Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Вакуум маркучи? Проблем с обороти.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вакуум маркучи? Проблем с обороти.

    Колеги какви вакуум маркучи има Брава 1,8 GT и къде се намират. Благодаря на отзовалите се!
    Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

    #2
    Виж си маркуча за вакуум на сервото. Доста е вероятно оттам да смуче ввъздух
    Fiat Brava 1.2 16V 80 `00 LPG Tamona TG Stream

    Коментар


      #3
      за пореден път ти казвам звънни да ти обяня какво да гледаш.
      Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
      (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
      Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

      Коментар


        #4
        Утре ако ми остане време ще ти звънна
        S_BANKOV написа: Преглед на мнението
        за пореден път ти казвам звънни да ти обяня какво да гледаш.
        Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

        Коментар


          #5
          Проблема с обороти на газ вече няма, но на бензин са на лице. Когато съм на бензин преди да докосна само педала на газта свети лампата на инжекциона. В момента в който го докосна да мръднат оборотите и гасне. На избирателен принцип като че ли си свети тази лампа. Понякога се случва да свети докато оборотите се клатят понякога не, но винаги когато бутна педала на газта угасва. Някакви предположения, защото вече не мисля че е паразитен въздух тъй като на газ съм стабилен. Правих опити да замеря ламбда сонда вчера, но не мисля че беше много успешно. Днес ще опитам пак пък ще видим.
          Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

          Коментар


            #6
            Замерих ламбда сондата и ако съм замерил адекватно през повече от времето сместа ми е бедна което ме притеснява доста. Вчера взе спрей за почистване на карбуратори и започнах да пръскам по-всички възможни места където може да дърпа паразитен въздух и да имам достъп да пръсна. Е двигателя не реагира. Пръсках по гофретата, по основите на инжекторите, на изводчето за бензиновите пари, по вакуума за регулатора в рейката, по 4-те гумени снадки на смукателя, навсякъде и без промяна. Не успях само да пръсна на вакуума за сервото на спирачките тъй като е отдолу на гадно място. Вече се чудя къде да търся. Мисля да махна плочката на газта да купя една гофрета на старо за 10-20 лева да я ревизирам нея и ако е адекватна да я сложа и да видя какво ще се случи.
            Fiat Brava-ELX 1,8 GT 96

            Коментар


              #7
              я пак ми звънни да не си играем да пишем на парче. па ти после ще ввемеш да опишеш всичко подробно и готово.
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар

              Working...
              X