Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проект Брава

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проект Брава

    Колеги, скоро ще започвам да оправям външния вид на Бравата. Имах ремонти по мотора, които са приключени и сега е ред на външния вид. Имам броня, калници и фарове от Мареа които мисля да сложа. Имам джанти от Стило Абарт 17ки. Замислил съм цялостно пребоядисване в тъмно сив цвят с черен таван, а може би и черни колконки при вратите. Приемам всякакви съвети и критики. Ще кача снимки на сегашното състояние на колата.

    #2
    А дали имаш идей да попитам аз колко струва едно боядисване на купето отвсякъде ? .Защото и аз ще боядисвам цялостно ,но искам да знам колко г/д излиза .Купето мога да го изшкуря и подготвя сам цялото .Друг въпрос е ако реша сам и имам компресор ,пистолет и боя в какво помещение трябва да за да се направи ?А дори да не е цяло пак ме интересува на части т.е на преден капак , заден калник и т.н. трябва ли да е професионално или може и сам да се направи ( със прей също ) питам понеже съм решил да го правя и ако някой колега съдейства и с някой съвет бих бил много благодарен !!!
    this

    Коментар


      #3
      Кило брашно да имаш на мастор го дай. При нас качествено боядисване на детал е 100 лв., а за цялото незнам, преди година и половина слочайно се засякох с едно момче и то се оказа бояджия, питах го колко ще ми вземе да я боядиса цялата и той ми каза 600 лв., само че моята не е металик. Така че зависи от майстора, пък и беше сравнително отдавна.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        А аз дали ще се оправя да я боядисам ? Иде реч да изшкуря цялата ръжда на всяко едно възможно местенце и да китосам (доколкото добре може един млад новак :D ) и да изшкуря и кит-а и после нанасяне на боя от мен с пистолет и компресор дали ще го докарам :D хаха що годе,че няма е професионална работа е ясно ... . Бих искал да питам за съвети относно шкурене понеже знам,че има опитни колеги който се занимават с това. - ДА подчертая няма да е пунтото а поло 93та което има нужда също - да в фиат форум сме ,но все пак не всеки е любител само на фиат и има само фиатове - надявам се VW марката за която питам да не попречи на питането ми . Защо споменавам ,че поло ли ? ( ако някой се пита ) - защото там ламарините са съвсем други и доста по дебели та затова търся компетентен съвет !
        this

        Коментар


          #5
          И така колеги, зачочнах работа по колата. Ограничено ми е свободното време и нещата стават доста бавно, но се надявам че ще стане добре. За сега съм подготвил бронята и калниците от Мареа, задни дискови апатати от Купе 1.8 и май ще слагам направо и предните от Купето. Просто с тея 17-ки джанти много малък ми се вижда моя диск и е грозотия. Сега се замислям, дали ако сложа друго серво ще започнат да хващат по-добре спитачките? Също моля за предложения за цвят (за сега замисъла е тъмно сива), защото се замислям за промяна в цвета с нещо различно. Ще кача снимки тези дни да покажа до къде съм стигнал. Някой ако може да предложи салон (за предпочитане кожен), който би паснал без много преправяне.

          Коментар


            #6
            от форума има човек който продава кожен салон за брава сив на цвят
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #7
              Птоверих в раздела "Продавам авточасти", но не открих нищо

              Коментар


                #8
                gatoi2 му е ника, ако искаш ще ти пратя телефон,
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Ето това е колата в сегашен вид. Надявам се че другата седмица ще влиза за смяна на прагове и подготовка за боя.
                  Click image for larger version

Name:	received_1899042353473130.jpg
Views:	1
Size:	412,2 KB
ID:	2094960Click image for larger version

Name:	received_1899042316806467.jpg
Views:	1
Size:	400,2 KB
ID:	2094961Click image for larger version

Name:	received_1899042356806463.jpg
Views:	1
Size:	411,7 KB
ID:	2094962

                  Коментар


                    #10
                    Следва да намръщим капака и много се чудя дали да махна лайсните от вратите... вие как мислите?

                    Коментар

                    Working...
                    X