Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Моля, дайте мнение за евтините марки летни гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    На моите пише, че са произведени в Турция, затова уточних, че става дума за турската Фулда . И пак са купени от голям сервиз. Преди това на волвото изгодно ми попаднаха нови зимни Фулда със стар ДОТ (2008 г.), произведени в Словения. Гумите се оказаха идеални. 3 г. и половина не ги свалих от колата - карах ги целогодишно само задни. Накрая ги продадох на един младеж, който имаше намерение да ги кара предни, толкова много грайфер имаха все още.
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    Коментар


      #17
      Прясна информация от ДИАНА . Днес минах от там да питам за оферти и казаха, че в момента разтоварват контейнер с NEXEN и KUMHO на бургаското пристанище. Следващата седмица ще имат пресни-пресни корейски гуми. Цената на NEXEN 185/65/R15 е 69лв/бр, а на KUMHO е 72лв/бр.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        #18
        Мой приятел кара 200 и отгоре коньово BMW с NEXEN и е доволен. От KUMHO нямам отзиви.... И двете марки за мен са за предпочитане пред китайците.

        Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

        Коментар


          #19
          Някой запознат ли е с Falken Sincera(мисля така им беше модела), офертата е 67лв за гума 175/65/14 и казват че не били лоши. Интересува ме шумни ли са и поведението им при спиране. Досега бях с летни Michelin energy и трябва в скоро време да ги сменя, предните ми имат грайфер около 4мм, но трябва да ги сменя, защото взеха да се късат - пред блока ми настилката е толкоз противна, че при паркиращи маневри се надира самата гума и се късат парченца от грайфера.

          Коментар


            #20
            Falken е добра марка, не са някакви неизвестни китайчета. С конкретния модел не съм запознат, но на волвото вече 4 зими (първите 3 като предни, а тази - задни) съм с Falken и съм с много добри впечатления.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #21
              FALKEN май са японски. Четох доста мнения за тях, понеже не са скъпи гуми. Общо взето за летните им модели мненията се въртят около това, че са добри на сухо, не са много стабилни на дъжд и са меки, поради което лесно се износват. Не са препоръчителни за спортно вземащи завоите. Лично аз предполагам, че щом са сравнително меки, ще возят комфортно.

              Днес ми предложиха руски гуми CORDIANT в размер 195/60/R15 на цена 80лв/бр. За зимните им модели има отлични отзиви. Обаче по руските форуми се опплакват от летните им модели. Пиша това само с цел събиране на информация, не че смятам да си купувам руски гуми.

              Иначе в ПРИМЕКС ме оферираха 83лв за HANKOOK, някъде пак толкова за FULDA и някакви турски марка PETLAS за по 70лв. KUMHO и FULDA са ясни, обаче за PETLAS не знаех нищо и за това разпитах човека по-подробно. Каза че са нещо подобно на LASSA, т.е. средно качество. Не са от най-добрите, но и са доста по-хубави от най-евтините сръбски KORMORAN, TIGAR и прочие боклуци. Каза, че масово ги слагат на таксита. На предните коли съм карал с 3 модела LASSA, пак по препоръка на таксиджии и бях сравнително доволен. Не са блестяли с хипер качества, но пък и никакви проблеми не съм имал. Става дума за летните LASSA MIRATA, LASSA ATRACTA и за зимните LASSA SNOWWAYS 2. Всички съм ги купувал чисто нови и имам подробни наблюдения за поведението им през годините. Летните бяха съвсем прилични, като ATRACTA държеше колата по-добре от MIRATA. Зимните им бяха перфектни първия сезон. После започнаха да губят постепенно качествата си, като още на втората зима се усети малко спад в сцеплението. Имат силикон в състава и като нови са просто супер на хлъзгав път.
              Последна редакция от DJPOPA; 21.03.2017, 21:46.
              Dacia Duster 1.6 4WD

              Коментар


                #22
                Аз на Пунтото съм с Рикен,най евтините гуми на пазара.Колата се кара само градско и съм доволен,не се износват лесно и държът в дупките(жената го кара).На Либрата съм с Унироял рейн експерт 195 65 15 от тях съм много доволен,но имам колеги който са си взели новият модел и не са доволни,много тресяли.Явно са влошили качеството.Преди на пунтото бяха нокия повече никога няма да взема такива,бяха 185 60 14 летни пълни дървета(много корави),на 5мм грайфер и на четири години се нацепиха много.
                ex. punto elx 1.2i
                Lancia Libra 1.6

                Коментар


                  #23
                  Днес е последен ден на промоцията в ЕМАГ, а там има GISLAVED URBAN SPEED 185/65 R15 по 69,99лв/бр + безплатна доставка. Писах им за годината на производство, казаха че е 2016г. Та си поръчах 4бр и сега си ги чакам да пристигнат. Няма много отзиви за тази марка, която е шведска и част от CONTINENTAL, като автомобилите VOLVO се обуват серийно с такива гуми. Малкото мнения, които намерих, определят гумата като мека и с комфортна возия, точно каквото търся. Иначе за зимните им гуми има страхотно добри отзиви. Та ще видим какви ще са гумите реално като дойдат и ги подкарам.

                  ПП Сега прочетох, че и BMW ползват тази марка за първоначално вграждане.
                  Последна редакция от DJPOPA; 24.03.2017, 16:58.
                  Dacia Duster 1.6 4WD

                  Коментар


                    #24
                    Супер, колега. За зимните им гуми съм чувал много позитивни мнения!

                    Senza cuore saremmo solo macchine.... SKODA Yeti Adventure 2.0TDI 4x4 / FIAT Bravo Sport 1.9 MultiJet 16V / ex. FIAT Marea Weekend TD100

                    Коментар


                      #25
                      Колеги, днес пристигнаха гумите и веднага ги монтирах. В Еконт ме чакаха две приятни изненади. От Емаг ми бяха казали, че гумите са произведени 2016г. Оказа се, че получих гуми, произведени миналия месец- пета и шеста седмица на 2017г. И втората изненада, която може би е по-приятна от първата, гумите са made in Germany. На пръв поглед гумите са доста меки. На возия са малко по-твърди от зимните ми DUNLOP, което за лятна гума си е много добро постижение. За сега мога толкова да кажа. Трябва да мина поне 2 сезона с тях, за да мога да дам мнение за реалните качества и стареенето. Общо взето съм доволен, че за по 70лв/бр се сдобих с пресни немски гуми.
                      Dacia Duster 1.6 4WD

                      Коментар


                        #26
                        Честито за гумите. Иначе по темата може да е полезно за друг мога да дам мнение от посочените за Tigar. От летните им съм доволен от Hitris - добри за всяка скорост, и недотам довлоен от Prima с висока скорост.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #27
                          Вчера видях на оферта пак в голям представител в Пловдив - Sumitomo BC 100 175/65/14 за 57 лв парчето. Уж били японски, дота им беше 2016, бяха доста меки на пипане и представителя им каза че били с подсилен борд. Някой карал ли е с въпросната марка?

                          Коментар


                            #28
                            Сумитомо съм ги продавал преди 10г,бяха много качествени и са доста меки наистина.Имат хубави шарки в по големите размери.Цената която си посочил е много добра.На Коматевско ли ги видя,да мина да видя за 15 цола каква цена ще предложат.
                            ex. punto elx 1.2i
                            Lancia Libra 1.6

                            Коментар


                              #29
                              Хора правите си експерименти за дребни суми.
                              Една 15-ка на Дънлоп спорт респонс е 93 лв. а гумата е много добра с изключително сцепление, мека, с прави канали изхввърля водата.
                              до 180 -200 км. ч. държи изключително добре.
                              Аз лично не бих рискувал две години с калпави гуми
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                petio4528 написа: Преглед на мнението
                                Сумитомо съм ги продавал преди 10г,бяха много качествени и са доста меки наистина.Имат хубави шарки в по големите размери.Цената която си посочил е много добра.На Коматевско ли ги видя,да мина да видя за 15 цола каква цена ще предложат.
                                Дано не го сметнат за реклама, ако да се извинявам - Мотоексперт на рогошко срещу VM petroleum

                                Коментар

                                Working...
                                X