Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за съединител

    Здравейте колеги,

    Някой има ли наблюдения каква е разликата между комплектите съединител 220мм и 215мм за Fiat Coupe 1.8 1996-та. Срещу един и същи каталожен номер взет от епер-а за моята кола излизат и двата модела, и не съм сигурен дали е все тая кой от двата да взема.

    Поздрави,
    Христо
    Fiat Coupe 1.8

    Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

    #2
    Долу кутията, измерваш и тогава купуваш.
    Fiat Bravo II 1.4 16v
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
    Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

    Коментар


      #3
      Долу кутията, измерваш и тогава купуваш.
      Честно казано това ми мина и на мен през акъла първоначално колега, но питам за разликите между двата комплекта.
      Fiat Coupe 1.8

      Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

      Коментар


        #4
        има разлика в кутиите. и по точно ъгъла на фаските в камбаната. големия мисля че се слага на 155 тс и на пунто 1.8 но не знам кво е правено при теб. почти съм сигурен че при теб е 215, но сваляш и мериш, ако нямаш къде да го правиш звънкай имаш ми телефона. ще го метнем за 3 часй.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
          има разлика в кутиите. и по точно ъгъла на фаските в камбаната. големия мисля че се слага на 155 тс и на пунто 1.8 но не знам кво е правено при теб. почти съм сигурен че при теб е 215, но сваляш и мериш, ако нямаш къде да го правиш звънкай имаш ми телефона. ще го метнем за 3 часй.
          Мерси, там е работата че и аз не знам. За това и поразпитвам, че от миналата година вие лагерчето и очаквам да ме предаде. А тъй като все по уикендите имам време да се занимавам мислех да го купя предварително.
          Благодаря ти за подкрепата, ако се наложи ще те потърся.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #6
            пред блока няма да стане.на канал е тегаво. ск излиза без падане на моста но иска въртене. тогавй е момента да почистиш и гресираш и вилката.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              О знам, играх го упражнението с други 2 коли, подемник ще ползвам.
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                #8
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                пред блока няма да стане.на канал е тегаво. ск излиза без падане на моста но иска въртене. тогавй е момента да почистиш и гресираш и вилката.
                Оказа се, че все пак трябва да сваля моста. Много по-лесно се работи. Подпрях мотора с един крик, подадох друг с платформа под кутията. След свалянето на моста всичко беше леснодостъпно. Дръпнах леко кутията върху платформата и я свалих. Вилката нямаше избиване просто, шлиците бяха порядъчно клеясали. Тъй като луфт във втулките нямаше (все пак си бях купил нови) се отказах да я избивам да не взема да счупя капака. Подмених семеринга на коляновия вал, муфата на първичния, хоп новия комплект, нов висящ лагер на дясната полуоска и сега пей сърце

                Иначе те кутиите са 2 - 510C или 530C. Видях, че този дето го водят 220мм става за 510ката (моята) и го взех. Въпреки, че не става ясно защо е 220мм, като вътре притескателя и феродовия диск са 215.
                Fiat Coupe 1.8

                Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

                Коментар

                Working...
                X