Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пунто Мк2 1.2 8V проблем с ECU-то

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Мисля че имаше някъде тема във форума.Пиша от личен опит. Мой съсед има такъв автомобил и след 4-5 години безпроблемна работа ЕКУ-то сдаде багажа. Колата работеше неравномерно на 2 цилиндъра , гаснеше. Той си оправи ЕКУ-то (да много е грамотен технически, вътре има някакви писти, които се стопяват от топлината на двигателя) и то издържа 6 месеца преди да се скапе окончателно. После чака 3 месеца за ЕКУ на старо, щото тогава бяха по 2000 лв. нови. След това монтира новото(на старо) ЕКУ и оттогава няма проблем.Това е фабрична недомислица, излизат още от завода така, а са с най-хубавите мотори.Проблемът се среща при 1.2 Пунто бензин и 1.6 Стило бензин. Колегите със Стило винаги го местят, още с покупката на колата.
    http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=109032
    Последна редакция от Юли; 15.08.2017, 11:58.

    Коментар


      #17
      Изолирай газовия компютър,имах подобен проблем на пунто 1.2-60 к.с. и проблема беше в компа,при мен гаснеше без значение от натоварването.За ЕКУ-то и аз много съм чел ,че прави проблеми ,но да чукна на дърво вече 7 години и нямам грижи :D ,дано да не пускам скоро теми за ЕКУ.Успех!

      Коментар


        #18
        Изолирах газовата , преместих компа и нищо . Проблема остана . Утре ще го карам някъде на сервиз ... но къде не знам . За Стара Загора ако имате наблюдения и добри отзиви за сервиз ще се радвам да ги споделите .

        Коментар


          #19
          От къде мога да намеря ел схема на инсталацията за това Пунто . Искам да проследя цялата кан шина

          Коментар


            #20
            в данлоуд секмията на форума погледна ли.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #21
              Здравейте отново ,
              проблема с това Фиятче все още не е решен. Подменена е цялата инсталация на двигателя , масите са почистени , датчици сменени ..... и пак гасне когато си реши . Аз вече нямам никаква идея

              Коментар


                #22
                А компа сменихте ли?
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар

                Working...
                X