Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Гума-клапан пълнещ механизъм моноблок.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Гума-клапан пълнещ механизъм моноблок.

    От къде мога да закупя въпросната черна гума-клапан за пълнещия механизъм с долно пълнене, на моноблок Видима, ако има значение марката?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    #2
    Аз съм купувал от магазините на Видима на Патриарха. От Попа към Витошка на стотина метра отляво има два магазина, в единия от тях има резервни части.
    Lupo - The Monster
    Е83 3D

    Коментар


      #3
      Сваляш гумата и по железарийте има такива гуми.
      КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
      Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
      http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

      Коментар


        #4
        От къде мога да закупя въпросната черна гума-клапан за пълнещия механизъм с долно пълнене, на моноблок Видима, ако има значение марката?
        Има един магазин във Пловдив ама не зная дали го има с вашето "село" Хубата силс.
        Всякакви видове гумички(О/ V образни и мн. др) дивтунги пръстени. За вода масло нафта бензин отрови ниски и високи температури хидравлични неща.. Бе всякакви изплатения...

        Коментар


          #5
          Аз съм купувал от магазините на Видима на Патриарха. От Попа към Витошка на стотина метра отляво има два магазина, в единия от тях има резервни части.
          Каквито и да купиш накрая пак ще стигнеш до оригиналните (нищо и никаква гума за два лева). Не ме питай откъде знам .
          С две думи, карай директно по прекия път за да спестиш време и допълнителни разходи.
          Lupo - The Monster
          Е83 3D

          Коментар


            #6
            Каквито и да купиш накрая пак ще стигнеш до оригиналните (нищо и никаква гума за два лева). Не ме питай откъде знам .
            С две думи, карай директно по прекия път за да спестиш време и допълнителни разходи.
            Дам. Предполагам. За това си зададох и въпроса, за което ти благодаря. Събота ще ги навестя и дано имат. Писах и на Видима, но още нямам отговор.
            А до колкото към коментарите след твоя, то не става, защото това не е обикновена гума, О-пръстен или каквото и да е, а си е изделие, което трябва да е точно това и няма заместител. За това предложения за универсални заместители по железариите няма. Не ме питайте от къде знам.
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              #7
              Дам. Предполагам. За това си зададох и въпроса, за което ти благодаря. Събота ще ги навестя и дано имат. Писах и на Видима, но още нямам отговор.
              А до колкото към коментарите след твоя, то не става, защото това не е обикновена гума, О-пръстен или каквото и да е, а си е изделие, което трябва да е точно това и няма заместител. За това предложения за универсални заместители по железариите няма. Не ме питайте от къде знам.
              Боби. Преди време гледах в магазините на Бриколаж целия комплект "вътрешности" за моноблок на Видима.
              Няколко модела са, които се вграждат в тяхната санитария и са на цени от 25 до 40 лв., твърде вероятно е да имат и отделните компоненти за тях.
              Последна редакция от ntodorov; 27.02.2017, 14:10.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                #8
                По ефтини са,виждал съм ги от 7 до 12 лв,целия механизъм.Аз го смених заради цедката
                FIAT MAREA 1.6 16V Weekend 99

                Коментар


                  #9
                  Това не е обикновена гума а е гофричка която извежда пълначката от равновесие и водата се пълни и после пак привежда в равновесие и водата спира.Произвежда се от Ники Пласт Севлиево и не се продава никъде като резервна част,това е политика на фирмата,лично съм питал шефа им (с когото имаме служебни отношения)и имам резервни само за лична употреба.Купуваш си нова пълначката без клапана който е на дъното на казанчето,струва около 11,12 лева и сменяш само гумичката с
                  пластмасовото тяло на което е монтирана.
                  Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                  Коментар


                    #10
                    Незнам как ги правят тези пластмаси и гуми ама много се развалят
                    Няма значение колко пари ще е не зависи и фирмата западно и българско .
                    Почти всички се развалят особенно тези за вграждане .
                    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                    Коментар


                      #11
                      milen11 написа: Преглед на мнението
                      Това не е обикновена гума а е гофричка която извежда пълначката от равновесие и водата се пълни и после пак привежда в равновесие и водата спира.Произвежда се от Ники Пласт Севлиево и не се продава никъде като резервна част,това е политика на фирмата,лично съм питал шефа им (с когото имаме служебни отношения)и имам резервни само за лична употреба.Купуваш си нова пълначката без клапана който е на дъното на казанчето,струва около 11,12 лева и сменяш само гумичката с
                      пластмасовото тяло на което е монтирана.
                      Ако ми помогнеш и с информация от къде да закупя целия механизъм, в който се вгражда абсолютно същия клапан, би било много добре.
                      Вече взех един, който привидно изглежда с такава гумичка, но пластмасата е с различен "ход" (профила не позволява да се измести достатъчно, за да мине водата с пълен дебит) когато излезе от равновесие и пълненето пак е супер бавно. А пък диаметъра на гумата е съвсем малко по-голям от основата на пластмасата и... С две думи не става както трябва.
                      И без това имате вземане-даване с шефа им, кажи му да ти даде 3-4 гумички за Великден.
                      Последна редакция от BO; 28.02.2017, 07:37.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        #12
                        Точно такъв механизъм подмених вчера.Купих го от пазара на Красна поляна за 10.90лв. Магазинчето се намира малко след
                        светофара на Възкресение и Вардар посока към Стамболийски от лявата страна.
                        Fiat Brava 1,2 16 V 99г.

                        Коментар


                          #13
                          Супер калпаво е всичко на Видима, повече няма да повторя с тази марка. На моноблока гумичката се скапа на втората година и след като се напълни казанчето с вода, продължава да тече вода в чинията. На керамичния механизъм на смесителя му се скапа пак само гумичката, но не се продава отделно а целия механизъм е 13лв, а нов китайски е 2.50лв. Добре, че вградената структура не ми е Видима, че не ми се мисли какво къртене щеше да падне, ами че и толкова резервни плочки нямам.
                          Цели механизми има в Бриколаж, поне аз видях 3-4 модела.
                          Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                          Коментар


                            #14
                            Ако ми помогнеш и с информация от къде да закупя целия механизъм, в който се вгражда абсолютно същия клапан, би било много добре.
                            Вече взех един, който привидно изглежда с такава гумичка, но пластмасата е с различен "ход" (профила не позволява да се измести достатъчно, за да мине водата с пълен дебит) когато излезе от равновесие и пълненето пак е супер бавно. А пък диаметъра на гумата е съвсем малко по-голям от основата на пластмасата и... С две думи не става както трябва.
                            И без това имате вземане-даване с шефа им, кажи му да ти даде 3-4 гумички за Великден.
                            На твоето казанче можеш да монтираш всякакъв клапан с долно пълнене български ,китайски,сръбски и т.н.Взаимозаменяеми са частите произведени от една фирма,на различни фирми са привидно същите но не стават.Ники Пласт произвеждат арматурата която се вгражда в керамиката на Идеал Стандарт и Видима Идеал.http://nikiplast.net/data/files/e2b2...6428dddcce.pdf погледни 11 страница и там трябва да откриеш твоят пълнещ клапан.При нас ги има на една строителна борса ,но в софия незнам къде можеш да намериш.
                            Fiat Sedici 1.9 MultiJet 120 Hp

                            Коментар


                              #15
                              Днес в Бриколаж гледах същите механизми ( изпразващи и пълнещи ). Пишеше на опаковките им, че са универсално приложими. Явно са на същата фирма, която колегата milen 11 е приложил. Полезно инфо ми е за бъдеще.
                              Последна редакция от ntodorov; 01.03.2017, 18:28.
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар

                              Working...
                              X