Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Изключително трудно включване и изключване задна скорост.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Изключително трудно включване и изключване задна скорост.

    Здравейте колеги. Колата е Фиат Типо 1.6 бензин 94г. До вчера и нямаше нищо, качвам се тази сутрин и не мога да включа на задна.... лоста просто сякаш нещо го спира. С много сила влиза на задна и с много сила излиза от задна и се чува нещо като удар между метални части под лоста някъде, сякаш нещо закача там. На никоя друга скорост не прави проблем и няма значение дали ще работи двигателя или не. Какъв може да е проблема?
    Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

    #2
    На канал и гледаш лостовата система, има нещо разместено или износено.

    Коментар


      #3
      При мен понякога се случва първата и задната да не влизат ама като вкарам втора-трета да раздвижа скоростната и да пренаредя зъбите и си влиза в някои случаи задната влиза все едно съм на полусъединител и така я включвам. Хрущят зъбите. А има случаи когато влиза изключително плавно и меко не знам това дефект на скоростната ли е какво е. Става въпрос за брава 1,8 96г.
      Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

      Коментар


        #4
        и в двата случая става дума за износени гумени втулки на щангите на лоста,
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Вкарах я на канала и гледах... ама като не знае, човек какво трябва да види и нищо не вижда. :D
          Утре ще я закарам при човек дето разбира да погледне за какво иде реч, но и аз си мисля, че е нещо по лостовата система.
          Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

          Коментар


            #6
            Трудно включване на задна при загрял двигател.

            Здравейте, за да не отварям нова тема ще пиша тук. Фиат Добло 1.9/105 k.c 2018г. На 90 000км сменен съединител. В момента е 120 000км. Скоро смених горна помпа на съединител. На студен двигател задна скорост влиза добре. Като загрее става трагично. Хърка и бих казал, че с удар влиза. За да не потроша нещо гася двигателя, включвам на задна и паля. Имам чувството, че и първа влиза трудно като загрее. Изчетох сума ти неща, включително и за сервизи. То да те хване страх да отидеш при някои. Затова, ако можете да ми дадете акъл, какво може да е и читав сервиз за отстраняването му. Предварително благодаря.

            Коментар


              #7
              Освен да не са обезвъздушили хубаво системата, като са сменяли помпата, друго не ми идва.
              браво 1,6/90 - 09 г.

              Коментар


                #8
                slonikon написа: Преглед на мнението
                Освен да не са обезвъздушили хубаво системата, като са сменяли помпата, друго не ми идва.
                Двама я обезвъздушаваха. Имаше питанка при обезвъздушаването, защото няма стандартна "цицка" на долната помпа дето се развива, за да се обезвъздуши. Има една пластмасова такава през който става обезвъздушаването. Технологията е следната: изважда се фиксатора на маркуча, който влиза в долната помпа и се издърпва малко, като се натиска фиксатора и той я блокира във позиция при която течността вече излиза през цицката при натискане на педала. задържа се педала в долно положение и се връща маркуча в начално положение. Споделям го, защото доста четох из форума и не намерих отговора. Ако не е обезвъздушен, защо да включва при студен двигател? Забравих да кажа, че съединителя отделя много ниско и ми се струва, че е твърд.
                Последна редакция от lubomihaylov; 16.06.2019, 16:32.

                Коментар


                  #9
                  lubomihaylov написа: Преглед на мнението
                  Забравих да кажа, че съединителя отделя много ниско и ми се струва, че е твърд.
                  Ако не е обезвъздушена педала ще е мек. Според мен или просто преди ремонта е бил прекалено мек, сега e както трябва и за това ти се струва твърд, или не е само до обезвъздушаване.

                  Коментар

                  Working...
                  X