Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Нелоялен търговец на автомобили във форума

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Нелоялен търговец на автомобили във форума

    Става въпрос за "senatora", а това е въпросният автомобил.
    http://www.fiatforum.bg/showthread.p...-16V-1700-лв
    Не бях срещал негативни отзиви за въпросният колега и затова реших да го препоръчам, на брат ми. На снимки, колата за парите си е много добра. Лично се обадих на колегата да погледна колата и уж можеше да я видим преди да замине вечерта на 13.04.17. Дадох му номера на брат ми да се разберат къде и кога, но две три минути по-късно /докато му звънне/, се оказа, че е невъзможно да се види същия ден. Хубаво, на всеки може да се наложи, промяна на плановете в последния момент, остана за след празниците.
    Лошото е, че аз нямаше да мога да присъствам, защото заминавах за седмица в чужбина. Тук идва главният момент, защо пиша всичко това. Тъй, като няма негативни мнения за колегата, а и все пак доста коли е продавал тук, бях някак по доверчив и мислех, че поне ще е по откровен, все пак е от форума, а не джамбазин от борсата, НО едно огромно НО. Колегата направо си го е турил на ... пързалката! Дал някакво глупаво обяснение, как предишния ден без да иска, докато пипал огледалото за задно виждане, счупил предното стъкло / което в интерес на истината смени за негова сметка/, но е забравил да каже за челния удар или поне снимките са преди този челен удар, не знам само той си знае, но предната броня и капак не са тези от снимките, за калниците не знам, не са толкова детайлни снимките. Фаровете на снимките са добре, сега са с подвижни части вътре. Спирам за сега, нека ако колегата реши да каже нещо да го каже. Само за сравнение, ще кача две три снимки, да не съм голословен.
    Всеки трябва да има глава на раменете си, но не всеки разбира от коли, пито-платено, просто се пазете, че аз гарантирах пред брат си, сега, аз се чувствам виновен. Можеше поне да му каже, как стоят нещата, все пак е форум за взаимопомощ, а не прекарай другарче.
    Прикачени файлове
    Либра 1,9 жтд 2000г. LX
    Фиат Крома 1,9 2009г.
    Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

    #2
    И аз съм купувал кола, от въпросния продавач, като и аз не съм, по-точно не бях доволен, защото продадох колата, заради всичките проблеми. Уж имаше за ремонт тампони на стабилизираща щанга, в последствие, много скоро след продажбата се явиха изпуснали 2 задни амортисьора, плюс един преден, плюс тръгнал съединител, плюс проблеми с оборотите на празен ход, блокирали спирачни апарати и т.н. Талоните на колата бяха извадени 3 дни преди продажбата, оправданието беше, че е бил загубен големия талон и се е наложило да се извадят нови. За мен лично обяснението далеч не е това, но както и да е. Но в крайна сметка си прав, "да сме гледали".

    Коментар


      #3
      'Колегата' е прекупвач и аз съм имал вземане-даване
      с него . Прави го за хоби, евтини таралясници които препродава. За мен си е чист джамбазин преоблечен като форумен потребител -като уточним нямам нищо против него. Всеки потребител си има глава на раменете и преценява кое му е изгодно и угодно.
      тралала

      Коментар


        #4
        Във времето съм си изградил представа за него, че препродава автомобили, които са евтини и общо взето таралясници, ако мога така да се изразя.
        Демек ако закъсам и все пак ми трябва някаква кола, за да се предвижвам, то ще прегледам и неговите обяви. Това ми е изградената представа от форума за въпросния човек. Нищо повече.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Чудех се кога ще излезе подобна тема и ето я и нея....
          1995 Fiat Brava 1.8 16V Анти Гравитационно Устройство
          2007 Opel Corsa 1.3 MultiJet 75HP

          Коментар


            #6
            Това е недопустимо! Да не се допускат повече негови обяви.

            Коментар


              #7
              Пак добре, че се разчу. Сега всеки сам да си прецени дали иска да купува таралясници от този човек, с риск да бъде излъган...

              Коментар


                #8
                Аз пък не виждам нищо нередно от гледна точка на продавача, всеки сам преценя къде да си дава парите, занапред ще го имате в на предвид. Всеки публикува "Много добро състояние" - мърлячи всякакви, така че това е субективно... В Бг рядко някой продава автомобил стегнат и подготвен за яко уркане. Имайте на предвид, че купувате 15-20 годишни автомобили. Прави ли ви впечатление, че повечето му коли са регистрирани и все малки купета (поне аз така си го обяснявам - коли карани от жени в София и тук там някоя някоя по-голяма). Аз за това съм и на този принцип - автомобил от Бг купен, само да е от познат и с добре запозната история, иначе повечето не биха ти продали стегнат автомобил на ниска цена(да не е луд)

                Коментар


                  #9
                  Нередното идва от това не какво продава, а как го представя и че нещата не се представят коректно. От там нататък естествено, че всеки си отговаря за себе си, как и на кой да си дава парите. Тук никой не казва, че е обран, всеки си купува доброволно.

                  Коментар


                    #10
                    Най-малкото - не трябва да ни лъже, защото сме колеги, от един форум, предполага се, че сме с едни интереси, с идеята да си помагаме кой с каквото може, а не да се лъжем. И беше ясно, че рано или късно ще се появи подобна тема на бял свят - не са един или двама опарените. Иначе да - всеки на своя глава решава на кого и за какво да си даде парите.

                    Коментар

                    Working...
                    X