Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Монтаж Лед Крушки - DIY

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #46
    аз съм с тези без вентилатор
    а тези с вентилатора ги карам вече втора година и съм много доволен
    за сега бяха само на късите е дългите ксенон на луксима
    но леда е просто уникален
    пътуваме предимно нощем и то през балкана
    Прикачени файлове

    Коментар


      #47
      на тези с вентилатора съм изкарал драйвъра отвън с отделен радиатор а вентилатора е само за самия диод
      ето линк за тези без вентилатора https://www.aliexpress.com/item/1-Se...311.0.0.qQcWko
      Прикачени файлове
      Последна редакция от gergov 1973; 26.11.2017, 05:45.

      Коментар


        #48
        Аз да ви споделя след 1 месец каране с ледове, градско си е супер, а и не само, но миналата седмица сефте карах в дъжд извънградско и беше някъв ужаст, добре че маркировката беше нова, инак нищо не се вижда. Мислех че ще има разлика от ксенона при дъжд, но е същата х***я. Кога ли ще пуснат на пазара ледове с 4000к???

        Коментар


          #49
          E точно за това преди 2 седмици си взех ксенон 4300К за да няма проблем при лошо време...
          Иначе гледах и много ЛЕД-ове, ама всичките бяха 6000К и на мокро няма никой.

          Коментар


            #50
            тези без вентилатора са 4300 К вече ги има

            Коментар


              #51
              gergov 1973 написа: Преглед на мнението
              тези без вентилатора са 4300 К вече ги има
              Тези ги ползвах около месец-два и не са по-силни от халогените. Реално консумират около 1 ампер на 12 волта, въпреки че китайците ги продават за 35 вата на крушка.
              The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
              Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
              Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

              Коментар


                #52
                wwalker написа: Преглед на мнението
                Тези ги ползвах около месец-два и не са по-силни от халогените. Реално консумират около 1 ампер на 12 волта, въпреки че китайците ги продават за 35 вата на крушка.

                за кои става въпрос за тези без вентилатора ли

                Коментар


                  #53
                  Без вентилаторните от Али-то.
                  Click image for larger version

Name:	H1_4300_LED.jpg
Views:	1
Size:	43,3 KB
ID:	2095197
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #54
                    wwalker написа: Преглед на мнението
                    Без вентилаторните от Али-то.
                    [ATTACH=CONFIG]104414[/ATTACH]
                    тези който си показал са с вентилатор аз имам подобни кобра н7 и съм много доволен от тях

                    Коментар


                      #55
                      Не съм ги отварял да гледам, мисля че нямат. С радост бих ги дал за цената, която ми излязаха от Китай.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #56
                        Е колеги, по коледа стават чудеса! След по-малко от 20-30 часа работа "лампичките" ми и двете сдадоха багажа, при обещаните 30хил. часа от китайците :D . На едното тяло спря да работи изцяло единия диод, а на другото пак единия почна да мига на импулси в коледно настроение. Чудо на чудесата :D
                        https://www.youtube.com/watch?v=e9gOhQDAQtM
                        https://www.youtube.com/watch?v=ljg4_tuHO_s
                        https://www.youtube.com/watch?v=BhBgPDetEMM
                        Извод - китайски боклуци не щем, последва кофата за боклук.

                        Весело изкарване на празниците!!!

                        Коментар


                          #57
                          Мойте засега работят, но и почти не са били ползвани, само че (цитирам се от друг форум):


                          В сервиза изобщо не бяха си направили труда да регулират фаровете (светеха много ниско) и затова отидох в пункта за технически прегледи, който посещавам от години и където извършват тази услуга със съответната апаратура. Резултата беше, че не успяха да вкарат левия фар в нормата (пак остана ниско) - явно поради неоригиналността му, но качеството на светлинния сноп за къси светлини (с халогенните H1) е перфектно.


                          А дългите светлини - с LED крушките - се оказаха пълна трагедия според уреда - стрелката изобщо не доближи зелената зона, където би трябвало да е за да е ОК. Интензитета на светлината бил много добър, но фокуса го нямало никакъв. Човека ми каза че ще заслепяват насрещните водачи, но дългите така и така заслепяват, и да си ги караме така. Засега съм ги оставил така, ще видя дали да ги махам. Яд ме е, че хвърлих едни кинтове (минаваха и през митница) кажи-речи на боклука. Защото, след като разгледах въпросните LED лампи установих, че (според мен) е невъзможно да се създаде LED лампа, която да репликира успешно халогенната с една надлъжна на оста на крушката жичка (сещам се за цоклите H1 и H3). Това е заради самото тяло на лампата, което е от алуминий (около 2-2.5 mm) и фактически светлинните източници (диодите) са изместени от оста - което прави и разфокусирането. Лампите с две жички, които са напречно на оста (H4) са съвсем друга бира и мисля че при тях няма никакви проблеми с конструирането и изработката.

                          Самите крушки много ми допаднаха като изработка и окабеляване, вентилаторите са почти безшумни и продукта изглежда изработен с много внимание и любов (клипчето с ревюто на Philips-а доста ме отрезви). Дори се бях засилил да си поръчам H4 за колата, която карам, но след минаването през митницата (костващо ми нерви, време и пари) любовта ми към китайските стоки за над 30 лева и в частност към LED автомобилните крушки рязко намаля
                          ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
                          ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
                          ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

                          Коментар


                            #58
                            И аз да дам малко информация за светодиодните фарове. Трябват ми H4, та взех такива: https://www.aliexpress.com/item/YAST...847015571.html , като при H4 профилът им е триъгълен - 2 диода за късите, допълнителен диод за дългите.
                            Издържах ги един ден - валеше, на едно място с човек с халогени насреща ми направо не виждах пътя, а дългите изобщо не съществуват.
                            Може би за експеримента ще взема още едни - от типа с диоди от двете страни и рефлектори за късите, но за момента Osram Nightbreaker са много по-добре.

                            Коментар


                              #59
                              Колеги,някой слагал ли е лед крушки на късите на Стило. Събират ли се под капачката,заслепяват ли без лупи.
                              Стило 1.9 JTD 115 к.с.5 вр.2001 г.

                              Коментар


                                #60
                                Аз съм с лед на късите на фиат крома,събраха се крушките,но всякаш дойдоха малко по-дълги и част от лед-а влиза в ламаринката и малко разсейва светлината,но все пак е добре.
                                Модела е този : ЛИНК КЪМ ОНЛАЙН-МАГАЗИН
                                За сега проблем нямам.

                                ---
                                Моля с картинка, а не с линк към магазина.
                                ogi28b

                                Коментар

                                Working...
                                X