Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем заден ABS сензор/датчик за Fiat Croma

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем заден ABS сензор/датчик за Fiat Croma

    Колеги, в големите студове една сутрин при -19 градуса ми отказаха ABS, ESP, ASR и Hill holder и светнаха лампите на таблото, с надписи "ABS, ESP, Hill holder unavailable". Сега намерих време и отидох при майстор, закачихме я на компа и показа грешка в задно дясно колело ABS сензор. При проверката видимо всичко изглежда нормално с кабела и буксата, но все пак я напръска с контактен спрей буксата, но проблема си остана и каза че е изгърмял датчика от студа, но тук май не може да се смени само датчик, а трябва цялата главина комплект.
    Моля, ако някой е имал подобен проблем или може да помогне да се включи.
    И ако се стигне до смяна на главина препоръчайте марка.
    Благодаря предварително
    Fiat Croma 1.9 16V MJet

    #2
    Едва ли да е датчик
    виж това
    http://www.forum.alfaholicy.org/zala...510_113919.jpg
    Като се закачи на диагностика пак ли показва същите грежки
    КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
    Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
    http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

    Коментар


      #3
      Това стоп машинката ли е? Четох в чуждестранен форум, че понякога от нея идва проблема, стоповете си светят, т.е. уж си работи, обаче има проблем с ABS. Как мога да разбера дали е оттам проблема?
      Освен да купя една нова и да я сменя, че не са скъпи, поне да пробвам с по-евтиния вариант като начало.
      Fiat Croma 1.9 16V MJet

      Коментар


        #4
        датчик а върви с главина та.
        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

        Коментар


          #5
          Смених стоп машинката, така са я забили, че е голяма игра докато стигнеш до нея, доста неудобна за смяна. Както и да е, проблема с ABS и другите си остана и след смяната. Явно не е от нея, но все пак дали ако отида да изчистят натрупаните грешки има вероятност да се оправи или щом и след смяната пак пищи, ще излезе наистина датчик?
          Fiat Croma 1.9 16V MJet

          Коментар


            #6
            Не би трябвало да е от натрупани грешки. Зимата ми светна същатсъщата грешка, но след гасене и палене се махна. Явно на някоя дупка ми е избягал някой контакт...
            Та мисълта ми е че щом не ти изчезва не би трябвало да е от натрупване, а реално има проблем.
            Ако ти е мерак да я чистиш, по- добре направо си купи за 20 лв Bluetooth букса и сам го направи
            Fiat Croma 1.8 140hp

            Коментар


              #7
              Аз имам (или имах) подобен проблем. Миналото лято - няма няма и ми излизаше това на таблото "ABS, ESP, Hill holder unavailable". Бях във Вентура гараж, казаха, че най вероятно е ABS датчик, но не го смениха тогава (защото май се сменя цялата главина, както е писал и колегата). А от както застудя есента, това не се е появавало повече. Просто от самосебе си изчезна
              Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

              Коментар


                #8
                При мен не иска да се оправи само за съжаление, на 2-3 пъти след запалване за около минута не показваше грешка, ама дотам, вече си пищи постоянно. Искам да изключа другите възможни причини, за да съм сигурен, че няма да сменя лагер главина с датчик и да се окаже друго, защото съм чувал за такива случаи. Затова, въпреки че диагностиката показа датчик, започнах със смяна на стоп машинката, а като имам време ще проверя кабелите и буксите по-обстойно и накрая ще сменя главината.
                Последна редакция от valtera_; 23.03.2017, 09:57.
                Fiat Croma 1.9 16V MJet

                Коментар


                  #9
                  Здравейте колеги и при мен положението е подобно.Зимата преди 2-3 месеца ми се случва 2-3 пъти да светне АБС-а и като загася и запаля гаснеше,но всичко е до време и вече няма гасене.Вчера закачих колата да видя какво е записала и грешката е :
                  C1035-Front left wheel speed sensor - или иначе казано преден ляв датчик абс,та да питам и при предните колела ли датчика върви с главината или може да се сменя отделно.
                  Днес над вечер ,ако ми остане време ще сваля гумата да разгледам как стоят нещата,но това е голяма простотия да сменяш главина при положение ,че нито вие ,нито има друг проблем.

                  Коментар


                    #10
                    Нека сам да си довърша темата,както обикновено.
                    Вчера свалих гумата и се оказва,че и при мен датчика е комплект с главината и няма смяна отделно,но за моя радост се оказа прекъснат кабел в сгъвката до амортесьора.Лесно се хваща проблема с мултицет на буксата за датчика при подаване на контакт идват 12 волта за кратко,ако нямате напрежение там значи е другаде проблема ,а не в датчика.
                    Поздрави и успех на всички.

                    Коментар


                      #11
                      Колега, това е добре, че при теб се е оказал проблема в кабела, силно се надявам и при мен да е така, но да видим. Ще пробвам и аз да замеря с мултицет, иначе и за мен е глупост, че не може да се смени само датчик, но шанс
                      Fiat Croma 1.9 16V MJet

                      Коментар


                        #12
                        и как ще хванеш индуктивен датчик с мултицет?

                        по добре погледнете гривната на лагера.
                        Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                        (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                        Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                        Коментар


                          #13
                          S_BANKOV написа: Преглед на мнението
                          и как ще хванеш индуктивен датчик с мултицет?

                          по добре погледнете гривната на лагера.

                          Ами няма ли да стане както е казал колегата valioboy, да замеря с мултицет на буксата дали по кабела, при подаване на контакт, изобщо идва ток до датчика? Иначе би ли обяснил как да погледна гривната на лагера и какво да гледам?
                          Fiat Croma 1.9 16V MJet

                          Коментар


                            #14
                            за ръжда мръсно криво. нещо което пречи на датчика.
                            Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                            (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                            Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                            Коментар


                              #15
                              Проблема е решен, за късмет се оказа прекъснат кабел и при мен. Направих абсолютно същото, което е направил и колегата valioboy: свалих и замерих с мултицет на буксата дали при подаване на контакт изобщо има напрежение. След като установих, че няма, проверих кабелите и за мой късмет единия беше прекъснат на около 10 см преди буксата в гофрето. Оправих го и всичко сработи нормално. Благодаря много на колегата valioboy, спести ми доста главоболия Благодаря и на другите колеги, включили се в темата.
                              Fiat Croma 1.9 16V MJet

                              Коментар

                              Working...
                              X