Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Питания: Размер на болтове за лети джанти; Хотел за гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Питания: Размер на болтове за лети джанти; Хотел за гуми

    Здравейте колеги,

    Днес се сдобих с фиатски джанти (мисля че са много разпространен модел),



    които ще ползвам с летни гуми на Punto-то от подписа ми (за зимните ще си ползвам стоманените) и по този повод възникнаха въпроси, които се надявам да разреша с ваша помощ.

    1. Относно размера на болтовете.
    Моля някой запознат да напише точния размер на болтовете, които са необходими за джантите от снимката по-горе. Не съм се сблъсквал с този проблем досега, защото и двата комплекта дажнти, които ползвам на Dedra-та от подписа ми са стандартните осмолъчни и болтовете са едни и същи. Поразрових се във Форума - има доста мнения, но малко снимки - а искам да отида в магазина и да искам болтове конкретен размер (както си му е реда). В една от темите се цитираше размер M12x1.25x30mm - но нямаше снимка на модела джанта за която е подходящ.

    2. Хотел за гуми
    Моля препоръчайте хотел за гуми в някой от югозападните райони на София и по-конкретно Борово - Бъкстон - Гоце Делчев. Силно се затруднявам с намирането на място за съхранението на сезонните комплекти гуми за колите и мисля че поне единия комплект трябва да иде на хотел.

    Благодаря предварително.
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::


    #2
    Допълнение към въпроса за болтовете:

    Реших да направя експеримент - каква е дължината на резбата, която може да влезе в главината, ако използвам болтовете за железните джанти:



    Отбелязах с маркер видимата част (не знам доколко е видно от снимките):



    и се оказа че е от порядъка на 9mm (при положение че фланеца на джантата опира плътно до главината)



    Дали тази дължина е достатъчна? Ако не - колко по-дълги болтове да търся?
    ::::: Fiat Punto 1.2 ELX 188A4.000 :::::
    ::::: Subaru Impreza III Hatchback 2.0R-MT EJ204 :::::
    ::::: (ex) Lancia Dedra 1.8 16V LS SW 182A2.000 :::::

    Коментар

    Working...
    X