Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Да обръщам ли волана от десен на ляв?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Привет колеги! След година и половина мълчние повдигам отново темата. Покарах я колата с десния волан и нещо ме притегна главата да се захващам с обръщането. Набавил съм арматурното табло, парното, рейката и километража. Сега вече очаквам всякакви съвети с какво да внимавам, че след 2-3 дни се захващам за работа. Благодаря предварително

    Коментар


      #17
      Колега, мога само да ти пожелая успех с начинанието. Интересно ми е все пак при положение, че точно с тоя мотор пунто в България, Германия, Италия, Западна европа и къде ли не пунто с ляв волан имаш бол, за чии .... ти беше да взимаш десен волан. Разбирам да е 1.8 ХГТ абарт, няква лимитирана серия като някои колеги от форума, които имат уникална бройка на купе например. Ама за 1.2 16В пунто 2005-та??
      Не знам колко пари си дал за гореизброените части, рейка, парно, табло, но смятам че ще ти е по- евтино да си купиш някое бракувано мк2/3 пунто и да си ползваш всичко, без двигател и шаси, ако държиш да караш точно това пунто.
      Поздрави и успех още веднъж.

      Коментар


        #18
        Пробвах но не намерих на оферта цяла кола. За гореизброените части съм дал 200лв. Ще ми тряват още някои дребни неща, но основното съм го взел. А колата ми е почти подарък и е доста запазена, затова се захващам с обръщането.

        Коментар


          #19
          По-евтино щеше да ти излезе да вземеш някоя с проблем в двигателя и да размениш двигателите и твоята да си я ползваш за части. Смяната ще ти отнеме поне 1 месец и то ако имаш познания и лесно се ориентираш по ел. схеми. Обърщали сме баварец е90, за която има толкова много информация и снимков материал в интернет как стават нещата и пак 1 месец не мърда, особено ако работиш и нямаш на разположение цялото си време. Да не говорим, че трябва много кадърно да се запоява, защото после ще се чудиш от къде ти идват проблемите, а винаги ще ти изкача нещо, което няма да е като хората - ключалка за вратата, ако нямаш от двете страни, страничните огледала са различни, бутоните за ел.стълката инсталацията трябва да се размени, пищялката на колана за шофьорското място трябва да се изключи, моторчето на чистачките се движи на другата страна и трябва да го смениш и др. Просто ще се чудиш от къде ти е дошло.
          Fiat Bravo II 1.4 16v
          Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
          Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

          Коментар


            #20
            Къде си гледал като в купуваш тая кола???
            Това ако идеш някъде май е 2 000 и винаги ще имаш някакви проблеми после това копче не работи онова...
            Земи си нормална кола

            Коментар


              #21
              Пичове, хайде стига.... Ако ще помагате, помагайте.... Написал съм вече, колата съм я взел за без пари и съм супер доволен от нея. Части за тая кола има на супер ниски цени. А аз когато съм доволен от някоя кола си я карам с кеф и не мисля за продажни или каквито и да са други схеми. Ще я обръщам пък каквото ще да става. Само ще помоля хора, които имат желание да са полезни да ми пишат, а не всеки който го съмнява тая работа да ми казва как трябва да я махна тая кола, или да я оставям за части. Хубава седмица пожелавам на всички

              Коментар


                #22
                Т.е. питаш дали да обръщаш волана, но да ти пишат само хора, които са на твоето мнение, другите да не се смятат за питани?
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар


                  #23
                  Темата е стара и не знам как да сменя заглавието, за което се извинявам. Не исках да повдигам нова, затова писах в старата. Да, преди когато съм питал "дали" да го обръщам, явно не съм бил иназ сигурен, което може да се разбере в първите коментари от темата. Сега вече е ясно, че не питам дали да го правя, а как и с какво бих се сблъскал, защото ще започвам до няколко дни работа по колата.

                  Коментар


                    #24
                    Никой няма да ти даде адекватно мнение по въпроса. Просто ти си първия с тая гениална мисъл.
                    Преди да правиш каквото и да е, погледни в коша имащ ли от къде да прекараш кормилнию прът и педалите. Другото е въртене на гайките
                    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                    Коментар


                      #25
                      2000 струва при майстори и пак може да имаш ядове.... С инсталацията..
                      Сам да го правиш ....
                      Като е купуваш така слагаш и 2 000 за обръщане... Карай си е така най добре ще ти е!
                      Кпувате примерно е 60 место за 10/12000 за 6/7 после да го обърна 2/3 бона и то пак толкова стане

                      Коментар


                        #26
                        Дупките на пръта ,педали и кабели може да са затапени с некви планки, ако не са ще се правят малки и големи дупки. Снопа кабели към конт. ключ ако на европееца идват от ляво /посока движение/ даже ще му дойдат англиските в артък? Аз ако бях щях да си оставя англиски чистачките огледалата и фаровете. При парното къв да е проблема?
                        LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                        ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                        Коментар


                          #27
                          Карай колата така поне си и свикнал
                          сложи повече странични огледала
                          Дори и чистачките са други
                          Виж тук и какво друго е различно
                          https://www.youtube.com/watch?v=WdErepRZ6Y4
                          Последна редакция от kluchar; 15.10.2018, 22:41.
                          КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                          Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                          http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                          Коментар


                            #28
                            И така колеги, месец след последното чудене и питане колата е почти готова. Разглобих всичко, купих нужните чаркове и започнах сглабяне. Нямаше никъде дупки за каквото и да било отляво. Падна едно рязане с ъглошлайф и пробиване с бормашината та свят ми се зави. Мислех че много неща ще ми станат отдясно наляво но уви почти нищо не пасва. Педалите, сервото, кормилния прът и още много дреболий трябваха. В крайна сметка вчера я запалих и днес я изкарах за проба. Ще събера снимки и ще кача, за да покажа кое как съм правил.

                            Коментар


                              #29
                              Аз ти казах да погледнеш, но явно още има ентусиасти. Късмет
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар


                                #30
                                Понеже както бях писал, съм присъствал и помагал на смяната на Баварец, аз също казах, че доста чаркове се сменят, понеже почти нищо не става и тепърва като почнеш да караш, ще излезат още неща. Просто не си е работа, ако пазарната цена на автомобила с ляв волан не е поне над 10к, понеже за изгубеното време и части, щеше да си вземеш друга такава и да си смениш двигателя, ако ти е толкова запазен. Понякога, ако си ентусиаст, трябва да знаеш къде да си хвърлиш времето и парите, защото в противен случай ги хвърляш на вятъра. Кола се обръща, защото се купува на половината им пазарна цена, но в случая това Пунто цената му е толкова смешна, че няма никакъв смисъл, освен от скука да го направиш. Иначе поздравления, голям проблем обаче си остава, че колата се води десен волан и евентуално може да плащаш повече гражданска или зависи какво решат да правят с десняците, а технотест да минеш е невъзможно, особено със самоделка.
                                Последна редакция от mell0; 21.11.2018, 10:34.
                                Fiat Bravo II 1.4 16v
                                Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
                                Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

                                Коментар

                                Working...
                                X