Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фиат Крома проблем с педала на съединителя

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Фиат Крома проблем с педала на съединителя

    Здравейте, от 1 година карам Фиат Крома 2006г 1.9JTD 120кс., и за втори път ми се чупи педала на съединителя горе в основата, точно под оста на която е закачен педала.Сменил съм горната помпа, но уви.... Има ли други хора с този проблем? Знаете ли някакво решение? Благодаря предварително на отзовалите се.

    #2
    Твърд ли ти е педалът на съединителя? Някакво усилие/напрежение има ли при натискане?

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #3
      Твърд ли ти е педалът на съединителя? Някакво усилие/напрежение има ли при натискане?
      Другата ми кола е Рено Меган 2 2004 година , там педала е бая по-мек. В началото, когато закупих колата ме болеше левият крак след продължително шофиране. Попитах и приятели, на които мнението е , че няма проблем. За жалост съм свикнал с колата и вече може да си внушавам, но е факт че чупи 2 пъти педала и незнам какво да правя, а колата ми харесва.

      Коментар


        #4
        На 90% си за смяна на съединител, Кромата има изключително мек съединител, когато всичко е наред.
        Либра 1,9 жтд 2000г. LX
        Фиат Крома 1,9 2009г.
        Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

        Коментар


          #5
          Какво имаш в предвид под съединител? Сменена е горната помпа, не боксува, няма проблеми с отделянето или с зацепването. Има един лек шум от денфера когато натискам и пускам педала на съединителя, при спряло положение на свободна има едно чукване. Долна помпа или нещо друго имаш в предвид ,че трябва да се смени? Някой има ли е този проблем?

          Коментар


            #6
            Dragoev написа: Преглед на мнението
            Какво имаш в предвид под съединител? Сменена е горната помпа, не боксува, няма проблеми с отделянето или с зацепването. Има един лек шум от денфера когато натискам и пускам педала на съединителя, при спряло положение на свободна има едно чукване. Долна помпа или нещо друго имаш в предвид ,че трябва да се смени? Някой има ли е този проблем?
            Е как какво има в предвид под съединител ? Феродов и притискателен диск + лагер

            1.9 JTD 110hp
            Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

            Коментар


              #7
              Е как какво има в предвид под съединител ? Феродов и притискателен диск + лагер
              Да знам устройството на съединителя колега, но да си сменям части и "АКО" стане е малко нерентабилно, затова питам и дали друг е имал такъв проблем, и как го е решил. Долна помпа, лагер, притискателен диск към кое да се насоча - това ми беше въпроса.

              Коментар


                #8
                Щом оплакванията ти са от твърд педал и искаш да ти е колкото се може по-рентабилно, можеш да пробваш да смениш само притискателния диск.

                1.9 JTD 110hp
                Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                Коментар


                  #9
                  Щом с помпа не се е оправил проблема си за притискателен диск. Съединител се сменя комплект - помпи, феродов, притискателен диск и маховик, за да ти е мирна главата после. Рентабилността за процедурата е 1000+ лева. Ще смениш нещо на парче, утре другото ще се предаде. Ако не си сменял маховик, бъди сигурен, че той е следващият. А не е по-рентабилно да разглабяш нещо 1000 пъти.

                  Както колегата каза съединителите на тези коли са дори по-меки от на други автомобили (нови).

                  Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                  Коментар


                    #10
                    Щом с помпа не се е оправил проблема си за притискателен диск. Съединител се сменя комплект - помпи, феродов, притискателен диск и маховик, за да ти е мирна главата после. Рентабилността за процедурата е 1000+ лева. Ще смениш нещо на парче, утре другото ще се предаде. Ако не си сменял маховик, бъди сигурен, че той е следващият. А не е по-рентабилно да разглабяш нещо 1000 пъти.

                    Както колегата каза съединителите на тези коли са дори по-меки от на други автомобили (нови).
                    Благодаря Ви за помощта. Последно, каква марка комплект съединител, маховик, притискателен , феродов диск, лагер помпа и магазин бихте ми препоръчали?

                    Коментар


                      #11
                      Моят съвет е да се ориентираш към LUK/Valeo. Бравото в момента е с маховик Valeo, помпи и съединител LUK. Оригиналните части бяха Valeo. Съединителят и помпите бяха като нови, но маховикът се предаде и сменихме всичко в комплект.
                      За магазин може да се обърнеш към AXM-AUTO.

                      Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                      Коментар


                        #12
                        Както казаха маховика се сменя задължително, нека не те успокоява, че сега не се е разбил. И аз така като сменях комплект съединител преди 1 година на 1.9 JTD го пипах маховика и викам супер е, няма луфтове и не го смених за да спестя. След 1000 км така се разби, че ми се дорева
                        Fiat Bravo II 1.4 16v
                        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                        Коментар


                          #13
                          Относно маховика - на всяка кола е различно.
                          Аз моята бивша Крома я купих с тръгнал съединител - усещаше се, че пребоксува на моменти.
                          Смених всичко БЕЗ маховика като почна вече да не може да качва нагорнища. След това минах близо 80 хил. км без да имам проблем с маховика.
                          Така и я продадох.

                          Коментар


                            #14
                            На Крома маховика принципно е доста здрав и щаден поради наличието на демпферни пружини и на феродовия диск. Има си сервизни допуски за луфт и празен ход на маховика, аз също не съм го сменял при смяната на съединителя- при 3 зъба празен ход допуск, при мен имаше един зъб. Здрави оригинален маховик да се сменя ей така,защото можело някога да се разбие . Лагер помпа съм съгласен че се сменя задължително,ама пък и маховик?!
                            Имайте предвид че за Крома всичко съединители- Luk, Sachs , Valeo са едни и същи като произход,изработка и т.н -всичките са Корейско Валео,та единствено от значение е цената.
                            Фиат Крома 1.9 16v+
                            Фиат Браво 1.6 16v
                            Фиат Мареа 1.6 16v

                            Коментар


                              #15
                              Здрасти колега. Аз имам същата крома 120 коня,счупих педала на съединителя,смених го и след него комплект съединител. Когато отидох да си взема колата след смяната на съединителя бях готов да се връщам и карам с майстора- невероятно мек педал,почти не се усеща. Коренна разлика.Така че ако не искаш пак да сменяш педал-смени си суединителя. Казвам го от личен опит. Същата кола, същият проблем

                              Коментар

                              Working...
                              X