Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за PROXI Alignment

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за PROXI Alignment

    Имам въпрос отностно правенето на PROXI alignment. Понеже както е всеизвестно, километрите на таблото започват да мигат и това дразни много и трябва да се прави въпросната процедура, ако не стане с изваждане на акумулатора, а при мен не стана с акумулатора и сега се ровя дали с Multiecuscan ще стане, защото насякъде пише, че не било препоръчително, а какво толкова може да стане, някой правил ли е и има ли представа какво може да се обърка?


    Темата е преместена в правилния раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    #2
    Аз съм го правил няколко пъти с MES и AlfaOBD. Просто пускаш и чакаш. Май е хубаво да не гасиш от контакт една-две минути, но за това не съм сигурен.
    Но странното е че при мен никога не е мигало таблото. Не знам защо става така да мига.
    FIAT BRAVO II 1.4 GPL
    FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
    FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
    FIAT UNO 1.5

    Коментар


      #3
      Ами до колкото четох, пише че някоя или няколко от системите не е/са синхронизирана/и с ECU-то и от там идва мигането на километрите на таблото. Случа се при смяна на километраж, АБС, аудио компонента или др. важен компонент, които се контролира от ECU-то и тогава то засича, че все едно то липсва и дава грешка. При мен Blue&Me не работи и според мен сигурно се е прецакало и затова така мига или просто се е десинхронизирало и не работи, но нямам ELM кабел да пробвам. Имам само Delphi диагностика.
      Fiat Bravo II 1.4 16v
      Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
      Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

      Коментар


        #4
        Пускай смело с MES.
        1990 TEMPRA SX 1.4 Carb

        Коментар


          #5
          Здравейте колеги.Малко да съживя темата.От скоро съм собственик на Фиат Браво 1.6 105к.с. дизелаче.Километража му мига постоянно,други грешки не дава,но това адски дразни.Явно джамбазите са сменяли нещо или са премахвали и сега се шашка компа.Имам Лънч диагностика с която си правя всичко,но тази гадина не иска да му направя Proxi Alignment.Изписва ми,че нещо не било наред и дотам.Възможно ли е с друга диагностика да се направи и каква е тя.Евентуално да прескочи нещо и да обучи самия модул?

          Коментар


            #6
            Трябва да се изчистят всички грешки от всички екута и тогава . Мигането на километража при новозакупен Фиат втора ръка обикновено е свързан със смяна на таблото с такова показващо по-малко километри от автоджамбазите. Аз ползвам Alfaobd на телефона с китайски Елм версия 2.1 и преходи(лилав,червен,зелен,жълт )пак от Китай и чета всичко на Фиат Браво 2 1,9 8 v jtd .
            Последна редакция от kiriluz1; 28.09.2021, 21:15.

            Коментар


              #7
              Proxi Alignment се прави с MES. Мигането на километража може да е от много неща, но основно от неразпознаваем комонент по CAN линията.
              Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
              Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

              Коментар


                #8
                batproho написа: Преглед на мнението
                Proxi Alignment се прави с MES. Мигането на километража може да е от много неща, но основно от неразпознаваем комонент по CAN линията.
                Proxi Alignment се прави и с Алфаобд и
                телефон/таблет с андроид ,като единственото условие ,както и при МЕС е да е пълната версия. Има начини да се намери такава версия(с малко търсене) в нета. И за да не съм голословен: Click image for larger version

Name:	Screenshot_2021-09-29-18-00-29-272_com.AlfaOBD.AlfaOBD.jpg
Views:	1
Size:	88,3 KB
ID:	2099223
                Последна редакция от kiriluz1; 29.09.2021, 18:01.

                Коментар


                  #9
                  от къде мога да си купя кабел който да чете body копютъра на фиат пунто 1.2 99-03г v8 , имам закупен но не мога да направя връзка трябва нещо да се доработва ,с ккл кабел чета двигател , трябвами работещ ELM327 USB за да направя прокси
                  FIAT PUNTO 188 1,242cc V8 44kw

                  Коментар


                    #10
                    Това е най често срещаното -- Мигането на километража при новозакупен Фиат втора ръка обикновено е свързан със смяна на таблото с такова показващо по-малко километри от автоджамбазите
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      точно, опитаха се да поправят моя километраж ,не стана и се наложи да купя ново табло което си работи но мига дисплея с километрите, искам да пробвам с прокси съединяване ,но нямам кабел ,иска си читав ELM327 USB ,имам FiatECUScan2 - MEC и AlfaOBD
                      на новото табло светва и угасва ebs ,на моя фиат пунто 1.2 99-03г. нямам ebs
                      да не би него да търси и затова да се получава проблема,от много четене -прокси
                      трябва да реши проблема.
                      друго забелязах , с MEC програмата излизат 780км. ,на таблото са 145000км които мигат .старите като се занулиха са 148000км.
                      Последна редакция от extim69; 29.01.2022, 10:59.
                      FIAT PUNTO 188 1,242cc V8 44kw

                      Коментар


                        #12
                        От Китай ЕЛМ 327 версия 2.2 с преходници цветни чете всичко на Браво 2 2007 г. Кабела е блутут и ползвам телефон с алфаобд .Километрите ще мигат докато не направиш proxy.

                        Коментар


                          #13
                          от sklad66 купих ELM327 Bluetooth OBDII за 25лв. свързах се с боди комп., и направих CAN Setup /PROXI Alignment Procedure ,и мигането на километража спря ,трябва ви и регистрирана мултиекускан програма ,чете табло, боди , ел. волан . За двигател,трябва кабел VAG COM 409.1 KKL чете освен двигателя и абс . и въздушни възглавници
                          FIAT PUNTO 188 1,242cc V8 44kw

                          Коментар

                          Working...
                          X