Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.9 жтд 115 кн

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.9 жтд 115 кн

    Привет колеги на скоро се здобих с стило и искам да му дигна конете малко малко над 200 какво ще ме посаветвате ..
    Благодаря ви предварително )

    #2
    Да си купиш спортна кола.
    Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

    Коментар


      #3
      Ще те посаветваме да се здобиеш и с граматика.

      Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

      Коментар


        #4
        Слави написа: Преглед на мнението
        Привет колеги на скоро се здобих с стило и искам да му дигна конете малко малко над 200 какво ще ме посаветвате ..
        Благодаря ви предварително )
        Не е невъзможно просто трябва да направиш една малка инвестиция някъде към 3 или 4 пъти повече от стойността на колата.

        Коментар


          #5
          То не е невъзможно, един приятел си направи алфа 145 между 260 и 300 коня със 2.4 джтд (пък те не се произвеждат с такива) ама я прави 4години и му излезе сигурно 10 пъти на стойността на колата сега я продава за 6800 http://m.cars.bg/c1921614
          Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
          Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

          Коментар


            #6
            колега то вярно че тоя мотор италянците го правят от 80 до 170 коня ама да си чувал оная приказка за боята и пръднята? туй че блока има четири тунела с общ обем 1, 9 нищо ама нищо не значи.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Действай пич! Аз карам Стило 1.9 с кулер от алфа мулти вагон 2.4 200коня и турбото е от нея. С тези изгъзици и чип стана на 191 коня без да съм сменял съединител и други глупости мотора е достатъчно здрав за да понесе 200 коня , ако съединителя даде фира заменяй с нов пляскаи му керамиката и си вечен.

              Коментар


                #8
                и викаш само от това стана 191 коня, верно ли? чета мисля и си греза маслото под ноктите и се опитвам да ти повярвам.
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Никой не те кара да вярваш казвам на колегата какво съм направил. Стило 1.9 с права генерация на 60мм отвор външен и 56 вътрешен само с чип вади 150 коня като турбото работи заводски на 1.15бар при чипа става на 1.28 мап сензора на тази кола е направен да понесе до 2.5 бара, а турбото на 1.8 пръска 100%! Турбото на алфата понася да се надуе до 1.6 без проблем. Двигателите на точно тези автомобили винаги вадят повече конски сили от колкото са заводски на диностенда генерацията както и да го погледнеш отпушва. Забравих да допълня че съм с K&N спортен филтър по- размер за кутията (гъба) 140лв е.

                  Коментар


                    #10
                    и си направил всичко това а не си пипал гнп и дюзи? и си монтирал турбо от алфа 2.4 и си със стоковия съединител?
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #11
                      И аз това се чудя за дюзите ясно те са евро3 (119) ако не се лъжа. На един приятел му гаснеше като сложи турбо от 2.4 и въпросните дюзи гасне след 5сек. на пълна газ. Инъче се форсираше до 6000 оборота, но като задържи педала и гасне и се оказа, че помпата умалява, смени я нея и нямаше проблеми.
                      Та мисълта ми е, че ще трябва и помпа да се пипне само с ремап не мисля.... може и да греша не ги разбирам много тия неща просто не му е само въздуха майката и нафта иска.
                      Ей тука едно различно проектче за Кораба майкаsigpic
                      Вече и във фейсбук @HoodrideFIRAT

                      Коментар


                        #12
                        Елемент на помпа също, но дюзите ми са стоковите съединителя също да не говорим, че преди да го направя 191 коня съм карал с този съединител 84 000 км.

                        Коментар


                          #13
                          Действай пич! Аз карам Стило 1.9 с кулер от алфа мулти вагон 2.4 200коня и турбото е от нея. С тези изгъзици и чип стана на 191 коня без да съм сменял съединител и други глупости мотора е достатъчно здрав за да понесе 200 коня , ако съединителя даде фира заменяй с нов пляскаи му керамиката и си вечен.
                          Е сега и ако постнеш графиката ти от замерването на дино стенд ще си номер едно.Каква е тази алфа мулти вагон че не мога да се сетя за такъв модел на алфа?
                          АlfaRomeo 146 1.4 16V TS.

                          Коментар


                            #14
                            спорт вагон 2,4jtd 200 к.с все тая не ме интересуват алфите ще ти постна графиката само да я намеря не виждам защо всички си мислите, че е невъзможно или просто ви кефи да си карате сток колите с 115 коня (магарета хаха)...

                            Коментар


                              #15
                              мисля го щото чат пат си играя с масло и грес, и щото знам че само с кулер и турбо не става, трябва и гориво трябва и не да и казва колко възсух влиза за да горигира смесите.
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X