Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати 21 до 25 от 25

Тема: Fiat Stilo Abarth- невероятният автомобил

Колега , за 2,500 лв. Fiat Stilo Abarth на тези години няма обявена. Може би бъркаш модела.Говорим за Abarth на газ с полуавтоматични скорости.Още в първата си публикация казах ,че съм я купил за 1000 евро и , че както гледам какво се продава на пазара не виждам да купя за тия 5,000 лв, нещо по-свястно .Недей да плюеш нещо ,което не си го видял на живо , не си го пробвал и не си го карал никога .Това ми е 24-тата кола в краткия ми 45 г. стаж като шофьор ,но съм най-доволен от 24-тата .Това исках да споделя .

Кара Фиат Аватарът на banski starec
    Регистр. на
    23.04.2010
    Колега Тед, не целя да те обидя, нито теб,нито колата ти! Съжалявам че така си го разбрал! В предишните ми постове съм изразил Личното ми мнение и впечатление като цяло за старите коли.И да говориме за един и същ модел, няма кола за 2500 по обявите а за 2600 и съм сигурен че за 2200 е моя предвид факта че се продава вече от над 1 година. Бих се повозил и покарал и твоята ако беше от София разбира се. Карал съм две софийски с идеята да купя една от двете, и при двете смяната на скорости беше шумна при свалени прозорци и осезаема, което според мен ще я прави и по трудна за паркиране.Сега аз не казвам че колите са лоши,напротив дори едната беше с кожен салон буквално като нов и с навигация. Проблема е там ,че аз не знам дали това поведение на скоростите е нормално или не, което естествено поражда и колебания в бъдещата покупка.

Драги колега,
    Относно скоростите писах още в първата си публикация.Скоростите са така наречения "selaspeed"полуавтоматични.Скор остната кутия е обикновена скоростна кутия,но скоростите се сменят посредством електронна система.Затова смяната се чувства особено между 1-ва и 2-ра.Но това не значи,че има повреда.Освен това е типтроник
    При чистия автоматик скоростите се сменят почти неосезаемо,но на мен такива кутии са ми създавали проблеми.На мен сейлспиида по ми допада.По принцип аз не карам на автомат , а карам на ръчни .Но ако има шум при смяната не е добре .Трябва само да се чувства малък тласък между 1-ва и 2-ра .Ако колата се продава за 2,200 може това да е причината.Скоростни кутии има за по 200 лв. в megaparts.bg или по моргите ,но като ще сменяш скоростна кутия по-добре не я вземай .
    Провери дали тоя шум го има когато караш на ръчна смяна на скоростите .Не мога да кажа какъв е този шум .Все пак трябва да я карам и да ти кажа дали е нормално .

Здравейте, Имам голям интерес от Абарта и мисля тези дни да мина да тествам няколко коли в София. Какво бихте ме посъветвали да гледам преди да се впусна да я взимам? (задължително ще мине на преглед - уши, нос, гърло) но на място какво може да се забележи и от къде идват най често проблемите?

Здравейте колега ! Ами трябва да прегледате колата както всички останали бензинови коли .Наберете в Google 'Съвети за покупка на бензинови коли '.Обезателно поискайте да я покарате на автомат и ръчка и вижте сменя ли всички скорости.Проверете дали катализатора е на местото си и т.н.След покупката сменете ангренажа,маслата на двигателя и скоростната кутия,Маслото на 'salespeed' (сейлспиида),антифриза и спирачната течности филтрите.Ако я купите ще ви кажа какви масла да налеете .
    Моята е в топ състояние , но искам да си купя по-малка,защото вече почти не карам извън града .

Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Тема: Fiat Stilo Abarth- невероятният автомобил

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента 1 потребители разглеждат тази тема. (0 членове и 1 гости)

Правила за писане на мнения

• Не можете да създавате нови теми
  • Не можете да пишете отговори
  • Можете да прикачвате файлове
  • Не можете да редактирате мненията си
  •