Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo Abarth- невероятният автомобил

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Tedd1952 написа: Преглед на мнението
    Не казвам моята да купиш .Има публикувани 3-4 такива даже едната е с 5 врати .Просто казвам,че този модел е чудесен.
    Е аз със сигурност няма да бъда новия собственик на това Стило, понеже цифрата 5000 за 15 годишен Фиат ми изглежда абсурдна( не искам да те обидя разбира се). Може би причината да не се решавам толкова време за такъв фиат е че има по 5 обяви, половината са за по 2500, другата за по 5000 ,а на снимките колите са едни и същи

    Коментар


      #17
      До Никимар
      По стечение на обстоятелствата съм карал и ремонтирал и двата автомобила. Ако със ЗАЗ-а влезеш в завой заедно с жигулата, може и да не излезеш от него. Същото поведение на пътя имаха и Шкодите, заради задния мотор и леката предница. Като сложим и тромавия мотор на Зазката, хептен работата става зле. А и предвид охлаждането на мотора, още преди да минеш 2/3 от трасето, ще си прегрял. За добро охлаждане се правеха някои модификации, които не зная дали си имал. Запорожеца се надбягваше с Шкода 100 и 105 и Москвич 408.
      Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

      Коментар


        #18
        banski starec написа: Преглед на мнението
        Е аз със сигурност няма да бъда новия собственик на това Стило, понеже цифрата 5000 за 15 годишен Фиат ми изглежда абсурдна( не искам да те обидя разбира се). Може би причината да не се решавам толкова време за такъв фиат е че има по 5 обяви, половината са за по 2500, другата за по 5000 ,а на снимките колите са едни и същи
        То изглеждат еднкави, ама има огромна разлика в поддръжката им. При някои собственикът е влагал много и колата е перфектна. От там и се вдига цената. При други не е поддържана и е с ниска цена. И като я купиш, започваш наливането на пари. И накрая сметка излиза горе долу равна.
        Рабира се, винаги има изключения и недобросъвестни продавачи..

        Коментар


          #19
          stilo_new написа: Преглед на мнението
          То изглеждат еднкави, ама има огромна разлика в поддръжката им. При някои собственикът е влагал много и колата е перфектна. От там и се вдига цената. При други не е поддържана и е с ниска цена. И като я купиш, започваш наливането на пари. И накрая сметка излиза горе долу равна.
          Рабира се, винаги има изключения и недобросъвестни продавачи..
          Всъщност там е проблема , че "може би" има разлика м/у кола за 2500 и 5000. Мене ми е ясно че много хора ще кажат "Купуваш я за 2500 и после още толкова за да стане кола" ама лошото е че го има вариянта " Купуваш я за 5000 и после още толкова за да стане кола". Като човек който кара една и съща стара кола от 8 години ми е ясно че ако днеска мислиш че колата ти е перфектна, на сутринта може да мислиш по друг начин виждайки локва антифриз,масло под нея или пък въобще не иска да пали.Затова и всеки път се усмихвам от сърце като видя думи като перфектна,безупречна,уникат и като нова в обявите." Като нова" е била когато е пройзведена, 20 години по късно е просто дърта барака па макар и лъскава(съдя по мойта). Това е моето виждане на нещата, Поздрави на всички!

          Коментар


            #20
            Драги колега, говорим за СТАРИ коли.Има издухани коли на 7 години , а има коли на 15г . в топ състояние.За това става въпрос.Един мой съсед си купи от джамбазите нерегистриран, не обслужен, седем годишен Seat Altea XL уж с Волксвагенов двигател и на знам какво си още за 8,000 лв.Вярно е , че са го минали в цената,но са го минали здраво и с колата.Пуши като трактор, прекъсва ,между 2-ра и 3-та има някакъв проблем с превключването .За това говорим.Аз като купувам кола втора ръка не и гледам годините, а това което трябва.И с жените е така -нали ?Може да е някоя фльорца на 18 г.,а може да е някое супер гадже на 40 .После трябва и да се пробва.Не само да се гледа .Имам в предвид и жената и колата ."Като нова" е джамбазки термин .Заповядай,седни в моята кола зад волана и после ще говорим 2,500 лв. ли струва или 5,000 .А нова е струвала 32,000 евро .Още в първата си публикация казах ,че съм я купил за 1000 евро и , че както гледам какво се продава на пазара не виждам да купя за тия 5,000 лв, нещо по-свястно .Недей да плюеш нещо ,което не си го видял на живо , не си го пробвал и не си го карал никога .Това ми е 24-тата кола в краткия ми 45 г. стаж като шофьор ,но съм най-доволен от 24-тата .Това исках да споделя .

            Коментар


              #21
              Колега , за 2,500 лв. Fiat Stilo Abarth на тези години няма обявена. Може би бъркаш модела.Говорим за Abarth на газ с полуавтоматични скорости.Още в първата си публикация казах ,че съм я купил за 1000 евро и , че както гледам какво се продава на пазара не виждам да купя за тия 5,000 лв, нещо по-свястно .Недей да плюеш нещо ,което не си го видял на живо , не си го пробвал и не си го карал никога .Това ми е 24-тата кола в краткия ми 45 г. стаж като шофьор ,но съм най-доволен от 24-тата .Това исках да споделя .

              Коментар


                #22
                Колега Тед, не целя да те обидя, нито теб,нито колата ти! Съжалявам че така си го разбрал! В предишните ми постове съм изразил Личното ми мнение и впечатление като цяло за старите коли.И да говориме за един и същ модел, няма кола за 2500 по обявите а за 2600 и съм сигурен че за 2200 е моя предвид факта че се продава вече от над 1 година. Бих се повозил и покарал и твоята ако беше от София разбира се. Карал съм две софийски с идеята да купя една от двете, и при двете смяната на скорости беше шумна при свалени прозорци и осезаема, което според мен ще я прави и по трудна за паркиране.Сега аз не казвам че колите са лоши,напротив дори едната беше с кожен салон буквално като нов и с навигация. Проблема е там ,че аз не знам дали това поведение на скоростите е нормално или не, което естествено поражда и колебания в бъдещата покупка.

                Коментар


                  #23
                  Драги колега,
                  Относно скоростите писах още в първата си публикация.Скоростите са така наречения "selaspeed"полуавтоматични.Скоростната кутия е обикновена скоростна кутия,но скоростите се сменят посредством електронна система.Затова смяната се чувства особено между 1-ва и 2-ра.Но това не значи,че има повреда.Освен това е типтроник
                  При чистия автоматик скоростите се сменят почти неосезаемо,но на мен такива кутии са ми създавали проблеми.На мен сейлспиида по ми допада.По принцип аз не карам на автомат , а карам на ръчни .Но ако има шум при смяната не е добре .Трябва само да се чувства малък тласък между 1-ва и 2-ра .Ако колата се продава за 2,200 може това да е причината.Скоростни кутии има за по 200 лв. в megaparts.bg или по моргите ,но като ще сменяш скоростна кутия по-добре не я вземай .
                  Провери дали тоя шум го има когато караш на ръчна смяна на скоростите .Не мога да кажа какъв е този шум .Все пак трябва да я карам и да ти кажа дали е нормално .

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте, Имам голям интерес от Абарта и мисля тези дни да мина да тествам няколко коли в София. Какво бихте ме посъветвали да гледам преди да се впусна да я взимам? (задължително ще мине на преглед - уши, нос, гърло) но на място какво може да се забележи и от къде идват най често проблемите?

                    Коментар


                      #25
                      Здравейте колега ! Ами трябва да прегледате колата както всички останали бензинови коли .Наберете в Google 'Съвети за покупка на бензинови коли '.Обезателно поискайте да я покарате на автомат и ръчка и вижте сменя ли всички скорости.Проверете дали катализатора е на местото си и т.н.След покупката сменете ангренажа,маслата на двигателя и скоростната кутия,Маслото на 'salespeed' (сейлспиида),антифриза и спирачната течности филтрите.Ако я купите ще ви кажа какви масла да налеете .
                      Моята е в топ състояние , но искам да си купя по-малка,защото вече почти не карам извън града .

                      Коментар

                      Working...
                      X