Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 16V 2004 - педалът на съединителя "потъва"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    не вярвам,че ако смени долната ще се оправи.губиш ли течност?
    Не губя течност. Трима майстори вече гледаха и не могат да установят проблема. Казаха ми, че единствения останал вараиант е да се смени и долната помпа...

    Коментар


      #17
      то,че нямаш друг вариант какво да сменяш нямаш,ама все пак опитай да огледаш внимателно вилката,да не е укривена.аз си мисля ,че по-скоро проблема е в геометрията на съединитела-я крива вилка ,я счупен лагер.и з апоследно не е лошо да видиш има ли луфт между стержена на долната помпа и вилката и ако има му подложи нещо колкото да видиш има ли промяна.

      Коментар


        #18
        Същия проблем на Alfa 156, която пак е с горна помпа и долна помпа (буталце) и по-същия начин ми пропадаше съединителя и смених горна помпа на ATE и ремонтен комплект за буталцето долу (гумички) и се оправи. Общата сума беше по-малко от 60 лв. Успех.
        Fiat Bravo II 1.4 16v
        Alfa Romeo 156 1.9 JTD++ EX.
        Fiat Punto 1.1 MK1 EX.

        Коментар


          #19
          Ми...мразя, когато съм прав в подобни случай, но затова повечето майстори сменят и двете помпи комплект...

          Колегата е изтеглил "късата клечка" в този случй и вместо да спести някой лев ще му излезе по-скъпо.
          Според мен вариантите са само два - или е за смяна долната помпа или не е добре обезвъздушена системата, но по-скоро клоня към първото
          == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

          На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

          Коментар


            #20
            Пореден епизод на сагата: След ремонт на долната помпа покарах 2-3 дена без проблем, но днес педала на съединителя започна да потъва отново. За първи път ми се случва при градско каране обаче. Разликата сега е, че педала не скърца преди да потъне изобщо няма никакъв признак за проблем както беше преди а внезапно остава долу когато натисна за да включа на скорост и повече не се връща. Когато колата работи на място и не опитвам да превключвам на скорост а само го натискам и пускам педала се връща без проблем. Въпроса е къде сбъркахме отново
            Последна редакция от sanko; 05.05.2017, 19:53.

            Коментар


              #21
              въздух
              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

              Коментар


                #22
                S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                въздух
                След обезвъздушаване се върнах на положението от първоначалния ми пост. Педала пак скърца и потъва след продължително каране. Не знам вече какво остана за сменяне...
                Последна редакция от sanko; 07.05.2017, 09:43.

                Коментар


                  #23
                  След обезвъздушаване се върнах на положението от първоначалния ми пост. Педала пак скърца и потъва след продължително каране. Не знам вече какво остана за сменяне...
                  Колега имам абсолютно същият проблем на Стило 1.6 2001 г. Може ли да попитам дали си го оправил и как ?

                  Коментар


                    #24
                    lubomirk написа: Преглед на мнението
                    Колега имам абсолютно същият проблем на Стило 1.6 2001 г. Може ли да попитам дали си го оправил и как ?
                    Проблема при мен се оказа в долната помпа на съединителя. Оказа се, че е сменяна и бяха сложили някакво абсолютно менте. Като я свалихме и пробвахме се оказа, че буталото вътре се движи трудно и по някое време направо зацепва. След този ремонт съм изминал около 2000 км и засега нямам проблеми.

                    Коментар


                      #25
                      Проблема при мен се оказа в долната помпа на съединителя. Оказа се, че е сменяна и бяха сложили някакво абсолютно менте. Като я свалихме и пробвахме се оказа, че буталото вътре се движи трудно и по някое време направо зацепва. След този ремонт съм изминал около 2000 км и засега нямам проблеми.
                      Благодаря за отговора. Утре и аз я вкарвам моята за ремонт!

                      Коментар


                        #26
                        аз преди имах проблем с фият купе 1,8 педала ми падна смених помпата тази която на педала и се оправи след извесно време пак направи така и смених тази на мотора се оправиха нештата

                        Коментар


                          #27
                          Възможно ли е съединител на около 4000 км да буксува? Включвам си аз трета и натискам по-рязко педала на газта защото започвам изпреварване, но над 3500 оборотите изведнъж скочиха почти до край а колата никаква реакция от към ускорение. Сега какво следва? Поредния съединител комплект? Нямаше никакви признаци за проблем. Не тресеше при тръгване и превключването на скоростите ставаше лесно педала също отделя нормално.

                          Коментар


                            #28
                            Сменени горна, долна помпа и съединител комплект. Буксуването продължава, но поне педала вече не потъва. По принцип не ми пречи особено защото го прави след продължително каране и на по-високи обороти. Все пак трябва да се отстрани този досаден проблем така, че ако някой има някаква идея ще се радвам да я сподели.
                            Последна редакция от sanko; 15.01.2018, 12:21.

                            Коментар


                              #29
                              Виж случайно да не капе антифриз в/у камбаната че в петък имах такъв пациент .
                              koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                              Коментар


                                #30
                                По принцип нямам загуба на антифриз. Много ли трябва да капе за да стане проблем?

                                Коментар

                                Working...
                                X