Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Подмяна на фарове на Фиат Стило

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Подмяна на фарове на Фиат Стило

    Здравейте, колеги! Въпросът ми е свързан със смяна на фаровете на Фиат Стило. Тъй като не намерих подобна тема с търсачката моля да ме извините. Въпросът ми е трябва ли да се демонтира предната броня за да сменя фаровете? Ако някой има снимки или някакво ревю на процедурата нека да сподели ако може. Кой щипки къде се откопчават това ме интересува най вече за да не счупя нещо.Благодаря предварително.
    Fiat Stilo 1.9JTD Multiwagon 115кс 2004г.

    #2
    Може и без да я сваляш на цяло. Развиваш двете видии, които държат подкалника. Запряташ пластмасата и бъркаш между подкалника и калника, там има още два болта, с които бронята се държи към калника. Развиваш крайните болтове на бронята от долна страна. Отвиваш трите болта на маската и дърпаш бронята към теб. Така ти се отваря масто за да развиеш всички болтове на фаровете. Всички болтове са торкс и 8мм.
    Opel Astra J B14NET LPG / Daihatsu Terios
    Chevrolet Aveo

    Коментар


      #3
      Не е като да не е обсъждан въпросът със смяната на крушки (съответно и сваляне на фаровете)!
      Например: тук и тук.
      Конкретно за подмяна на фаровете: да, трябва да се свали бронята. Звучи страшно, но всъщност не е толкова трудно.
      FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

      Коментар


        #4
        По-добре я свали, за да рискуваш счупване на долните уши... Иначе не е сложно... Вече го правя за 10-на минути...
        Fiat Stilo Multi Wagon 1.9JTD 85KW/115к.с. '03 powered by emzo
        Fiat Punto SX mk2 1.2 44KW/60к.с. '00
        EX : Fiat Tipo 1.6 i.e DOHC 149C2.046 1585cc. 66KW/90к.с -6250об./мин. - Изповядващ религията FIAT

        Коментар


          #5
          аз лично смених късите от ляво,като свалих акумулатора.Разхлабих кутията под него и я вдигнах леко нагоре (изкривих я).Лошото е че почти нищо не се вижда,но с търпение става. От дясно не съм пробвал.

          Коментар

          Working...
          X