Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пътуване от Англия до България с кола

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пътуване от Англия до България с кола

    Колеги моля за помощ! Предстои ми пътуване до Англия и ще се прибера с кола. Някой от вас пътувал ли е през този маршрут? Къде, какви такси се заплащат и ферибота на място ли се заплаща или онлайн? Също кой е по-добрия маршрут, през Румъния или през Сърбия? В четвъртък ми е полета и в петък вечерта мисля да тръгна на обратно.



    Темата е преместена в точния раздел.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Последна редакция от Слав; 08.03.2017, 21:32.

    #2
    През Сърбия е по добре,през Румъния пътищата не са добри.Ако минаваш през Франция трябва да си подготвиш стотина евро за тол такси
    FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

    Коментар


      #3
      Това няма ли да е само в случай, че пътувам по магистрали?

      Коментар


        #4
        Предварително си купи билет за ферибота .Зависи с какъв багаж ,ще си ,добре е да имаш документи за всичко .
        Няма никакви тол такси ,слизаш от ферибота и общо взето пътя ти е Франция ,Холандия,Белгия Германия и т.н. Демек караш за Брюксел ,Кьолн ,Франкфурт натам е лесно .Винетки имаш само за Австрия и Унгария .Сърбия е по Ок пътя но там имаш такси .Много зависи и каква застраховка ще направиш ,защото има такива където важат само за Англия и ако стане нещо по път ще береш ядове .

        http://www.directferries.co.uk/ ot tuk si запазваш Ферибот ,ако има неюо конкретно питай
        фиатче Браво 2.0

        Коментар


          #5
          Миналата година пътувах за и от Англия.
          Зависи от маршрута ти, неизбежни пътни такси има само в Румъния (3 евро) (не съм сигурен и за Австрия).
          Навсякъде другаде се плащат винетки или такси само за движение по магистрали.
          Ако не се качваш на магистрали, е безплатно - така е в Унгария, Сърбия, Хърватия, Словакия, Словения, Чехия, Франция, Италия...
          НО - ако бързаш да се прибереш, по-добре си плати.
          Във Франция и Италия магистралите са ужасно скъпи. Обаче докато във Франция алтернативните пътища са перфектни, в Италия си е приключение. Нагънат асфалт (заради многото камиони, избягващи магистралите), много полицаи, много камери (на практика във всяко село има на входа и на изхода).
          В Холандия, Белгия и Германия е безплатно.
          На другите места цените са поносими.
          Зависи от маршрута ти, аз лично не съм карал по най-прекия, аз бях на авто-туризъм и не бързах.

          Фериботът може и на място да го платиш, но имай предвид, че ако идеш на място - едно че цената ще е по-висока, и второ - ще те качат на първия ферибот, на който има свободни места. А той може да е след 7-8 часа. По-добрият вариант е да си купиш билета предварително през интернет. По-евтино е и там като идеш - те качват на този, за който ти е билета. Не че не трябва да си там между 30 минути и 2 часа по-рано (зависи от часа на пътуване и трафика). На мен ми изпратиха СМС да бъда там 2 часа по-рано, заради засиления трафик.
          Цената ми беше 130 евро двупосочно. Еднопосочно би трябвало да е малко повече от половината, да речем нещо от сорта на 70-80 евро, но пак зависи кога ще пътуваш, кога си купуваш билета и с коя компания.
          Последна редакция от Immortal; 07.03.2017, 20:39.

          Коментар


            #6
            yo_brava написа: Преглед на мнението
            Това няма ли да е само в случай, че пътувам по магистрали?

            Да, по магистрали,ама по нормалните пътища има буквално на 1км кръгово
            FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

            Коментар


              #7
              Ами зависи къде.
              Половин Франция съм я минал по второстепенни пътища, кара си се нормално.
              Кале - Париж - Орлеан - провинцията около Орлеан, после до Лион - все по обикновен път съм карал. Има тук там някое кръгово, но се ядва.
              В Италия е същата работа, но там камерите в селата ми дойдоха в повече и накрая се качих на магистралата.
              Карал съм по такива пътища от Торино до Модена и после до Ферара.
              Чак пък през 1 км не са кръговите.

              А той ако кара директно, ще захапе съвсем малко от Франция, после му е безплатно до Сърбия (ако не се качва никъде по магистрали).
              Иначе ще трябва винетка в Австрия и Унгария.

              Коментар


                #8
                по-нагоре съм ти написал пътя ,колегата над мен го е потретил ,ако си мислиш ,че ще излезне друг евтин маршрут си в грешка .
                По-скоро от сега си запазвай ,час за ферибота или поне си направи регистрация в сайта ,че в Англия нета не е като нашия .
                фиатче Браво 2.0

                Коментар


                  #9
                  И така колеги, пътуването мина успешно. За тези които плануват подобно ще опиша къде какво съм плащал. За ферибота направих резервация онлайн срещу 35 паунда. В Австрия платих 9.60 евро винетка, в Унгария 13 евро винетка, в Румъния 3 евро винетка у 6 евро такса за преминаване през Дунав мост. Естествено и в милата ни родина заплатих 15лв за винетка за да мога да чуя как клопа колата по пътя Видин-Враца. Много, ама МНОООГО дупки!!! Ако някой го интересува нещо друго да пита смело

                  Коментар


                    #10
                    Как може да говориш така за Видинският път... и то без капка срам.
                    Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                    Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                    Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                    Коментар


                      #11
                      Извинявам се ако има засегнати ама направо ми се е*а мамата на колата докато стигнах Враца :D

                      Коментар


                        #12
                        Между другото ти поне си минал от там, от моста поне до Димово не са ли оправили пътя, миналата година го правеха и бяха едни ями по 70см дълбоки (не питай от къде знам), трябва поне частично вече да е "писта"?
                        Ланчия Делта 1.8 8в 101кс => 1.8 16в ++++++
                        Fiat Marea 1.8 16V 113кс++++ ГИ Агис М210
                        Рено Лагуна 2 1.9дци 107кс++

                        Коментар


                          #13
                          Да, до Димово всичко е нормално. След това вече си проличава че си в Бг :D

                          Коментар


                            #14
                            Е от Монтана нататък беше много хубав пътя, поне преди време, като минавах от там. Разбил ли се е?
                            Фериботът само 35 паунда ли беше?!? Явно зависи от сезона... мен си ме одраха двупосочно 130 евро, демек в едната посока 65 евро (около 60 паунда тогава).
                            За Унгария си можел да спестиш винетката, ако беше карал по първокласните пътища. Перфектни са.

                            Коментар


                              #15
                              За ферибота зависи от билета, един приятел ще ходи сега по великден и е взел flex билет - демек не за фиксиран час ами в рамките на +/- 72 часа може да се качи, та цената която плати е 170 евро (двупосочно).

                              Коментар

                              Working...
                              X