Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Стило 1.9 JTD губи мощност

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Стило 1.9 JTD губи мощност

    От няколко дни ми предърпва на 2 и 3-та а днес и на 4 и 5-та на свободен ход си е ОК.
    Забелязах че го прави като загрее колата и то само на ниските обороти до 2000,
    един приятел я погледна и каза че най вероятно е дебитомер,но една консултация тук не е излишна.


    Темата е преместена в правилният раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Слав; 19.03.2017, 19:41.

    #2
    stilo2002 написа: Преглед на мнението
    От няколко дни ми предърпва на 2 и 3-та а днес и на 4 и 5-та на свободен ход си е ОК.
    Забелязах че го прави като загрее колата и то само на ниските обороти до 2000,
    един приятел я погледна и каза че най вероятно е дебитомер,но една консултация тук не е излишна.


    Темата е преместена в правилният раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Така за най-вероятно не е много оферта да смениш дебитомера.
    Най добре закачай на диагностика и тогава може да обсъждаме.

    Коментар


      #3
      колега какво имаш предвид под "предърпва" ? какво точно става
      this

      Коментар


        #4
        Направих ме и диагностика изписва дебитомер,изчистихме грешката но проблема си остава,
        поръчах нов,днес ще го сменят и ще видим как е

        Коментар


          #5
          И какво стана?

          Коментар


            #6
            Колега, с нов дебитомер оправи ли се проблема? Аз съм с 1.3 75, имам подобен проблем. На точно 1500 оборота губя мощност от време на време на 2-ра и 3-та скорост, рядко на 4-та, направо забива предницата. Пускам педала на газта, давам пак газ и тръгва. С времето се научих да я карам извън тези обороти с междинна газ, ама понякога в задръстванията е трудно.
            На диагностиката се установи, че стойностите, които подава дебитомера се разминават с референтните от производителя. Почистихме дебитомера, но промяна няма.
            Това което се случва е, че дебитомера управлява турбото и като даде грешни параметри за въздуха, турбината изостава, а без въздуха, който иска ECU, няма нужната мощност. През останалото време работи нормално, без проблеми, не пуши и не харчи повече от обичайно.
            Казаха ми, че може и да е от самата турбина, т.к. колата с кара почти само градско, та ми е интересно с нов дебитомер дали се оправя.

            Коментар


              #7
              Откачи дебитомера и покарай. Ако не забива и ускорява плавно макар и мудно защото е в авариен режим значи е от него. Дебитомера не управлява турбото. Това го прави МАР и соленоид н75. Насочи се към тях.
              Powered by Emzo

              Коментар


                #8
                също така провери акутатора и маркуча на турбото за цепнатина
                Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                Коментар


                  #9
                  Стило 1,9 губи мощност в движение

                  Повдигам темата за съвет

                  Здравейте,

                  -колата е Стило 1,9 2003 115 коня

                  -проблема: напълно без никаква закономерност губи мощност в движение.

                  Колата е на шурето и е обиколил вече много сервизи. Ясно ни е на всички, че всеки си казва неговото и особено когато няма записани грешки и не светва нищо по таблото само прибират парата и те отпращат с фразата : "нищо ѝ няма, карай така докато се задълбочи...то ще си покаже".

                  Та, тръгва за Пловдив на работа около 50км, на отиване казва: "може веднъж да не "забие", на връщане ми скъсва нервите".

                  По неговите обяснение се случва следното:

                  караш си с постоянна скорост 100км да кажем и изведнъж губи мощност и започва да намаля до момента, в който отпуснеш педала за гаста и не го натиснеш пак. Тогава всичко се оправя до следващия път. И пак; отпускаш-натискаш и си продължаваш. Няма записана грешка, звукова сигнализация или светеща лампа по таблото.
                  С откачен или закачен МАФ/дебитомер/ е същото, но с разкачен е по-мудна, което би трябвало да е нормално.

                  Тествали са педала/потенциометъра с компютър и мултицет-всичко е точно. Променя си съпротивлението плавно и е в норми. Филтъра за въздух мисля, че каза е нов на около 5К, но това го прави и от преди това. Ангренажа е проверен също, имайте предвид че проблема се проявява на напълно случаен принцип, може на 3-тата минута след тръгване и 1-2км, а може и след 100км каране, както и честотата на проявяване. Не се влияе от топъл или студен двигател.

                  За мен всичко говори за ел.проблем, но кое точно?
                  Сиг някой ще попита, "ами ЕГР"? За него не знам...

                  Върви ли колата си е самолет, само дето от време на време е това-все едно си махаш крака от гаста, докато реално го натискаш.

                  Ако някой се сеща по тея описания нещо, нека драсне два реда.
                  Най-вероятно утре ще я закача на Мулти еку скана, безплатната версия и ще се запозная по-отблизо с проблема и ще имам някакви лични наблюдения, дотогава само това което ми е обяснил моя човек. Ако позволява ще се опитам да направя и ЛОГ в движение.

                  Поздрави
                  Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                  Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                  Коментар


                    #10
                    Аз бих проверил клапан на турбото, соленоида и връзките към и от него. Моето старо Стило губеше мощност от този клапан, но пък светваше чека на двигателя.

                    Коментар


                      #11
                      Грешки...

                      Росиян написа: Преглед на мнението
                      Аз бих проверил клапан на турбото, соленоида и връзките към и от него. Моето старо Стило губеше мощност от този клапан, но пък светваше чека на двигателя.
                      Мерси много друже,
                      всяко мнение ще е от полза.

                      Днес проверихме ЕГР=затапен с пластина-дебела не е прогоряла. Тапата е "отляво" на металния "маркуч". Вътре в дросела е бая мазно и мръсно, но клапата се движи лесно като я натискап отвън по лостчето на вакуума.

                      МАФ не знам за него, защото е с някво гадни болтове захванат и въобще не се помъчихме да го свалим за визуална проверка поне.

                      Другите две неща от цитираният от мен текст не ги проверихме, защото нямаше време.

                      Закачих компютъра и имаше 6 записани грешки, след зануляване останаха две. Направих два скрийншота, ако някой разтълкува какво означават ще ни е от полза.

                      На празен ход този бууст контрол е на 75% и реагира много тромаво или програмата не е достатъчно бърза за да отчете промяната при подаване на гас.
                      В движение започва да намаля от тези 75% и когато колата "забие" мисля, че тръгва да се покачва към 75% отново.

                      Второто: искания и отчетения въздух не съвпадат, което сигурно е заради тръгнал МАФ?

                      Общо взето за 20 мин това ми направи впечетление.

                      Ако някой може да допълни нещо ще се радвам да го направи. След няколко дни или съб-нед шурето ако реши ще проверим и нещата около турбото.

                      Поздрави!

                      Click image for larger version

Name:	Stilo 1.9 JTD.jpg
Views:	1
Size:	274,3 KB
ID:	2098679 Click image for larger version

Name:	STILO_2.jpg
Views:	1
Size:	182,9 KB
ID:	2098680
                      Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                      Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                      Коментар


                        #12
                        Напиши в търсачката на форума P1555 - ще ти излязат няколко теми, които може да са ти от полза.
                        Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                        Коментар


                          #13
                          dabadaba написа: Преглед на мнението
                          Напиши в търсачката на форума P1555 - ще ти излязат няколко теми, които може да са ти от полза.
                          ПП:
                          Грешка P1555

                          Грешка P1555 Brake / GAS Pedal Plausibility




                          Явно има връзка с изгорял предпазител от 20А, втория ред отдолу в дясно мисля беше.

                          И трите стопа не светеха-двете крушки бяха изгоряли, а средния шурето го беше изключил, че светел постоянно. Педала е много чувствителен или машинката под него, защото след отпускане на педала, остават стоповете да светят и след повдигането му дори и с 1мм спират. Трябва малко да се коригира позицията му.

                          Мерси dabadaba, първоначално не направих връзка с грешката и изгорелите задни светлини на стоповете.

                          Поздрави!!


                          По основното питане се потвръждаве, че не излиза грешка при загубата на мощност.
                          Последна редакция от pl4 8rp; 04.11.2019, 19:42. Причина: Допълнение
                          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                          Коментар

                          Working...
                          X