Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома проблем с педала на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    За маховика и аз не съм много съгласен,преди 2 години смених комплект съединител и лагер помпа задължително,вече 40 хил.км. без проблеми.След смяната педала е идеално мек,помпи също не съм сменял,нито горна,нито долна,не виждам защо трябва да се сменят,ако нямат проблем.

    Коментар


      #17
      Купих я преди 2 дена-1,8i 16v. След голф3, не ми е направило впечатление да е твърд съединителя.Минала съм 30-40 километра. Днес се счупи педала, слава богу при тръгване от работа. Педалите на дизеловите и на бензиновите еднакви ли са? И няма ли метални педали за тези коли?
      Последна редакция от roogdi; 28.07.2017, 21:32.
      Fiat Croma 1.8 16V 2007г
      Golf 3 1.8 ABS 94г
      ВАЗ 2101 74г

      Коментар


        #18
        Колега не си сам,вчера сестрата си купи Крома 2007 бензинова и днес вече е без педал.Някой ако има каквото и да е инфо по въпроса да казва включително и за побългаряване с тел желязо и мамата.
        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

        Коментар


          #19
          Сетрата ся видях че си питала. Колеги горе над мен е сестра ми и питането е за нея.
          LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
          ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

          Коментар


            #20
            абе от 147 на алфа не става ли?
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Не става, в тубата видях че на Алфата си е нормален /железен/ педал. Почти на 100% съм сигурен че е еднакъв с този на вектра след 2000 и някоя година. Купихме от морга Монца цар само педал за 60 лева а и на другия ден поръчахме по ибея педали с конзолата за 30 или 40 паунда ама и те са употребявани и като им гледам износването са към 200 000 км. За колегите с Кроми и др. с пластмасови педали; няколко натискания преди да се счупи педала сестрата е усетила нещо непривично в педала ''като че ли се плъзгаше педала''което означава че той е почнал да се къса и след малко...опааааа
              LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
              ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

              Коментар


                #22
                За колегите с Кроми след 2005-на вектрата педала бил малко по различен но за сега не знам какво точно. В момента в италиянския и бей има 2 нови педала по 50 евро и 20-30 евро транспорт. В нащо евро комплект съединител плюс спирачка е 900 лева
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #23
                  На моето Браво пък педалът на съединителя взе да скърца. Баш днес, като си тръгнах от срещата. Някой от счупените да е скърцал, преди да баялдиса?
                  браво 1,6/90 - 09 г.

                  Коментар


                    #24
                    едва ли. провери си прожината и си готви за помпа
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      Коя точно помпа?
                      браво 1,6/90 - 09 г.

                      Коментар


                        #26
                        долната на педала. провери и гумичката.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #27
                          slonikon написа: Преглед на мнението
                          На моето Браво пък педалът на съединителя взе да скърца. Баш днес, като си тръгнах от срещата. Някой от счупените да е скърцал, преди да баялдиса?
                          Скърца горе втулката където влиза педала, имах същия проблем на същата кола. Смазах и вече на скърца. Попринцип там има смазка оригинално, но след времето изчезва и от влагата почва да скърца. Помпа на 8 годишна кола няма начин да сдаде багажа, а за счупен педал не си представям какво натискане трябва да е било. Тоя педал го гледам на моето Браво е яко дебел, не виждам как може да се счупи при нормално ползване.
                          Fiat Bravo II 1.4 16v
                          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                          Коментар


                            #28
                            Вчера уж смазвах с WD - нищо не се промени. Тая сутрин първите десетина натискания не скърцаше, после пак почна. Ти разглобява ли го, за да го смажеш или как?
                            браво 1,6/90 - 09 г.

                            Коментар


                              #29
                              Да, педала се откача от "ушето" на помпата където влиза го намазах с грес лекичко и за сега нямам проблеми.
                              Fiat Bravo II 1.4 16v
                              Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                              Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                              Коментар


                                #30
                                Само да спомена, че вд не е смазка...
                                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                                Коментар

                                Working...
                                X