Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Камери за средна скорост по българските магистрали

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    bubachko написа: Преглед на мнението
    Чл. 55. (1) (Изм. – ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г., изм. – ДВ, бр. 54 от 2010 г., доп. – ДВ, бр. 47 от 2012 г.) На път, обозначен като автомагистрала или скоростен път със съответния пътен знак, е разрешено движението само на автомобили и мотоциклети, чиято конструктивна максимална скорост надвишава 50 km/h. Движението на други пътни превозни средства, както и движението на пешеходци, воденето на животни и навлизането на автомобили, теглещи пътни превозни средства с гъвкава връзка, е забранено.

    Значи, ако не може да се движиш с повече от 50км/ч не може да се качиш на магистрала. Т.е. имаме долна граница от 50км/ч за движение по магистрала
    Е да де, ама не четеш правилно и логиката ти е тотално грешна. Никъде не пише, че имаш долно ограничение на скоростта на автомагистрала, а че не може да използваш превозно средство, което конструктивно не може да вдигне повече от 50. Което са две съвсем различни неща.
    Ето моята кола конструктивно може да вдигне повече от 50, което ми дава право да използвам автомагистрала. Но никой не може да ме задължи да карам с минимална скорост от 50.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Нямаше ли глобени по магистрала или път че карат много бавно
      е сигурно са пречили на движението на бегачките .

      Има на много места където с малко трансформации може скороста да е по висока
      По Хемус към тунелите има знаци че е ограничена скороста щото има неравности
      номер А12 "Неравности по платното за движение"
      https://www.24chasa.bg/Article/1511344
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #18
        Е да де, ама не четеш правилно и логиката ти е тотално грешна. Никъде не пише, че имаш долно ограничение на скоростта на автомагистрала, а че не може да използваш превозно средство, което конструктивно не може да вдигне повече от 50. Което са две съвсем различни неща.
        Ето моята кола конструктивно може да вдигне повече от 50, което ми дава право да използвам автомагистрала. Но никой не може да ме задължи да карам с минимална скорост от 50.
        Точно така е. И това е един от пропуските в ЗДвП. Надявам се да се вмъкне текст при следващите промени или следващ закон, с който да се въведе минимална скорост на автомагистрала. И според мен тя трябва да е 80 км/ч.

        Коментар


          #19
          След като конструктивно трябва да може да вдигне 50, значи минималната възможна скорост, която трябва да сложат, е 51 км/ч.

          Не знам за какво промени говориш - това не са промени, а напъни да се кърпят пролетни дупки, които веднага след приемането започват да издишат, като това за хендсфрито. Според мен трябва цял но, кадърно написан закон, а не тук-там да се внасят промени и после да се окаже, че реално не могат да се приложат.
          Всеки има право да бъде глупав, но някои злоупотребяват с тази привилегия.

          Коментар


            #20
            ...веднага след приемането започват да издишат, като това за хендсфрито. ...
            Какво им е на тези за хендсфрито?
            Според мен си работят. На мен последната ми глоба е точно за говорене по телефона. През 2013-та... Хем имах слушалка на ухото... падна ми батерията ѝ, продължих разговора от телефона, но ме видя една симпатична софийска катаджийка и отнесох фиш за 50 лв.
            Това, че повечето русокоси шофьорки задължително си шофират с едната ръка с телефона на ухото, и не ги глобяват, е само щото полицаите се поддават на заголен бедър и дълбоко деколте...

            Коментар

            Working...
            X