Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гума-клапан пълнещ механизъм моноблок.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    milen11 написа: Преглед на мнението
    На твоето казанче можеш да монтираш всякакъв клапан с долно пълнене български ,китайски,сръбски и т.н.Взаимозаменяеми са частите произведени от една фирма,на различни фирми са привидно същите но не стават.Ники Пласт произвеждат арматурата която се вгражда в керамиката на Идеал Стандарт и Видима Идеал.http://nikiplast.net/data/files/e2b2...6428dddcce.pdf погледни 11 страница и там трябва да откриеш твоят пълнещ клапан.При нас ги има на една строителна борса ,но в софия незнам къде можеш да намериш.
    Дам. Точно това ми е проблема - купих привидно същия пълнещ механизъм с идеята да му взема само гумата, ама не стана.
    Проблема е, че ако трябва да сменя целия механизъм, то трябва да сменя и пластмасата (основата) която се закрепва за самото казанче. А тоалетната така съм я направил, че почти няма шанс да го сменя на място, без да се наложи да я демонтирам от пода. А демонтирам ли я от пода, това означава, че ще трябва да правя и под (плочки) на банята, пак заради особености.
    Та сега предполагам ме разбираш защо търся точно тази гумичка, която може да ме накара да разкъртя банята.
    В събота ще посетя магазините, за които ми каза geo_g и се надявам да намеря абсолютно същия механизъм, за да мога да му взема гумичката.
    Ако не намеря, то ако може да ми помогнеш, дори и с цял механизъм да ми го пратиш, то бих бил много благодарен.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      #17
      Не може ли да се разделят казанчето и тоалетната?
      Fiat Croma 1.9 JTD '06 150hp
      Ex. Fiat Bravo SX 1.4 12v '97

      Коментар


        #18
        Днес ми се отвори път точно до магазина, за който бях посъветван от колегата geo_g, за което много му благодаря!
        Намерих точната резервна част, както е показано в инструкциите за експлоатация, че е възможно да се продава отделно. Ето какво представлява комплекта:

        Цената на комплекта беше точно 90 стотинки.
        Имаха само 3 бройки налични и естествено го купих и 3-те. Да има.
        Надявам се, че като го монтирам довечера всичко ще е наред и отново ще си пълни както трябва.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          #19
          Понеже сега пък започна да капе от болтовете, които свързват казанчето за чинията, то попаднах случайно и на това.
          Последна редакция от BO; 07.04.2018, 08:06.
          A20DTH ЖТД ама не баш
          1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
          Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

          Коментар


            #20
            При смяна на конусните уплътнения на болтовете задължително смени и уплътнението между казанчето и чинията, за да няма двойно сваляне на казанчето.
            Fiat Marea Weekend 1.9 jtd 110 SX- еmzo power

            Коментар

            Working...
            X