Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Brava 1.4 12V Термометъра на водата показва прегряване и автомобила загасва в движение

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Чак да ти прекрати притока на гориво и да ти спре искрата според мен не. Да го вкарва в авариен да но не толкова осезаем си мисля. А какво ще рече че е избушен?
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    Коментар


      #17
      Чак да ти прекрати притока на гориво и да ти спре искрата според мен не. Да го вкарва в авариен да но не толкова осезаем си мисля. А какво ще рече че е избушен?
      пробвай на твоята да а откачиш датчика и да запалиш.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #18
        Стига бе сериозно ли блокира горивото и искрата? Добре тогава ,защо в сервизното се обеснява как ако не е правилно меренето там си симулира някакви си негови стойности?
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        пробвай на твоята да а откачиш датчика и да запалиш.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #19
          едно е криви стойности друго е прекъсната верига.
          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

          Коментар


            #20
            Пали и работи без проблем с откачен син датчик, лично тествано. След като термостата е избушен сложен ли е такъв от Рено 5 в дебелия маркуч след термостата?
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #21
              Пали със свален син датчик, но оборотите са ниски. Когато го включим се вдигат и после плавно отиват до нормални. Няма термостат още и не е слаган от Рено 5 в дебелия маркуч.

              Коментар


                #22
                При мен на студена кола и с откачен син датчик оборотите са 1500 и постепенно падат. Както писахме по-горе компютъра си настройва оборотите дори без датчик по някакви времеви таблици.
                Ако при теб са ниски - търси проблема с гасненето другаде. Може да разкачиш акумулатора да нулираш адаптацията и грешките. После на студена кола да го закачиш и запалиш и да чакаш докато загрее без да пипаш педала на газта.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  #23
                  Сменихме датчика за положение на коляновия вал и оборотите, после направихме номера с акумулатора за нулиране и подгряване от студено до вентилатор без пипане на газта и нещата се оправиха.
                  Не знам каква е логиката, но стана. После сложихме термостат от Рено 5 в дебелия маркуч ( благодаря за съветите на всички), много хитро, но започна да изхвърля вода през капачката, като позагрее и да не включва вентилатора и спря парното. Тук решението се оказа лесно. Като надух капачката на разширителния съд през отвора и спокойно минаваше въздух, т.е. клапанчетата и не работеха. Разглобяване, почистване хубаво от натрупана мръсотия и след доливане и обезвъздушаване засега всичко е наред. Това е засега. Като я покарам повече километри ще пиша как е положението.

                  Коментар


                    #24
                    Само не ми стана ясно защо не си сложи оригинален термостат за 32 лв./по спомен от преди години смених моя/, а се занимаваш с побългарявания?
                    FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                    Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                    Коментар


                      #25
                      да се надяваме поне да се е сетил да разпробие пеперудата на 0,5 мм
                      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                      Коментар


                        #26
                        Ами като гледах как се сменя термостат, колко разглобяване, предпочетох да натъпча 13лв. термостат на Рено 5 в дебелия маркуч за около 1 минута.
                        И не съм пробивал пеперудата на термостата, това за какво се прави?
                        Последна редакция от rpavlov; 11.06.2017, 17:29.

                        Коментар


                          #27
                          за да не гръмне от налягането
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #28
                            rpavlov написа: Преглед на мнението
                            Ами като гледах как се сменя термостат, колко разглобяване, предпочетох да натъпча 13лв. термостат на Рено 5 в дебелия маркуч за около 1 минута.
                            И не съм пробивал пеперудата на термостата, това за какво се прави?
                            Сменя се за 20 мин. даже без да източваш антифриз т.к. той е доста високо до бобината.
                            FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                            Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                            Коментар


                              #29
                              Отвор с диаметър 0.5мм съм пробивал на платка, която е от текстолит, не знам ще мога ли да пробия най-вероятно неръждавейка или закалена стомана с толкова тънко свредло.

                              Коментар


                                #30
                                може може.
                                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                                Коментар

                                Working...
                                X