Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Самопочистване DPF Филтър - Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Причината е на петият ред.Снимката е от декември 2018г. След около месец само градско каране на колата и се разсвятка цялото табло и записа грешка че са прекъснати N на брой регенерации и това ме накара да пусна принудителна.Няколко дена след това по време на път сама си направи нормална и всичко си е наред.
    Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

    Коментар


      #17
      На мен до сега не ми е светвало нищо, а като взех колата филтъра беше на 107%.
      Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

      Коментар


        #18
        Саждите се палят и горят между 600 и 650 градуса. Като изгорят саждите става пепел и като се напълни много филтърът вече не може да регенерира. Сив дим от ауспуха е нормално, от двигателния отсек не е. Пуснете принудителна регенерация или като почне сама спри да я огледаш, както каза колегата може да капи нещо...

        Коментар


          #19
          Ако не е задръстен филтъра, ще мога ли да пусна принудителна регенерация? Преди време опитах, но не тръгна. Тогава нямах време да проверявам защо.
          Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

          Коментар


            #20
            Ако не е задръстен филтъра, ще мога ли да пусна принудителна регенерация? Преди време опитах, но не тръгна. Тогава нямах време да проверявам защо.
            Може да се пусне,но двигателят трябва да е загрял на минимум 70 градуса.Изкарай колата на открито и да няма нищо запалимо под нея и пробвай.Тръгне ни не я прекъсвай докато не свърши.Успех.
            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

            Коментар


              #21
              Благодаря. Не е необходимо колата да е в движение, нали?
              Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

              Коментар


                #22
                Благодаря. Не е необходимо колата да е в движение, нали?
                Процедурата се прави на място.
                Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                Коментар


                  #23
                  Ок, ще пробвам.
                  Фиат Крома, 2008г., 1.9 Multijet, 16v, 150 k.c., автоматик.

                  Коментар

                  Working...
                  X