Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ремонт апартамент - шпакловка, фаянс и т.н.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Ремонт апартамент - шпакловка, фаянс и т.н.

    Здравейте,

    Интересува ме да дадете информация с цените към днешна дата за ремонт на апартамент. Главно за труд. Материалите отделно там каквото трябва - гипс, теракол и т.н.
    Апартамента е класическа гарсониера в София. Общо взето стара панелка и трябва да се направи нова, годна за живеене.
    Накратко какво съм измерил до този момент:
    1. Шпакловка стени и тавани (хол, коридор, кухня). Стените са около 100м2, а тавана е 33м2. Тавана предполагам е класическата там мазилка, напукана. Стените са стари тапети. Казвам го това, защото предполагам има разлика в цената, защото тапетите трябва да се свалят и след това да се направи шпакловката.
    2. Фаянс в банята - стени около 20м2 и под около 4м2. Тавана още не съм го измислил точно какво ще го правя. Тук усложнението се състои в това, че върху стените вече има стари плочки, които трябва да се свалят.
    3. Под на коридор и кухня - гранитогрес около 15м2.

    Обръщам се към вас ако може да ме ориентирате с цени, защото си нямам никаква идея в какъв бюджет би влезнал въпросния ремонт.
    Ако пък имате и хора, които биха се навили да направят нещо - шпакловка, плочки и т.н., то ще се радвам също така на мнение или препоръка.

    Поздрави.
    Последна редакция от BO; 22.05.2017, 12:10.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Препоръка: http://alpipan.bg

    Много точни пичове - работят бързо, чисто, спазват сроковете. Занимават се с изолации основно, но когато сезона не е подходящ - и с всякакви вътрешни ремонти и довършителни дейности.

    Коментар


      #3
      Токущо минах през този етап, сега съм на фаза подови настилки (ламиниран паркет), следват врати. Апартамента е 90 квадрата, като съм започнал основен ремонт и ще се опитам да ти дам инфо откъм актуални неща за Благоевград. Шпакловки на стени и тавани във всички помещения без баня/тоалетна - за труд 3500 лв., за материали (различни видове гипс и лепила, мрежи и пр.) 1780 лв. Баня и тоалетно (едно помещение) за плочки - 1350 лв., пана и окачен таван - 176 лв., структура с чиния - 470 лв., мивка със смесител и шкаф 527 лв., труд 600 лв. Гранитогрес на промоция (португалски) 20 лв/квадрат. За декоративни мазилки и бои от Оикос с труд и материали съм платил 5200 лв., което включва коридора целия декоративна мазилка, като във всяка стая без кухнята има по една декоративна стена и боядисване на стени и тавани. Боядисването може да е в много по-широки граници като цена в зависимост от влаганите бои. Това са само най-грубите неща, но примерно само за ключове и контакти съм дал ~300 лева. Отделно цялостна нова електрическа инсталация - 1000 лв. труд и 350 материали. Работи един човек.
      По шпакловките и тоалетната работиха едни и същи майстори (двама) + отделно водопроводчик за ВиК на когото съм дал 400 лв. за труд и 700 лв. материали (тука цената идва висока заради един линеен сифон, който струва 467 лв.
      Майсторите си мъкнаха сами материалите, като на едното помещение аз им помогнах като свалих (остъргах) стария латекс от тавана. Таваните двата са ми с фибран (понеже се отлепи мазилката). Наложи се в две от помещенията да правя подове (замазка и фибран), които са ми включени в стойностите които давам по-горе. Дограмата излезе 3600 (в трите стаи прозорци с врати за излаз към тераси, на едната само прозорец). Отвън по терасите не е работени нищо за момента понеже сме подали документи за саниране и чакаме одобрение. Ако трябва нещо по-конкретно - питай.
      Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

      Коментар

      Working...
      X