Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля, дайте мнение за евтините марки летни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    S_BANKOV написа: Преглед на мнението
    Хора правите си експерименти за дребни суми.
    Една 15-ка на Дънлоп спорт респонс е 93 лв. а гумата е много добра с изключително сцепление, мека, с прави канали изхввърля водата.
    до 180 -200 км. ч. държи изключително добре.
    Аз лично не бих рискувал две години с калпави гуми
    Дънлопите, които стават за моето Мултипла, са 123лв/бр, става въпрос за Dunlop Blue Response. Има ги доста по-евтини, но в размер 195/65/R15, който не ми върши работа за съжаление. Плюс това безплатната доставка на Емаг съвсем не е за пренебрегване. Другите искат по 3 или 4лв на гума. Като се дръпне чертата накрая и разликата с Gislaved-а отива наd 200лв. Ми то на мен с монтажа всичко ми излезе 304лв, по-добре да си купя нови Gislaved-и след 2г. Гаранция, че ще са по-добре от стари Дънлопи.

    Днес покарах повече с Gislaved-а. Мога да кажа, че това е много комфортно возеща гума, направо е кеф да се кара колата с такива гуми. Сцеплението при спиране е отлично, изпробвах ги заради един тъпанар, който ми сече пътя на кръстовището под КАТ-Варна. Освен това не са шумни гуми. За сега съм доволен от покупката.
    Последна редакция от DJPOPA; 28.03.2017, 22:45.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #32
      Преди години си взех нови Дънлопи, мисля бяха Блуреспонс. Много прилично поведение на сухо, а на мокро са супер, имат доста канали за отвеждане на вода и колата се държи съвсем добре. Обаче много скоро се появиха някакви леки издутини по тях, не мога да ги нарека бузи, защото са малки неравности, но на всички гуми се появиха и то много бързо- не ми пречи, не бият, по никакъв начин не създават проблем, но все пак споделям. Карам обикновено по не особено дупчести пътища и си пазя колата.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #33
        мда много добра гума но има проблем. мнооого мека и свършва мнооооооого бързо. ама са струва.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #34
          търся точно мека гума за лятото, да държи на пътя, нищо, че свършва бързо
          Дънлоп или Гудиър
          Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

          Коментар


            #35
            ами аз дънлопите от за едип сезон от 8кг ги стопих до 3.6 кг това са 17 хил км.
            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

            Коментар


              #36
              Дънлопите ги карам от 2013, би трябвало това да са около 60 000км, основно извънградско. Имат още доста да си карат и като гледам ще изкарат и този, и другия сезон.
              Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
              Fiat Bravo'97 1,6 16v
              Fiat Tempra'91 1,6 mono

              Коментар


                #37
                Някой с отзиви относно- Ханкоок К425 205/55/16 летни?
                link

                Коментар


                  #38
                  S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                  ами аз дънлопите от за едип сезон от 8кг ги стопих до 3.6 кг това са 17 хил км.
                  Ееее, тук вече ти вярвам безрезервно. Сигурно и все още са в допустимите изисквания по ЗДВП.
                  Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                  Фиат Крома 1,9 2009г.
                  Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                  Коментар


                    #39
                    гледай па ако искаш вярваи
                    Прикачени файлове
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #40
                      Мене пък днес на вулканизатора ме сюрпризираха с две криви KLEBER VIAXER. Още миналото лято волана на Пунтото биеше доста и си знаех, че ще има нещо гнило, ама все се надявах да е крива джанта. Купувах ги нови пролетта на 2012г, и ДОТ-а им е 10 седмица 2012г, така че не са някакви кой знае колко стари. И грайфера им е съвсем приличен. Обаче са се усукали. Другите две поне са читави и отидоха задни. А за предни ми предложиха някакви HANKOOK втора ръка и ща не ща, олекнах с 50лв за две такива. Понеже клеберките бяха 165/70/R13, а пък ханкука е 155/65/R13, волана веднага чувствително олекна (все пак няма серво Пунтака). Поне това е някакъв плюс.

                      Та KLEBER повече няма да купувам. Щом на това леко Пунто се усукаха за 5г, кой знае какво ще е с някоя тежка кола. Ако някой се интересува, правени са в Полша.
                      Последна редакция от DJPOPA; 02.04.2017, 18:01.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #41
                        Не знам с какъв размер караш, но това няма значение, правя си изводите по писанията ти. Тези гуми от снимките имат около 4мм грайфер, значи около 50%, та по твоята логика, 50% грайфер+борд, тел и т.н. са 3,4 кг., а само 50% грайфер 5,6кг.
                        Либра 1,9 жтд 2000г. LX
                        Фиат Крома 1,9 2009г.
                        Ивеко Дейли 2.8 2006г. Ланча Делта 2.0 mjet 2008г.

                        Коментар


                          #42
                          Относно Клебера- карам и зимни такива и летни от доста години и не са се изкривили, но и модела им е друг /Dynaxer/.
                          Последна редакция от pakumba; 03.04.2017, 06:48.
                          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                          Fiat Bravo'97 1,6 16v
                          Fiat Tempra'91 1,6 mono

                          Коментар


                            #43
                            Относно Клебера - карам втори комплект летни такива. Предните бяха Dynaxer HP2 - изкараха си живота и нямаше проблеми с тях. Миналия сезон взех 4 нови Dynaxer HP3 и съм по-скоро разочарован. Едната направи балон, а не помня да съм я удрял сериозно. Другата я ударих и изкриви тел. Не беше от леките удари, но и по-сериозни съм имал и не е ставало нищо с гумата. Ако има значение и старите и новите бяха правени в Полша.
                            След втория фал говорих с гумаджията и според него Клеберът е със меки бордове и не траят много на бой. А не са изобщо от евтините гуми - 185/65/14 e 80лв парчето, дори като ги пуснаха бяха по-скъпи. Леко съжалявам, че не взех Фулда - от зимните съм страшно доволен.

                            Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                            Коментар


                              #44
                              Кво каза ? Пунто няма серво?
                              this

                              Коментар


                                #45
                                Вече и Пунто няма, вчера го продадох. Да, моето нямаше серво, мисля че всички с двигател 1.1 са без серво на волана.
                                Dacia Duster 1.6 4WD

                                Коментар

                                Working...
                                X