста по осезаемо.
              Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

              Коментар


                #37
                Фиат добло 1.2 трудно пали при топло време


                От миналата зима забелязах,че когато времето е студено само докато и покажа ключа и пали от раз, обаче затопли ли се става по трудно. Сега вече когато е топличко въртя 3-4 пъти и тогава пали. Другото което забелязах е ,че когато загрее двигателя и пусна парното да духа топло отвън вътре в купето мирише малко на изгорели газове. Когато погледнах отпред двигателя от лявата страна където са ремъци, динамо мирише точно на изгорели газове. Четох за някакъв маркуч за картерни газове, някой идея къде се намира? Можело от него да пали трудно, незнам?! Тази миризма също е от миналата зима но много слабичко беше, сега е по осезаемо, на място ли е колата влиза ли топло въздух отвън не се трае, в движение е ли съм няма проблем.
                Lancia Y, 1.1, 2000г.-първата любов! Сегашна любовница - Фиат Добло 2002г, 1.2 пак бензин......като цяло винаги верен на марката!

                Коментар

                Working...
                X