Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвместими ли са километражите?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвместими ли са километражите?

    Здравейте! Налага ми се смяна на километраж и имам няколко въпроса към вас, за да не направя някоя глупост и после да се ядосвам.Километража е за Fiat Brava 1.4 12v SX 80HP/59kW 1996 година. Но на този(сегашния) няма оборотомер, но ще го сменям защото LCD одометъра не работи.Във един сайт намерих километраж за същия Фиат, но този има оборотомер, иначе на габарити изглежда същия.И трите въпроса са:
    1. С еднакви размери ли са? Новият ще пасне ли?
    2. Конекторите еднакви ли са, защото този, който мисля да си купя има и оборотомер.
    3. И ако е съвместим оборотомера ще работи ли? Тоест ще има ли сигнал от двигателя за оборотите

    Благодаря Ви предварително.

    Става въпрос за този километраж https://www.megaparts.bg/product/kil...4-80-k-s-80787 (не е с цел реклама)

    #2
    Габаритите са еднакви буксите и те но дали ще ти тръгне обортомера не знам.Буксите са различни на тези след фейса.
    FIAT BRAVA 16.16V.ELX Абе, ако ме блъсне Селянин, важи ли Гражданската отговорност !

    Коментар


      #3
      Ако е от същия тип на дъга, а не на циферблат 99.99% съм сигурен, че ще стане, аз моя го смених и всичко си тръгна, има си окабеляването и за оборотомера, така че и той трябва да тръгне. Някъде из PDF-те имаше схеми на километражите, ще се поровя и тях да кача.
      Ето и схемитеClick image for larger version

Name:	Kilometr4.jpg
Views:	1
Size:	211,7 KB
ID:	2094289Click image for larger version

Name:	Kilometr2.jpg
Views:	1
Size:	212,8 KB
ID:	2094287Click image for larger version

Name:	Kilometr3.jpg
Views:	1
Size:	187,0 KB
ID:	2094288Click image for larger version

Name:	Kilometr1.jpg
Views:	1
Size:	182,4 KB
ID:	2094286
      нещо ми се обърка реда на снимките, но като файлове са номерирани точно, тук първата снимка е на таблото с оборотомера, а втората без оборотомер. И да не забравиш при смяната да изключиш акумулатра.
      Последна редакция от NikMar; 20.02.2017, 11:49.
      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

      Коментар


        #4
        Благодаря ти! Отговори ми и на трите въпроса.И докато гледах различните обяви забелязах разлика във формата на изделието и затова и питах.Благодаря отново!

        Коментар


          #5
          И при мен исках да направя нещо подобно с моята Панда 1,1 таблото беше от друга Панда 1,2 която имаше и оборотомер което беше и моята цел и двете бяха бензинови. Буксите отзад бяха еднакви с еднакъв на брой пинове. Всичко тръгна коректно с изключение на цифровият километраж отчиташе но постоянно мигаше а моментният километраж той въобще не тръгна и се наложи да върна таблото. Така , че трябва да пробваш няма друг начин.
          Последна редакция от dimitar1234; 20.02.2017, 22:49.

          Коментар


            #6
            колега има разлика твоята кола е сигурно 10 години по нова
            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

            Коментар


              #7
              ......2006г. на 11 години колко да е нова.

              Коментар


                #8
                Quadcore написа: Преглед на мнението
                Благодаря ти! Отговори ми и на трите въпроса.И докато гледах различните обяви забелязах разлика във формата на изделието и затова и питах.Благодаря отново!
                Аз най-наперд исках да го направя с циферблати, но не тръгна, въпреки че пренаредих кабелите, а после си сложих с дъгите, тръгна без проблеми, незнам дали таблото с циферблати беше виновника или нещо друго, на сега всичко си е ОК.
                FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                Коментар


                  #9
                  Вчера го смених и всичко си тръгна перфе. Оборотомера си отчита без проблем. Единствения проблем, който забелязах през нощта е че подсветката на таблото е с изгорели крушки, но това се сменя лесно.

                  Коментар


                    #10
                    Предполагам всички знаят, че се казва скоростомер. Километраж?!?, Амбреаж?! .... В кой век живеем, хора!

                    Коментар


                      #11
                      stilo_new написа: Преглед на мнението
                      Предполагам всички знаят, че се казва скоростомер. Километраж?!?, Амбреаж?! .... В кой век живеем, хора!
                      Не разбирам какъв е проблема? Ето ти справка, ако не знаеш някои неща http://www.onlinerechnik.com/duma/амбреаж , колкото до километраж, разбира се че е вярно-уред който мери километрите /по подразбиране колко са изминати и с колко км/ч се движиш/ http://www.onlinerechnik.com/duma/километраж , така че според теб излиза, че "скоростомер" мери само скоростта.
                      FIAT Brava S 1,4 12 V 97 г. - бивша. Не карай по-бързо отколкото твоя ангел хранител може да лети!
                      Ако нещо стане както трябва, то е станала голяма грешка. Закон на Мърфи.

                      Коментар


                        #12
                        Да изтупаме темата от прахта, след смяната на тъблото всичко тръгва както знаем,в моя случай на Фиат Панда. Налага се и смяна на лостчето на чистачките с бутон Трип. До тук добре, но някой справил ли се е с мигането на дисплея. В един друг форум четох че новото тъбло трябва да е на повече км от старото, пробвах и това но пак мига.

                        Коментар


                          #13
                          Всички те справят след пускане на прости и адаптация
                          Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                          (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                          Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                          Коментар


                            #14
                            колкото до километраж, разбира се че е вярно-уред който мери километрите /по подразбиране колко са изминати и с колко км/ч се движиш/ http://www.onlinerechnik.com/duma/километраж , така че според теб излиза, че "скоростомер" мери само скоростта.
                            Поне да беше прочел какво пише в споделеният линк. Никъде не пише с колко км/ч се движи, а само изминати километри. Скоростта (км/ч) се измерва със скоростомер. А масово на скоростомера му викат киломотраж, което не е правилно. Това имах предвид!

                            Коментар


                              #15
                              S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                              Всички те справят след пускане на прости и адаптация
                              Колега, наред ли е всичко? Този пост не е особено смислен. Както казват в училище: "Но какво е искал да каже авторът..."

                              Коментар

                              Working...
                              X