Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Stilo 1.6 16V 2004 - педалът на съединителя "потъва"

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Stilo 1.6 16V 2004 - педалът на съединителя "потъва"

    Имам проблем с педала на съединителя. По време на шофиране, но само на дълъг път без спиране, педала при натискане започва да издава странен скърцащ звук и някак си започва по-трудно се връща до началното си положение. Около 15-20 километра след като се появи този звук след превключване педала остава долу до ламарината и вече не се връща обратно. При спиране и кратък престой, отново имам няколко натискания (2, максимум 3) преди да започне да потъва отново. Това ми се случва за втори път само при продължително шофиране. Като карам градско няма никакъв проблем педала е мазен и стегнат и се връща без усилие. Самия съединител е сменян преди 1000 км. (толкова съм навъртял след смяната му) но само градско, където не даваше никакви признаци за повреда.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Слав; 08.03.2017, 21:29.

    #2
    а спирачната течност кога е сменяна. признаци за прегряване на спирачната течност. кипнала е.
    Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
    (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
    Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

    Коментар


      #3
      Колата я имам от няколко месеца. Не съм се сетил да сменя спирачната течност и се съмнявам някой преди мен да го е направил. Така че, най-вероятно си е с оригиналната. Иначе като обиколих по сервизите никой не ми каза тази възможност. Ще я сменя и ще видя какво ще стане. А възможно ли е проблема да е от някоя от помпите на съединителя?

      Коментар


        #4
        най-вероятно е от някоя помпа

        Коментар


          #5
          най-вероятно е от някоя помпа
          Въпроса е коя по-точно?

          Коментар


            #6
            трябва да се установи

            Коментар


              #7
              Проблема е че искат да ми сменят и горна и долна помпа а би трябвало едната да не е развалена. Как може да се разбере коя е здравата?

              Коментар


                #8
                По принцип по-евтино е да ти ги сменят и двете, ако не я уцелят от първият път

                По мое мнение никой няма да се занимава да ги отваря, да ги проверява, да ги ремонтира и т.н.

                Ако все пак си намерил такъв човек имам жокер - има ремонтни комплекти за тях и може да минеш съвсем тънко.
                Аз така си оправих моята помпа (долна - тази на скоростите), но труда си беше от мен и риска също. Един вид на теб може да ти се наложи да плащаш за труд два или три пъти за едно и също нещо, ако не стане от първия път и следва логичният въпрос - заслужава ли си ?

                Никой майстор няма да ти се навие на акъла да ремонтира помпи, освен ако не му гарантираш, че ще му платиш труда за повторен демонтаж, ако се наложи такъв. И това е нормално, защото има сигурен вариант - нова. Всичко останало е по желание на клиента, а то обикновено е на негова отговорност и за негова сметка.

                Идва и следващия момент - ако се смени едната никой няма да ти даде гаранция, защото може да се окаже, че другата е на края на живота си и като след два месеца му цъфнеш пак със същия проблем вместо да ти го отстрани без пари както е редно ще си платиш втори път труда и другата помпа.

                Дано си ми схванал реда на мислите. Всеки сам си преценява дали по-евтиното е добре или не...аз съм на мнение, че евтиното винаги излиза скъпо впоследствие

                Всичко е относително и много зависи от конкретната ситуация и какъв е майстора.
                Последна редакция от Слав; 20.03.2017, 21:11.
                == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                Коментар


                  #9
                  Има ренонтен комплект, но само в случай, че е с помпа на скоростната кутия. А аз си мисля, това Стило е с лагер-помпа. Тук вече нещата не са толкова прости и се налага сваляне на скористната кутия. Нова помпа струва около 200лв. Колегата да каже дали са я сменили или само съединителя е сменен. А горната помна може да се провери като се погледне под педала на съединителя където минава оста на помпата. Там има едно маншонче, което може да се отмести и да ср види дали има теч на спирачната течност. Аз съм го гледал тоя филм и накрая си смених и двете за да се нормализират нещата.

                  Коментар


                    #10
                    ако няма теч от долната,то сменяй горната и карай

                    Коментар


                      #11
                      yo_brava написа: Преглед на мнението
                      Има ренонтен комплект, но само в случай, че е с помпа на скоростната кутия. А аз си мисля, това Стило е с лагер-помпа. Тук вече нещата не са толкова прости и се налага сваляне на скористната кутия. Нова помпа струва около 200лв. Колегата да каже дали са я сменили или само съединителя е сменен. А горната помна може да се провери като се погледне под педала на съединителя където минава оста на помпата. Там има едно маншонче, което може да се отмести и да ср види дали има теч на спирачната течност. Аз съм го гледал тоя филм и накрая си смених и двете за да се нормализират нещата.
                      Моето Стило е абсолютно същото, но 2002 година.
                      Ако от 2004 година са започнали да монтират други помпи - може и да си прав, но да каже някой, който е запознат кога и дали изобщо променят помпите
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        помпата е на ск. не е вътре.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          ако няма теч от долната,то сменяй горната и карай
                          Точно това направих и за съжаление няма никаква промяна. Проблема се появи отново още след първото по-дълго извънградско каране. Сега какви възможности ми остават? Имам вече сменен съединител и горна помпа. Ето това беше положението преди смяната на помпата https://youtu.be/DU7ZiDwC8tQ След ремонта пак е същото.
                          Последна редакция от sanko; 14.04.2017, 16:40.

                          Коментар


                            #14
                            Ех колега и ти си го подвел........... малко това,че няма външен теч не значи ,че не е заминала
                            this

                            Коментар


                              #15
                              не вярвам,че ако смени долната ще се оправи.губиш ли течност?

                              Коментар

                              Working...
                              X