Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Фотоапарат

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Да, прав си, че Nikkor 50/1,4G е обектив за FF матрица. Но хубавото на тези обективи е, че стават както за FF, така и за кроп сензор, като при кропката просто се преизчислява фокусното разстояние с произведението по кроп фактора. В общия случай 50mm обектив при кроп фактор 1,5 се приравнява на 75mm обектив, което пак е отлично за портретна фотография. Но обектива си остава и като някой светъл ден се купи FF тяло, влиза веднага в арсенала му от стъклария.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #17
      Обективите, които споменах имат вграден мотор за автофокус... Апаратите нямат... Най-евтиния с вграден такъв е доста скъп... Иначе аз говоря за ето този обектив... http://www.nikon.bg/bg_BG/product/ni...or-50mm-f-1-8g
      Доста го хвалят в ревюта... За цената си е много добър...
      Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
      Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
      EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

      Коментар


        #18
        Predatorsi написа: Преглед на мнението
        Обективите, които споменах имат вграден мотор за автофокус... Апаратите нямат... Най-евтиния с вграден такъв е доста скъп... Иначе аз говоря за ето този обектив... http://www.nikon.bg/bg_BG/product/ni...or-50mm-f-1-8g
        Доста го хвалят в ревюта... За цената си е много добър...
        Иначе как му се точа на точно този обективвв ))
        Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
        BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
        BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

        Коментар


          #19
          Няма да сбъркаш! Само да знаеш, че ще снимаш все едно със 75мм... За фул фрейм е...
          Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
          Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
          EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

          Коментар


            #20
            Здравейте,

            От всичкото прочетено, май малко повече се обърках отколкото разбрах... Но добих някаква обща представа за нещата и ще започна да чета повече статии и книги, за да мога да се усъвършенствам.
            Като цяло аз ама изобщо не мисля да се занимавм професионално с това. Както написах е за лична употреба, снимки на пейзажи, хора, портрети и т.н. Но са си за мен и лично ползване и поради тази причина предпочитам да си купя нещо ново.

            От известно време гледам в сайтовете и като характеристики не е описано почти нищо, което да ме насочи, кой е най добрият вариант.
            Това което мога да си позволя като бюджет са следните апарати:
            Nikon D3300
            Nikon D3400
            Nikon D5200

            Canon EOS 100D
            Canon EOS 700D
            Canon EOS 1300D

            И този е малко по - скъп, но евентуално може и него:
            Nikon D5300

            Кой би бил най - подходящият избор да си купя от изброените.

            Благодаря много за отговорите.

            Поздрави.

            --------------------

            Коментар


              #21
              За този бюджет и всичко да е ново, май само това можеш да избереш-фотоапарат Nikon D3300 Black тяло + Обектив Nikon AF-S DX Nikkor 18-105mm f/3.5-5.6G ED VR. Цената на комплекта в момента е 1049лв във Фотопавилион. Ако може да добавиш и една светкавица Sigma EF-610 DG ST за 299лв, ще е супер. Имам този обектив и мисля, че не е лош, определено е много по-добре от малкия китов 18-55 (казвам малкия китов, защото 18-105 също е китов за някои модели). AF-S означава с вграден мотор за автофокус, DX означава обектив за кроп сензор, 18-105 означава варио-обектив, 3.5 му е светлосилата в късия край, 5.6 му е светлосилата в дългия край, VR означава вибро-стабилизиран. Добре е веднага да му купиш един UV филтър. Той се навива отпред и преди всичко служи за предпазване на челния елемент от надрасквания и запрашаване. Не е нужно да даваш луди пари за UV-филтър, аз си поръчах от e-bay японски филтър MARUMI за съвсем прилична сума. Но има и много по-евтини китайски марки, които също вършат работа. Купувал съм и GREEN-L за друг обектив, също върши работа, макар да струва 3-4 долара. По спомен, резбата на тоя обектив е 67mm, така че филтъра трябва да е 67mm също.

              И един съвет, не купувай фотоапарат от магазин за всичко. Отиди във Фотопавилион или Фотосинтезис. Там хората са специалисти и ще ти обяснят всичко.

              И не се притеснявай, тялото D3300 на Nikon е най-евтиното им, но това не значи, че е лошо. Напротив, апаратите на Никон са много сериозни като качество, дори при най-евтините модели DSLR. Този комплект е достатъчно читав дори и за професионална употреба, стига фотографа да знае какво прави. За Canon не мога да кажа, защото аз съм стар никонаджия и нямам наблюдения върху моделите на други марки. Лично мен ми харесва повече цветопредаването на Никон.
              Последна редакция от DJPOPA; 20.04.2017, 15:52.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #22
                Здравей,

                Мерси за отговора. Сега разгледах Фотопавилион и най вероятно ще си купя от тях.
                Разбрах те и за обектива.
                Но, ако не е нахално от моя страна, бих искал да питам още нещо.

                Kаква е разликата между D3300 и D3400. Разликата между двата с обектив AF-S DX nikkor 18-105mm в момента във ФотоПавилион е 150 лв. Какво получавам повече за тези пари при D3400. Или ако реша да си взема тяло D5300, то с какво би било по добро от D3300 и D3400


                --------------------

                Коментар


                  #23
                  Разлики между D3300 и D3400 по-отношение сензор, оптика, процесор няма. Те са абсолютно еднакви като основни характеристики. Предимствата на D3400 са козметични:
                  1.D3400 има bluethooth (според мен излишна екстра)
                  2.D3400 може да се управлява от смартфон (също излишно)
                  3.D3400 е по-лек от D3300 с 35гр
                  4.D3400 може да направи до 1200 снимки с едно зареждане на батерията, срещу 700 снимки за D3300 (ако снимаш сватби ще е предимство, за любителско снимане едва ли има значение)

                  За сметка на това D3300 има едно решаващо предимство пред D3400. По-старият модел има вход за външен микрофон. Защо това е важно ? И двата апарата могат да снимат Full HD видео и го правят с брилянтно качество, ако кажа на нивото на професионална видеокамера-няма да е пресилено изобщо. Много съвременни музикални клипове се снимат с DSLR, заради много добрите обективи на фотоапаратите и постигането на безупречно качество на картината с много по-малко вложения за техника. Обаче има един основен проблем за DSLR да се ползва като видеокамера-автофокусният мотор се чува във вградения микрофон. И клипа получава "допълнителен" неприятен звук, когато апарата фокусира. Проблемът се решава с външен микрофон, ако разбира се има къде да се включи е DSLR-а. Е, модел D3300 има такъв вход.

                  Другият, за който питаш, модел D5300 има малко повече предимства, но нищо кой знае какво, което да е от полза за любителско снимане (за професионално снимане има предимства в автофокуса):
                  1.Малко по-добър екран (3,2'' срещу 3'' на горните), екранът е подвижен, което вече си е предимство с някои случаи, особено при LIVE VIEW.
                  2.Има вграден wireless
                  3.Има вграден GPS (но това не значи, че може да го ползваш като навигация . Просто отбелязва GPS координати в EXIF файла на всяка снимка, за да се знае къде е правена)
                  4.Малко по-добър динамичен обхват, но пък на високо ISO има малко по-лош резултат от горните два модела.
                  5.Основното предимство е 39 автофокусни точки, от които 9 са кръстосани, D3300/3400 имат 11 и само 1 кръстосана. Това вече е сериозно предимство, но за професионален фотограф. За любителски цели не знам доколко е плюс.

                  Общо взето, аз бих взел D3300 като най-евтин. Другите не го превъзхождат с нещо кой знае какво за целите, за които ти трябва. Но пък ще останат повече пари за обективи, които са най-важни за получаване на добър резултат.
                  Последна редакция от DJPOPA; 20.04.2017, 19:43.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #24
                    И въпреки всичко помисли за варианта за Никон5300 Малко по-скъп,но по-добър от гореописаните 33-3400 Като гледам и DJPOPA добре ти е разяснил прилики и разлики...
                    Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                    BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                    BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                    Коментар


                      #25
                      Майка ми и баща ми живеят в Испания, естествено и тях ги заринах с информация и да проверят за апарат там и кое колко струва. Там определено са една идея по евтини, но това което ми привлече вниманието (доколкото разбирам) е Nikon D3300 с китов обектив AFP 15-55 и обектив AFS DX 55/200 в момента всичко е на промоция 599 евро. Заслужава ли си и да ги пращам направо утре да го взимат.

                      --------------------

                      Коментар


                        #26
                        Аз не бих си купил такава комбинация от обективи. Тялото с китака струва 799лв, а обектива 55-200 е 449лв, сумарно 1248лв. Къде е кирията при оферта 599 евра ? Аз бих предпочел гаранция от българска фирма при толкова малка разлика в цените.
                        Dacia Duster 1.6 4WD

                        Коментар


                          #27
                          Не само цената е определяща да се откажеш. С тези два обектива просто не си струва. Преди време и аз си мислех, че нещо примерно 50/200 или 50/300 ще е уникално - тотална грешка. Zoom...не е най-важното което ще търсиш от камерата повярвяй ми, дори напротив, близките портрети и бистри пейзажи са много по-стойностни и по-пристрастяващи. Боке ефекта просто е наркотичен... )
                          Renault Megane 1.5dci 110hp. 12г.
                          BMW G20 320d xDrive 190hp. 2019г.
                          BMW X3 2.0d xDrive 177hp '09г. Ех.

                          Коментар


                            #28
                            Аз не бих си купил такава комбинация от обективи.
                            Точно това имам предвид, тази комбинация от обективи не е добра. Китовият е слаб обектив, а 55-200 е неудобен (ни магаре, ни кон). За пейзажи е дълъг, а за портретен не е добър. Ако държиш на китовия 18-55, по-добре си вземи и един портретен 50/1.8, че е на хубава цена. Китовият става за пейзажи в късия край, а портретния е светлосилен и има хубаво боке. А най-добре е, ако можеш да си позволиш, едно прилично варио 18-105 и един портретен. Аз имам такава комбинация, само че портретния ми е по-скъпия 50/1.4G.
                            Dacia Duster 1.6 4WD

                            Коментар


                              #29
                              В тази тема искам да задам един въпрос, на който "професионалистите" в тази област по принцип не отговарят на него, ама все пак ще помоля ако някой има желание, то да си даде конкретно предложение.
                              Та въпроса е кой фотоапарат е хубав за любителски нужди, с който в 90% от времето ще се снима само на автоматичен режим. Демек няма да се използват разните му екстри и ръчни режими през почти цялото време. На принципа вадиш, снимаш, прибираш.
                              И като любителски апарат ще се снима всичко с него - море, сватби, рождени дни, съседите от блока през нощта.
                              A20DTH ЖТД ама не баш
                              1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                              Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                              Коментар


                                #30
                                За снимане в автоматичен режим и посочените от теб неща, не ти трябва огледален.
                                Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                                Коментар

                                Working...
                                X