Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #31
    batproho написа: Преглед на мнението
    Далеч не всички са китайски... Високите класове на Samsung се сглобяват във Виетнам, а на LG в Корея (но тях силно не ги препоръчвам). Качественият им контрол клони около 0-та...
    Имах предвид, че моделите, които се обсъждат в темата са основно китайски. Ако ще давам над 1000лв за слушалка, няма да е нито за Самсунг и още по-малко за ЛГ.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #32
      Връщам темата. И аз съм на дневен ред да сменям телефон. Четох доста, но ще питам и тук.
      Изкушен съм от модела на "Шиоми" ( така поне чувам, че го изговарят китайците в ревютата) Mi Mix 2.
      Има ли някой преки наблюдения върху този модел, или от предходния Mi Mix ( да не се бърка с Ми Макс). Скоро получих на пощата си
      снимки направени от такъв телефон и бях впечатлен. Допада ми и размерът на екрана от 6"в почти безрамковия дисплей. За ром и рам не пиша - там нещата са
      "неприлични" или поне на книга са такива де. Търся съвет преди да скоча с главата напред.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #33
        Аз на тоя Убавец му викам "ксиоми" ама както и да е, имам приятел с ксиоми от 2017 ама точно модел... от скъпите ксиомита беше и съм го разлеждал, много добри характеристики има за цената си, дисплея му е хубав... Проблем само мога да отбележа че свири слабо и винаги е неоткриваем без значение от мелодията.

        Коментар


          #34
          Модела е доста нов, а и по нашите географски ширини марката не е много разпространена, но конкретния модел им е флагман за настоящата година. А и поне на хартия от към данни пръска от всякъде. Имал съм досег до други техни модели (от високите им класове) но не и до този. Въпреки това смятам че ще останеш доволен и от Mi Mix 2, стига да го вземеш и на добра цена.

          p.s. до колкото съм запознат, правилната транскрипция е именно "Шиоми".
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #35
            Mi Mix 2 в доста отношения е даунгрейд сравнен с Mi Mix - по-малък екран, по-малко screen-to-body ratio, по-малка батерия, камера, няма 3.5мм букса за слушалки... и на всичко отгоре по-скъп.
            Между чипсетите 821 и 835 едва ли ще усетиш някаква разлика.
            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

            Коментар


              #36
              batproho написа: Преглед на мнението
              Модела е доста нов, а и по нашите географски ширини марката не е много разпространена, .
              Не знам колко да е неразпространена, в местния офис на Виваком 1/3 от телефоните на витрината са именно от тая марка.
              X китайците го произнасят като нещо средно между С и Ш.

              Аз вече си избрах телефон. Може да се смеете, че е модел на 2 години, ама като го сравних с фаворита ми досега Nokia 6, се оказа, че го бие.
              Пък като дизайн е уникален.
              Blackberry Priv.
              Може да изказвате мнения, ако някой го ползва, ще е още по-добре да изкаже впечатления. Имате време да ме разубедите Ще го купувам най-вероятно след нова година.

              Коментар


                #37
                Дидо,за какво ти е тая пръчка бре? Я си купи нещо друго. Това ще му береш яовете без поддръжка,а и някои приложения може би няма да ти се инсталират.

                Коментар


                  #38
                  В крайна сметка човек си избира телефон соред нуждите. За какво ще се ползва телефона? Аз миналия ден бях във вивакома да преподписвам договора, че изтече и така и така ми се полага и телефон, та взех един huawei y6 2017 еднократно за 70 лв ..., ами телефон като телефон. Честно да ви кажа и айфон 10 да си взема все ми тая,но не виждам смисъл, защото ползвам 2-3 приложения който тръгват без проблем на всяка бръкма, та просто не виждам причина ако няма да се ползва за нещо конкретно да се дават луди пари. Докато бях там имаше една Моторола е4 плюс, хареса ми визуално и беше с що-годе голям екран 5,5" и най-вече батерия 5000мач, но ми искаха 120лв, а пак казвам за телефон пари не ми се дават за това се спрях на Y6, като компромисен вариант.

                  Коментар


                    #39
                    Immortal написа: Преглед на мнението
                    Не знам колко да е неразпространена, в местния офис на Виваком 1/3 от телефоните на витрината са именно от тая марка.
                    X китайците го произнасят като нещо средно между С и Ш.

                    Аз вече си избрах телефон. Може да се смеете, че е модел на 2 години, ама като го сравних с фаворита ми досега Nokia 6, се оказа, че го бие.
                    Пък като дизайн е уникален.
                    Blackberry Priv.
                    Може да изказвате мнения, ако някой го ползва, ще е още по-добре да изкаже впечатления. Имате време да ме разубедите Ще го купувам най-вероятно след нова година.

                    Дидо, не че нещо ама, колко са тези модели налични във Виваком, едва ли повече от 3-4..? Но фона на цялото портфолио на марката, това си е едно нищо, а и няма нито един модел от високия им клас...
                    Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                    Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                    Коментар


                      #40
                      В крайна сметка вчера ми се наложи да купувам друго за дома, така че...
                      Влязох в Технополис, пипнах Кси(Ш)аоми Редми Ноте 4 и реших, че това ще бъде следващия ми
                      телефон. Държейки го в ръка усещането е за много качествен телефон, а и на тази цена ( Рам 4ГБ и РОМ 64ГБ) с 24 месеца гаранция не ми
                      се чакаше от китайските сайтове за 40-50 лв. разлика. При положение, че се целих в 3 пъти по-скъп телефон на тази марка,
                      с част от разликата си купих и основното нещо, което ме отведи в Технополис.
                      За сега съм много доволен от телефончето. Усети се веднага, че китайците имат добра поддръжка. Бърз и гладко работещ телефон с много полезни системни приложения. Добавих си и моите любими приложения и в крайна сметка съм с 56ГБ - вътрешна памет + добавената външна. Интуитивен телефон, който ме удовлетворява напълно. 5.5" дисплей ми е идеален и сигурно с по-големия на Ми Микс бих изпитвал неудобства. Камерата е добра, абе кусур според моите критерии за сега не откривам, но...Не можах да го сдвоя с колата си. Нито колата го намира, нито той нея. С предния телефон нямах никакъв проблем, но не се и мъчих достатъчно де. Иначе с блутут-а от телефона на щерка ми намирам и колата, и телефона си. Четох за някакъв рестарт чрез влизане в самолетен режим, но ще пробвам по-късно.
                      ПС: Ми Микс-а не е отпаднал, като вариант, защото жена ми ВЕЧЕ прояви интерес там. От сериите на Галакси Ноуте не иска да поглежда към по-малък телефон, а като гледам цената на последния им модел 8 и съпоставяйки го с цената и възможностите на Ми-Микс-а...ами не ми се връзва, пък колкото и Самсунг да значи много повече от Шаоми/Ксиаоми.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #41
                        Поздравления за избора! С редми ноте 2 съм на същата марка. Близо две години го търкалям без ядове. Марката си е читава и ако не робуваш на предразсъдъци ,ще останеш повече от доволен. Единствено трудно се намират калъфи и протектори за тях на нашия пазар. Виж в олх и Али експрес е пълно със всякакви за тях.
                        FIAT FORUM BULGARIA
                        Ракията е над политиката

                        Видео от Италфест 2011

                        Коментар


                          #42
                          krasio_79bs написа: Преглед на мнението
                          Поздравления за избора! С редми ноте 2 съм на същата марка. Близо две години го търкалям без ядове. Марката си е читава и ако не робуваш на предразсъдъци ,ще останеш повече от доволен. Единствено трудно се намират калъфи и протектори за тях на нашия пазар. Виж в олх и Али експрес е пълно със всякакви за тях.
                          Благодаря Краси. Протектори е имало в Технополис, но са свършили, а разбрах че бързо свършват и телефоните им.
                          Иначе... Вече нямам никаква забележка, след като преди малко успях да сдвоя колата с телефона от раз. Явно снощи съм действал прибързано.
                          A17DTС/S
                          Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                          Коментар


                            #43
                            Дидо,за какво ти е тая пръчка бре? Я си купи нещо друго. Това ще му береш яовете без поддръжка,а и някои приложения може би няма да ти се инсталират.
                            Обясни ми какво разбираш под поддръжка?
                            В момента съм с Nokia (Microsoft) Lumia 650 с WM10. Имам и някакъв смотан таблет с андроид.
                            Не ползвам кой знае какви приложения, а от ревютата, които изгледах за Блекбърито - всичко си му работи. Това е бившия флагман на марката, преди 2 години струваше 1500 лв. Сега е паднал в пъти, намира се за малко над 500 лв.
                            Привлича ме хардуерната клавиатура, както и извития екран. Иначе не виждам защо нещо не би тръгнало?

                            Ето сравнение на параметрите между BB Priv, Nokia 6 и Xiomi Red Note 4:
                            https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone3=8531
                            Последна редакция от Immortal; 20.12.2017, 19:05.

                            Коментар


                              #44
                              Аз се чудих с какво да сменя моето Lenovo A7010. Чудих се, чудих се.....и накрая дадох 1000лв за нова конфигурация на сокет АМ4 Ryzen, с 16GB DDR4 и NVMe SSD PCI-E 3 x4. В момента съм щастлив, зарежда ми Уиндоус за 7сек. Добавих още 262лв и си купих 23 инча Full HD монитор АОС, с IPS матрица. Леновото ще бачка още явно.
                              Последна редакция от DJPOPA; 21.12.2017, 19:55.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                #45
                                Кой модел на АОС си взе, че и моят Филипс след три години и половина работа, се предаде и търся нещо ново да купувам.
                                Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                                Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                                Коментар

                                Working...
                                X