Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Круиз контрол на Крома

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Круиз контрол на Крома

    Здравейте,
    Някой знае ли дали е възможно да се сложи "афтърмаркет" круизконтрол на крома (2008г.), съответно и колко трудно е. (на Вектра Ц само се слага бутона и се отключна от компютъра, като работата е за 15-20 мин).
    Видях че в нета се продава само лостчето за круиза, но нямам представа дали е сложена букса на всички автомобили, или само на тези с тази екстра, както и с кой софтуер се отключва опцията.
    Ще съм благодарен на всякакви отзиви и коментари.
    Fiat Croma 1.8 140hp

    #2
    Колега, слагали сме на Браво 1.4 Т-Jet 120 круиз с лостче от Алфа 147. Тези модели са готови окабелени и програмирани. Единственото, което направихме, бе да свържем пиновете от лостчето към букса, която се намира под горната кора на волана. За пиновете ни помогна eLearn за New Bravo. Всички функции тръгнаха без да се налага каквото и да било препрограмиране. Но от друга страна знам, че имаше мотори, на които не ставаше. Не помня кои точно бяха...

    НО - това е Opel двигател и не знам дали магията става толкова лесно. По спомени един познат слагаше автопилот на Вектра 2.2, но процедурата я правиха в Opel. По-добре се допитай и до колегите в Opel-форума. Там сигурно са правили подобни магии на Вектри с този мотор.
    Последна редакция от PSG; 20.03.2017, 18:22.

    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

    Коментар


      #3
      Благодаря за бързото включване. Ще погледна и там.
      Fiat Croma 1.8 140hp

      Коментар


        #4
        НО - това е Opel двигател и не знам дали магията става толкова лесно. По спомени един познат слагаше автопилот на Вектра 2.2, но процедурата я правиха в Opel. По-добре се допитай и до колегите в Opel-форума. Там сигурно са правили подобни магии на Вектри с този мотор.
        Нито двигателя, нито електрониката има общо с Опел, за да пита там.
        Общо взето става и няма проблеми да си сложи каквото иска.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #5
          Електрониката добре, ама двигателя не е ли опелски?
          В момента съм в процес на търсене на лостче. Оказа се че тези лостчета са еднакви при кромата и още няколко модела на фиат(идея и муса?!?), както и ланчия епсилон....
          Последна редакция от mironov; 21.03.2017, 18:19.
          Fiat Croma 1.8 140hp

          Коментар


            #6
            Наистина, Bravo 120 TJet има окабелен куплунг (и зареден софтуер), към който директно се интегрира лостчето и всички функции тръгват от раз.
            Но, във Форума имаше колега Lubohar, мисля че беше, с Браво TJet 150, но не беше истинския спорт вариант, който поне аз познавам продаващ се у нас и той нямаше автопилот, круиз контрол де. Интересно, че нямаше и опцията при Bravo 120 TJet, а беше купувана от магазин - всичко е много относително, варианти много.
            FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

            Коментар


              #7
              Утре ще разглобя да видя дали има букса (но мисля че на всички кроми има) и издирвам донор на нормална цена по моргите (70 лв за лостче от морга няма как посмъртно да дам)
              Трябва да погледна и кой е бушона - дали го има....
              Fiat Croma 1.8 140hp

              Коментар


                #8
                mironov написа: Преглед на мнението
                Утре ще разглобя да видя дали има букса (но мисля че на всички кроми има) и издирвам донор на нормална цена по моргите (70 лв за лостче от морга няма как посмъртно да дам)
                Трябва да погледна и кой е бушона - дали го има....
                Сещам се, че колега го купи за 30лв.
                Ти гледай куплунг да откриеш, бушон не ти трябва .
                FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                Коментар


                  #9
                  В мегапартс е било 24-26 лв, но е изчерпано.....
                  Утре ще видим за куплунга....
                  Fiat Croma 1.8 140hp

                  Коментар


                    #10
                    Така... Днес го разглобих. Появи се една свободна букса. (На снимката)
                    Силно се надявам да е тя. Ако някой знае дали е това - ще съм благодарен за потвърждение.
                    Click image for larger version

Name:	20170322_180229.jpg
Views:	2
Size:	272,2 KB
ID:	2094452Click image for larger version

Name:	20170322_180222.jpg
Views:	2
Size:	273,9 KB
ID:	2094453
                    Fiat Croma 1.8 140hp

                    Коментар


                      #11
                      Такаааа, куплунга ми отива да е същия. Колегата беше чел преди това, но утре ще го попитам къде, защото знаеше, че при мост м/у два пина 3-4 или 4-5 ???, на дисплея изскачаше иконката за автопилот, по което се познавало че има софтуер. Аз бях изпълнителят, защото на чуждо какво му е да пробваш , а той подскачаше отстрани и гледаше уплашено.
                      Предлагам ти да погледнеш хубаво куплунга в колата. Да отидеш и разгледаш, дори и скъпи лостчета и да се убедиш, че буксите са съвместими и да се разровиш да попрочетеш нещо по случая. Аз поемам ангажимента да събера още информация и така.
                      FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                      Коментар


                        #12
                        Не му трябва буксата да е същата. Трябва му лостче, което просто да закрепи някак си. Става и с най-обикновени бутони ако иска. Естествено най-добре да е оригинално, за да стои естетически издържано.
                        A20DTH ЖТД ама не баш
                        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                        Коментар


                          #13
                          Аз за пръв път чувам за Крома без круиз-контрол, ама явно има.
                          Би трябвало да няма никакъв проблем като се закачи ръчката, да не тръгне.
                          Ако нещо не тръгне - да се проверят машинките на педалите на спирачката и съединителя.
                          Процедурата е изпитана от колегите с Либра

                          Коментар


                            #14
                            За съжаление има и без круиз контрол.....
                            Това за машинките не се бях сещал да погледна. Лошото е че нямам представа как изглеждат.....
                            Иначе намерих донор и утре ще разберем дали работи.....
                            Fiat Croma 1.8 140hp

                            Коментар


                              #15
                              mironov написа: Преглед на мнението
                              За съжаление има и без круиз контрол.....
                              Това за машинките не се бях сещал да погледна. Лошото е че нямам представа как изглеждат.....
                              Иначе намерих донор и утре ще разберем дали работи.....
                              Щом има куплунг, всичко ще е окабелено и софтуер ще има зареден и ще тръгне - а дано . Бравото 150, за което споменах по-горе, нямаше изведен куплунг. Също трябва под волана да има и точно място за закрепване на лостчето, мисля че беше с някаква скоба и винтчета и се получава фабрична сглобка. Най-неприятното от цялата тази работа е улучване на точното място за изрязване на долната пластмасова кора, но пък на лостчето трябва да има гофричка, която да покрива това място, но нека Колегата стигне до там.......
                              FIAT Marea Weekend ELX TD100, Bravo 1.9 Multijet 16V

                              Коментар

                              Working...
                              X