Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    За снимане в автоматичен режим и посочените от теб неща, не ти трябва огледален.
    Даже и фотоапарат не му трябва. Може с телефона да снима.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #32
      В тази тема искам да задам един въпрос, на който "професионалистите" в тази област по принцип не отговарят на него, ама все пак ще помоля ако някой има желание, то да си даде конкретно предложение.
      Та въпроса е кой фотоапарат е хубав за любителски нужди, с който в 90% от времето ще се снима само на автоматичен режим. Демек няма да се използват разните му екстри и ръчни режими през почти цялото време. На принципа вадиш, снимаш, прибираш.
      И като любителски апарат ще се снима всичко с него - море, сватби, рождени дни, съседите от блока през нощта.

      За тези неща - Вземи си Сони - сапунерка с Цайс обектив.
      Изкупуване на автомобили на добри цени
      /////

      Коментар


        #33
        На новите апарати е хубаво само обектива и някой допълнения
        Резолюция на снимка
        различни видове светломери
        Иначе и съвремени телефони вършат работа
        има на средни цени 400 лв с 4128 x 3096 пиксела и камера 21.5 Мегапиксела
        Каквато беше и седна фото лента на кодак например
        КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
        Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
        http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

        Коментар


          #34
          PM_u_bo написа: Преглед на мнението
          За тези неща - Вземи си Сони - сапунерка с Цайс обектив.
          Лош съвет. Евтините са боклук. А първото хубаво SONY със светлосилен обектив на CARL ZEISS е "DSC-RX100 III", ама струва 1300лв. По-добре Panasonic серия FZ. Примерно DMC-FZ200 има светлосилен обектив f/2.8 и цената му е на половина на SONY-то. Същото е и положението с FZ-82. Макар че не са много компактни, вече са клас "турбо сапунерка". Пък и цената им наближава DSLR. Но във фотографията, както и в аудиото, размерът има значение винаги. Компактните решения обикновено са много компромисни. И си идвам пак на онова, което написах по-горе за телефона и снимането с него. Евтините сапунерки не снимат хубаво и всеки по-сериозен телефон им е конкуренция. Примерно моето Lenovo A7010 има доста прилична камера. За да си заслужава закупуването на фотоапарат, трябва да се насочим към турбо сапунерките, а те почват от 600-700лв и нагоре.
          Последна редакция от DJPOPA; 30.04.2017, 23:48.
          Dacia Duster 1.6 4WD

          Коментар


            #35
            Лош съвет. Евтините са боклук. А първото хубаво SONY със светлосилен обектив на CARL ZEISS е "DSC-RX100 III", ама струва 1300лв. По-добре Panasonic серия FZ. Примерно DMC-FZ200 има светлосилен обектив f/2.8 и цената му е на половина на SONY-то. Същото е и положението с FZ-82. Макар че не са много компактни, вече са клас "турбо сапунерка". Пък и цената им наближава DSLR. Но във фотографията, както и в аудиото, размерът има значение винаги. Компактните решения обикновено са много компромисни. И си идвам пак на онова, което написах по-горе за телефона и снимането с него. Евтините сапунерки не снимат хубаво и всеки по-сериозен телефон им е конкуренция. Примерно моето Lenovo A7010 има доста прилична камера. За да си заслужава закупуването на фотоапарат, трябва да се насочим към турбо сапунерките, а те почват от 600-700лв и нагоре.
            Моята сапунерка Канон в момента има светлосила 2.6. Телефона ми е с 2.0, ама телефона си е телефон, а апарата - апарат. За това все си мисля, че може да се направи компромисен вариант с някакъв фотоапарат.
            Преди години, когато си избирах сапунерката, пак така измъквах трудно думите от хора занимаващи се с фотография. Ама един човек ми препоръча конкретен модел сапунерка и въобще не съжалявам. Тогава, за времето си, с Канона като снимах, особено в затворено помещение тип апартамент вечер, да кажем класически рожден ден, с него снимките изглеждаха феноменални за разлика от алтернативните апарати по това време. Най-вече в липсата на шум изразяващ се в "зърна" по самата снимка. Особено в състояние преди да реши, че му трябва светкавица - нито светло, нито тъмно.
            Общо взето професионалистите в тази област много рядко могат да направят компромис и гледат от собствената си камбанария. Но все се надявам някой да погледне малко встрани и вместо да каже, че ако си купуваш кола, то няма смисъл да се взима нещо по-различно от С класа, то да каже, че има и Фиат, който би свършил някаква работа, въпреки с малко или повече компромиси я за возене, я за екстри, я за финанси.

            Разгледах двата модела, относително в един ценови клас:
            DMC-FZ200
            EOS 1300D
            За нуждите и целите на любителския ми интерес, когато не забравям апарата, кое би свършило по-добра работа?
            Последна редакция от BO; 01.05.2017, 00:31.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #36
              Светлосилата на обектива обикновено е различна в двата му края. На цитирания Panasonic е еднаква за всичките фокусни разстояния, което го прави много приличен обектив. За сравнение, в момента най-евтиния Canon с хубав светлосилен обектив е PowerShot G9 X и струва 1000лв. Не, че Панасоника е върха на сладоледа, дадох го за пример като най-евтината турбо сапунерка с приличен обектив.

              Canon EOS 1300D не е сапунерка, а DSLR от класа на Nikon D3300. Макар че е малко по-слаб от Никона.

              Конкретно не мога да те посъветвам какво да си купиш, защото не съм ги пробвал реално, сравнявам спецификации на хартия. И знам, че колегите във фото форумите хвалят Панасониците серия FZ като прилични сапунерки за прилична цена. Но сапунерка много трудно ще се мери с DSLR, пък било то и нисък модел.

              Ей на този линк има семпли на снимки, правени с Канона:
              https://www.dpreview.com/products/canon/slrs/canon_eos1300d

              А тука са семплите на Панасоника:
              https://www.dpreview.com/reviews/pan...x-dmc-fz200/14

              На мен Канона ми харесва повече, но ако опира работата до такива пари, бих си взел Nikon D3300. Снимките на Каноните ми жълтеят винаги и това е видно дори от тези семпли тука (работя с хардуерно калибрирани екрани и виждам реален цвят, имам си собствен комплект SPYDER 5 STUDIO за хардуерно калибриране на екрани и принтери).
              Последна редакция от DJPOPA; 01.05.2017, 02:21.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #37
                Ако се спра на евтин ДСЛР апарат със стандартния обектив, то обектива винаги ще си стои монтиран върху него. Та в този ред на мисли трябва ли някакви по-специални грижи и внимание в сравнение с "турбо сапунерка", на която обектива си е вграден?

                п.п. От снимките в линковете, които ми даде, аз лично не мога да направя разлика и да кажа, че единия е по-добър. Все едно са ми еднакви. Даже има 1-2 снимки на Панасоника, които са ми едни такива пъстри, контрастни, което ми харесва повече.
                Последна редакция от BO; 01.05.2017, 10:18.
                A20DTH ЖТД ама не баш
                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                Коментар


                  #38
                  Не, DSLR не изисква повече грижи от всеки друг апарат. Но има много повече менюта и настройки и вероятно ще ти е по-трудно да боравиш с него. Може би сапунерката е по-добрия избор в твоя случай. Сам трябва да си прецениш. Китовият обектив на Канона ще е "тъмен", в никой случай няма да е f/2.8 като на Панасоника, защото светлосилните варио-обективи за DSLR са цифра. Е, разбира се са и съвсем друго качество, но то се подразбира.

                  Каноните снимат малко недосатурирано, за това ти се струва, че цветовете на Панасоника са по-ярки. Мисля че някъде по настройките не Канона трябва да има компенсация на сатурацията и може да се вдигне с 1-2 стъпки. Другият вариант е да се компенсира във Фотошоп. А ако искаш апарат с ярки цветове, просто си купуваш Никон. Сега някой Канонаджия ще ме нападне и ще каже, че Никоните снимат пресатурирано . Да, ама и мене ме кефят ярките цветове.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #39
                    фото

                    Оказва се че ако ви трябва снимка с много добро качество трудно ще си направи.
                    Няма много такива принтери.
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #40
                      И моята сапунерка Канон (PowerShot 590) има пълни ръчни настройки като на ДСЛР-ите и рядко ми се случва да ги използвам. Без тях общо взето нощна снимка, особено на пейзаж не става. Така, че настройките и менютата не ми пречат. Горе долу имам представа кое какво прави на база проба-грешка.
                      Та кой Никон ДСЛР е алтернативен на Канона в този ценови клас, който да прави по-напомпани (може би по твое му "сатуирани") снимки?
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #41
                        Един любител, снимащ ежедневни неща на авто режим, никога не би намерил разлика между обективи със светлосила 2 и 4.
                        Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                        Коментар


                          #42
                          Ако снима вкъщи на слаба осветеност, ще намери разлика, повярвай ми. Светлосила f/4 също не е зле, но повечето обективи са около 6, което е голяма разлика с 2.8.

                          Мисля че този е съответстващия модел на Canon EOS 1300D:
                          NIKON D3300
                          Dacia Duster 1.6 4WD

                          Коментар


                            #43
                            kluchar написа: Преглед на мнението
                            Оказва се че ако ви трябва снимка с много добро качество трудно ще си направи.
                            Няма много такива принтери.
                            Има достатъчно, но това е друга тема. Ако стигнем до печата, там много мога да ви разказвам, защото единият ми бизнес е точно в тази сфера. Има достатъчно евтини и хубави принтери за фотопечат, стига човек да му се занимава.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #44
                              Ако искам да направя такава снимка, предполагам с китовия обектив на въпросните ДСЛР-и няма шанс да се доближа до нея.
                              Та какъв обектив би свършил работа за ориентировъчна визия?

                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #45
                                Sony Cyber Shot DSC-HX90V black - 798 лв.
                                това е с цайс и е далече от цената на истински ДСЛР
                                ПОЯСНЕНИЕ - качеството на обектива НЕ се определя САМО от светлосилата.
                                Изкупуване на автомобили на добри цени
                                /////

                                Коментар

                                Working...
                                X