Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Качеството на обслужване в официалните сервизи на автопроизводителите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Качеството на обслужване в официалните сервизи на автопроизводителите

    Колега, не искам да споря защото после става еднаааа..... и стигаме до Модератори и темите спират до там. Доколкото разбирам, акумулаторите монтирани в пежо са произведени от Vesna, така ли е? Аз, лично, през миналите години на 4 акумулатора, 3 на това пежо и 1 на форд 2.0 със същия мотор на пежо, така и не разбрах кой ги произвежда, нищо, черна кутия на 60Ah-а батерия. До някъде си прав, на форда, алтернатора беше скапан, регулатора му се оказа скапан и презареждаше. Но на пежото, как мислиш, че ще влезе в оторизиран сервиз и ще го оставят ей така, няма да проверят основни неща свързани с капацитета, заряда и тока при покой - абсурд!
    VESNA e акумулатор който ми хвалиха и предлагаха в няколко магазина в Бургас. Имам близък който си взе такъв - живот и здраве. Аз предпочетох и на двете коли да взема Exide 77Аh premium, защото предния изкара 6 години и още можеше и както се разбира и аз съм доволен. Не мога да кажа кога и какво ще споделя, защото то акумулатора, като човека, утре не се знае знае ли се.


    Провокиран от твърдението на колегата (удебеленият червен текст) искам да дискутираме тази тема.
    Аз съм свидетел и потърпевш, че в оторизираните сервизи обикновено НЕ си вършат работата съвестно, а в много случаи дори изобщо не си я вършат.

    За три Ситроена знам със сигурност, че НИКОГА не са им сменявани консумативите, въпреки че в сервизната книжка пише, че са, поставени са печати и т.н. И на трите коли се наложи да се прави ремонт на ДВГ след гаранцията от 100 000 километра, защото нов двигател дори и без смяна ще ги изкара. Просто трябва да му доливаш

    Няма да ви обяснявам каква гнус и нагар беше в двигателите и на какво приличаха въздушните филтри. Пълно безхаберие. Не знам защо го правят - от алчност ли, от некадърност ли, защото ги мързи или просто изобщо не им дреме, но е факт, че дори консумативите не се сменят. Какво остава някой да си направи труда да мери зареждане, утечки, а недай си боже нещо по-сериозно ?!

    Пак казвам - аз не предполагам, а знам със сигурност, че това е практика особено в Пежо-Ситроен! Не го подлагам на съмнение, но не ми е понятно защо го правят? Не е само мое впечатление това. Много колеги, приятели, познати са ми го споделяли като личен опит. И е факт, защото единият от тях отива само да му сложат печатите, за да му важи гаранцията и после си плаща маслото и филтрите пак, за да му ги сменят в друг сервиз. Вдигаш щеката на смененото масло преди половин час и то е черно като катран...явно някаква нова технология ще да е
    Дано нещата са се променили, но едва ли...

    Като заключение искам да кажа следното:
    Не разчитайте, че някой си е свършил добре работата само защото сервиза е официален. Дори не мога да повярвам, че има хора, които вярват безрезервно в това.

    Единственото сигурно нещо е, че ще ти вземат поне тройно, но колко ще свършат работа - това е отделен въпрос.
    Последна редакция от Слав; 27.03.2017, 11:19.
    == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

    На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

    #2
    Слав написа: Преглед на мнението

    Пълно безхаберие. Не знам защо го правят - от алчност ли, от некадърност ли, защото ги мързи или просто изобщо не им дреме, но е факт, че дори консумативите не се сменят. Какво остава някой да си направи труда да мери зареждане, утечки, а недай си боже нещо по-сериозно ?!
    Аз мога да ти кажа защо го правят - маслото се краде, филтрите се крадът и после се продават на познати и приятели и т.н. (Тази практика се прилага не само за консумативи, също така става за дискове, накладки, водни помпи, накрайници и т.н.) За фирмени коли реално почти и само така се работи. Щото аз като клиент стоя и гледам дали ще текне нещо от колата ми, дали ще свалят стария диск и сложат новия и т.н. Това го знам от първа ръка за един друг официален сервиз ама да не споменавам марката, че приятел работи там, не като механик обаче.

    Иначе казано, аз също предпочитам официален сервиз, но ако имам познат там. Много мразя някой да се учи на колата ми, това ме вбесява мъжката, та от тази гледна точка аман И от гаражни майстори ама кво да се прави...

    Коментар


      #3
      todorakiggg написа: Преглед на мнението
      Аз мога да ти кажа защо го правят - маслото се краде, филтрите се крадът и после се продават на познати и приятели и т.н. (Тази практика се прилага не само за консумативи, също така става за дискове, накладки, водни помпи, накрайници и т.н.) За фирмени коли реално почти и само така се работи. Щото аз като клиент стоя и гледам дали ще текне нещо от колата ми, дали ще свалят стария диск и сложат новия и т.н. Това го знам от първа ръка за един друг официален сервиз ама да не споменавам марката, че приятел работи там, не като механик обаче.

      Иначе казано, аз също предпочитам официален сервиз, но ако имам познат там. Много мразя някой да се учи на колата ми, това ме вбесява мъжката, та от тази гледна точка аман И от гаражни майстори ама кво да се прави...
      Аз също мога да го потвърдя това. Съвсем наскоро, присъствах на разговор с механик от Балкан стар, който предлагаше на мой познат неотваряно масло Мобил и Енеос ( висок клас) в тубички, точно както им го доставят от вносителя Омникар.

      Коментар


        #4
        Тъкмо се чудя дали да напиша един очерк на АБСОЛЮТНОТО БЕЗХАБЕРИЕ в официалният сервиз на Фиат във Варна - Булвария...
        Отдавна не бях присъствал на толкова непрофесионално обслужване... Накрая след едноседмични родилни мъки бях принуден да преустановя това безумие, да натоваря автомобила на пътна помощ (с главата на двигателя и кашон други части в багажника) и да се изнеса от там с трета космическа скорост към друг сервиз... Можете да предположите как се взема решение да вземеш полуразглобен автомобил от сервиз...

        П.С. В другия сервиз повредата бе видяна на втората минута...

        П.П.С. Обявената ми часова ставка в Булвария бе доста по-висока отколкото в БалканСтар А уж Фиат Добло не е Мерцедес...

        Коментар


          #5
          сервизи

          Незнам пък кой е казал че оторизираните сервизи правят наистина качествени ремонти
          и сменят виаги оригинални части нямя значение марката -модела кола
          Зимали сме доста коли от сервизи
          а дори и сме ги ремонтирали е не вътре но изнасят това което не може да го оправят и после само го монтират
          Това помпи компютри дюзи и други подобни .
          Например добрия сервиз на Мрцедес не е в Балкан стар а в Модерно предградие
          е когато винаги се сменя с нови части става
          но като са скъпи
          а хората не дават толкова пари .
          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

          Коментар


            #6
            Слав написа: Преглед на мнението
            Провокиран от твърдението на колегата (удебеленият червен текст) искам да дискутираме тази тема.
            Аз съм свидетел и потърпевш, че в оторизираните сервизи обикновено НЕ си вършат работата съвестно, а в много случаи дори изобщо не си я вършат.

            За три Ситроена знам със сигурност, че НИКОГА не са им сменявани консумативите, въпреки че в сервизната книжка пише, че са, поставени са печати и т.н. И на трите коли се наложи да се прави ремонт на ДВГ след гаранцията от 100 000 километра, защото нов двигател дори и без смяна ще ги изкара. Просто трябва да му доливаш

            Няма да ви обяснявам каква гнус и нагар беше в двигателите и на какво приличаха въздушните филтри. Пълно безхаберие. Не знам защо го правят - от алчност ли, от некадърност ли, защото ги мързи или просто изобщо не им дреме, но е факт, че дори консумативите не се сменят. Какво остава някой да си направи труда да мери зареждане, утечки, а недай си боже нещо по-сериозно ?!

            Пак казвам - аз не предполагам, а знам със сигурност, че това е практика особено в Пежо-Ситроен! Не го подлагам на съмнение, но не ми е понятно защо го правят? Не е само мое впечатление това. Много колеги, приятели, познати са ми го споделяли като личен опит. И е факт, защото единият от тях отива само да му сложат печатите, за да му важи гаранцията и после си плаща маслото и филтрите пак, за да му ги сменят в друг сервиз. Вдигаш щеката на смененото масло преди половин час и то е черно като катран...явно някаква нова технология ще да е
            Дано нещата са се променили, но едва ли...

            Като заключение искам да кажа следното:
            Не разчитайте, че някой си е свършил добре работата само защото сервиза е официален. Дори не мога да повярвам, че има хора, които вярват безрезервно в това.

            Единственото сигурно нещо е, че ще ти вземат поне тройно, но колко ще свършат работа - това е отделен въпрос.
            Аз
            незнам поради какъв зор хората изобщо си мислят за оторизиран сервиз , като дори аз един младок знае,че в сервизите се краде масло , акумулатори се подменят общо взето пълна каша.Аз ходя в един квартален сервиз където се знам с човека и работи супер добре (дори и аз съм там свършва и си изкарвам колата ) и зима супер евтино направо без пари за работа дето аз ще се мъча поне едно 2 дена . А и да не говорим,че опре ли до двигател ще ти го разглоби и сглоби целия наново и знае отлично какво трябва да се прави - най ВАЖНОТО НЕ ГО МЪРЗИ и също така ДА СЕ ОЦАПА малко !! . Да подчертая в текущия сервиз смяната на маслото на фиата НЕ стана пред мен ,но човека си беше налял колкото трябва и ми беше оставил в тубата точно колкото остава и то от моето си масло ,не подменено с друго както и филтъра ми беше сменил който бях донесъл и ест. ми беше натоварил стария радиатор на фиата .Така,че не виждам никаква причина да се ходи в оторизиран сервиз .Да не говорим ,че двамата майстори щом опре до стари VW passat ,golf 2, polo направо на сън ще ти оправят колата което си е голям плюс за мене . Общо взето основен ремонт на глава на голф 2 на приятел излезе точно 70лв с материалите и труда .
            this

            Коментар


              #7
              Ами поради многото софтуерни ъпдейти, обслужвам автомобилите си в официалните сервизи на марките..
              Защото поне последните години поне два пъти в годината правят ъпдейти... А ъпдейт става само чрез свързване със сървъра на FCA.. Да, следя за смяната на маслото и филтъра (поне да са сменени)...
              Иначе за чистия Фиат - http://www.fiatforum.bg/showthread.p...=1#post1341369

              Коментар


                #8
                Не знам с какво /Софтуерни ъпдейти/ допринасят за много по добрата работа на колата --- може и така да е но едва ли !!
                В сарвиз може да те скубят за смяна на какви ли не неща по колата и пак да не върви както трябва .
                За една хлабава букса е имало случай да се дават доста пари и колата понякога да не пали сутрин .

                Що се коментира толкова ФИРМЕНИТЕ сервизи
                като не ви харесва обслужването сменяте веднага сервиза
                Е ако е гаранция е друга работа ще ги търпите .
                Последна редакция от kluchar; 05.06.2017, 22:22.
                КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                Коментар


                  #9
                  kluchar написа: Преглед на мнението
                  Не знам с какво /Софтуерни ъпдейти/ допринасят за много по добрата работа на колата --- може и така да е но едва ли !!...
                  При мен досега са минали няколко сервизни акции, като само две са хардуерни - сложена термоизолация на сервоусилвателя за предотвратяване конденз и от там - корозия, и смяна на сенниците заради съмнения в изолацията на захранващите им кабели. Всичките останали акции са софтуерни, и въпреки, че причините за тях не винаги са ясни и понятни:
                  1. Ъпдейт, при който се отстрани проблем с темпомата - (случвало ми се е) - при многократно бързо натискане бутона за увеличаване на скоростта, компютъра се лъже, че има проблем с копчето и заради безопасност изключва изцяло темпомата (давайки на таблото грешка)... При рестартиране на автомобила всичко се оправяше...
                  2. Ъпдейт за скоростната кутия - леко променена логика, позволяваща по-плавно и неусетно превключване на предавките. Също така променена логиката за да може да се използва по-активно моторна спирачка (по-активно смъкване на предавки при спускане под наклон или преди завой)...
                  3. Ъпдейт на навигацията - оправяне изображението на камерата за заден ход, а също така оправяне проблем с четенето на SD карти с музика (понякога една и съща песен се появяваше последователно няколко пъти в списъка с песни)
                  4. Ъпдейт на скоростната кутия след загиналия известен щатски артист, който излязъл от автомобила, оставяйки го с работещ двигател без да дръпне спирачката и без да превключи на ПАРКИНГ, и е прегазен... Сега при непоставен колан, работещ двигател, ненатисната крачна спирачка кутията автоматично превключва на Паркинг при отваряне на шофьорската врата...
                  5. Ъпдейт на софтуера на ЕКУ-то - според информацията спомага за поддържане чист на ЕГР и подобрява работата на ДПФ... Не съм усетил проблеми в тази насока, но автомобила все още няма 4г
                  6. Трябва да отида за ъпдейт на компютъра, управляващ вентилаторите - възможно е при студен двигател вентилатора да се включи на висока степен, издавайки прекалено голям шум... Това съм го чувал (те и хората почват да се обръщат, защото почти 70-80см в диаметър вентилатор вие като самолетен двигател )... Аз го свързвах с евентуално започване на регенерация на ДПФ... Ама ще видим
                  Има още няколко, но за съжаление съвременните автомобили станаха като детски играчки - щеш не щеш трябва да посещаваш официален сервиз поне от време на време... Има и абсурдни ъпдейти, от рода 'за да не се допусне повреждане на моторчето, командващо заключващия се диференциал, се сменя софтуера'

                  Коментар

                  Working...
                  X