Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Лично мое мнение, щом е за работа по-добре да е нещо с авторитет, например Самсунг или Сони. Тези Китайски проекти от час по трудово са за ентусиасти, не са за някой който търси надежност и стабилност. Не казвам, че не вършат работа, но сериозно ли искаш всеки месец да му сменяваш ром-а с надеждата да се оправи поредния бъг? И за какво? Някакви екстри, които ще разгледаш един път от любопитство и после ще забравиш изобщо, че ги има. Един приемлив клас Сони/Самсунг и да ти е спокойно на главата!
    Не съм съгласен въобще с това мнение! Първо ни най малко Xiaomi не са телефони "от час по трудово"! Това че не са много популярни в Европа си е тяхна политика, колко милиона е европейския пазар в сравнение с китайския и индииския? От 4 години в моето семейство използваме тази марка и сме много доволни , вече сме сменили няколко модела. Ако искаш телефон на приемлива цена със отличен хардуер, това е телефона! Иначе плащаш двойно за един надпис Самсунг отзад на гърба! Самсуняците и те се произвеждат в Китай! Ако Xiaomi-то е с глобална версия на РОМ-а, може да си караш с него и без да ъпдейтваш. На жена ми Mi Note 3-ката вече близо година не е ъпдейтван /не ми разрешава да го пипам / А за Сони-тата няма да говоря много. Имал съм няколко, дори в момента имам един който го използвам за резервен и за експеримент, телефона е Z3. Флагман на Сони, като нов е струвал над 1000 лева. Почна дисплея да не хваща навсякъде и се оказва че не изключение този проблем. Преди него имах един Z3+ /също флагман, като нов е струвал също над 1000 лева/ , той като се натовареше и пареше ужасно! И се бъзиках, че затова можеше да се мокри, за да можеш да го охладиш на чешмата! И имаше режим за ръкавици, като се нагорещи да го използваш с ръкавици! Xiaomi-тата съм ги тормозил много, остявял съм ги да записват видео на максимално качество с часове- телефона леко се затопляше. Едното ни Xiaomi в семейството ни е Pocophone F1- той дори има специална охладителна състема, супер телефон за смешни пари в сравнение със аналогичен Самсуняк! Като го купувахме преди 10 месеца беше на 10 място по производителност / за достоверност прилагам снимка/.
    Click image for larger version

Name:	51791400_792148967814875_5555513456909615104_n.jpg
Views:	1
Size:	39,9 KB
ID:	2098660 Така че ако ти харесва как изглежда взимай смело Xiaomi-то. Или както аз казвам чистокръвен китайски телефон, не че Самсуняците и Айфоните не се произвеждат в Китай!
    Последна редакция от vi4444o; 22.10.2019, 09:36.
    Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
    Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

    Коментар


      Аз потвърждавам мнението на колегата по-горе. По-добре Самсунг например А40 или А20, понеже е доказала се марка с времето и софтуера рядко прави проблем дори след дълга експлоатация. Получава чести актуализации без да има проблем с регионите на разпространение. Самсунг слага само AMOLED дисплеи, което е огромен плюс и като цяло One UI ми харесва много повече от MIUI (ако е в Android One програмата и е с чист Andorid е друга бира), но си е до лични преференции, затова по-добре пробвай и 2-та телефона в някой магазин за техника и си прецени.

      Коментар


        Не че Самсунг са лоши телефони, не ги подценявам, но макар и по-скъпи, аналозите им не дават повече от Шаоми. Не искам да се повтарям, защото съм писал в предишните си мнения, но Шаоми е телефон, който може да се използва като работен такъв. Чета и колегата JTR. Много пресилено мнение, което ме навява на мисълта, че или говори за китайско менте ( Шаоми също имат такива) или бърка марката, или е жертва на ЕЖК. Със сигурност Шаоми не е върхът на слодоледа, сигурно си имат и проблеми, но след двугодишен опит с тях и наблюдение смея да твърдя, че за цената си дават повече отколкото Самсунг за своята. Да, днес Самсунг извадиха модели със силен хардуер, но за съответната цена, която ако бъде конвертирана върху някой нов модел на Шаоми, човек ще види и усети разликата в полза на "китайчето". И друго - у нас все още тези телефони са подценявани и аз се радвам на този факт, защото в магазин за битова техника в Измир Турция например, Redmi Note 7 6/64 струваше 2000 т.л. или 660 бг. пари и беше нареден в ценовия диапазон на няколко модела Самсунг. В Технополис у нас струва почти двойно по-малко. Или както казват хората - пазара определя и цената. Така че нямам против да поддържате този имидж на Шаоми у нас, поне докато не си купя Ми 9-ката утре.
        ПС: Не споря с вас колеги, изразявам своите мнение и убеждения. Всичко е въпрос на приоритети и аз не правя изключение. За едни неща бих платил много, за други по-малко, но точно за телефоните добих убеждения, че с по-малко финанси мога да получа повече. Пък и честно казано изпитвам малко сантимент към марката, защото освен телефони, имам и камера, видеорегистратор, скутер, фитнес часовник и пречиствател на въздух от тях, така че не бива да съм критерий, но няма как да се съглася с крайни заключения, като бъгове, вечни ъпдейти и забивания на телефоните им при положение, че имам наблюдения върху 3 телефона у дома и поне още толкова в обкръжението ми... И не, сред нас няма мазохисти.
        С риск мнението ми да стане прекалено дълго ще вметна едно писание на зевзеци, в което има и много истина: От маркетинг отдела на iPhone изчислили, че ако моделът им от 1500 лв. се продава на реалната му цена от 300 лв., то продажбите му ще спаднат с 80%.
        A17DTС/S
        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

        Коментар


          Разбира се, че изчетох няколко предишни страници от тази тема, но очаквах актуализирана информация по интересуващия ме въпрос. Както много точно каза колегата по-горе "всичко е въпрос на приоритети", така и аз смятам, че този тел би вършил чудесна работа по съответното предназначение и не виждам смисъл да давам доста повече финанси. Интересуваше ме как се държи апаратчето по време на експлоатация. Нещата започват да се изясняват. Имам още 2 седмици до рождения ден и ако не излезе по-добра оферта, то ще го взема. Благодаря на всички взели отношение.
          Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
          Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

          Коментар


            Колеги, малко не сте ме разбрали. Като параметри и екстри са много напред, но нямат стабилноста на по-големите марки. Ако се захване някой да им оптимизира софтуера ще са много по-добри от Самсунг, но тогава и цената няма да е такава. И аз като почнаха да излизат смарт телефоните ги гледах по честота на процесора, кой е с по-нов андроид, по-късно и кой с колко ядра е и т.н. Но това са неща ако ще ползваш телефона за играчка или трябва да покриеш изискванията на някое приложение. Ако искаш да го ползваш за работа или по-точно за комуникационно устройство с камера, целта трябва да ти е да е максимално надежно. Не да забиват приложения произволно когато си поискат, да му се изключват камери, микрофони и да губи връзка с мрежата, ако не е рестартиран повече от 48 часа.
            Както казах лично мнение, за мен най-важното е като натисна копчето телефона да работи 99% от случаите, а не да е 50/50 дали ще се наложи да го рестартираш преди да ти позволи да си свършиш работата. От 2-3 години не съм ползвал китайски телефони (от китайски марки) и не мога да коментирам за конкретните модели споменати тук, но когато съм имал такива винаги е имало някакви проблеми. Един познат нямам, който да е имал такъв и да не ми е казал нещо от рода на "Супер е телефона, много съм доволен/на но понякога еди-какво си не работи правилно и трябва рестарт".

            П.П. Виждам, че споменаха няколко хора и iPhone. Само да оточня, мнението ми е за китайските и по-големите марки на Андроид телефони. iPhone-а, че е глупаво изобретение съм с двете ръце за. Но всеки да си взима каквото иска де.
            Последна редакция от JTR; 22.10.2019, 11:47.

            Коментар


              Разбира се, че изчетох няколко предишни страници от тази тема, но очаквах актуализирана информация по интересуващия ме въпрос. Както много точно каза колегата по-горе "всичко е въпрос на приоритети", така и аз смятам, че този тел би вършил чудесна работа по съответното предназначение и не виждам смисъл да давам доста повече финанси. Интересуваше ме как се държи апаратчето по време на експлоатация. Нещата започват да се изясняват. Имам още 2 седмици до рождения ден и ако не излезе по-добра оферта, то ще го взема. Благодаря на всички взели отношение.
              Да, и аз се унесох. Дъщеря ми е с такъв от средата на юни месец. Много е доволна засега. Има прилични камери, екран и възможности, които я удовлетворяват. Споделя, че това е първия ѝ телефон с бърза и надеждна блутут връзка. Скоро имаше един лек проблем, който не се е повторил или може би с поредната актуализация се е разрешил. Тя използва функцията "без бутони" и в този режим екранът ѝ веднъж замръзна, но след рестарт се оправи. В тинейджърска възраст е, а като я гледах колко и с каква скорост отваря и затваря страници "мажейки" по дисплея, нищо чудно да е зацепнал в един такъв момент. Останалото колегата jenshen 73, който преди близо 10 години пак от страниците на този форум лично ме посъветва за първия ми смарт телефон го е написал. И тогава неслучайно се бях допитал до тук... Преценете си, огледайте се и ако имате възможност потърсете още отзвуци от реални потребители на тези телефончета, но личното ми наблюдение е, че Note 7 не е никак лош телефон и дава повече от очакванията за този ценови диапазон.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                Защо е добре да се вземе телефон с по-добър хардуер в момента? За да е актуален и след няколко години , а не да започне след 1 година да се чуди дали да отвори Фейсбук-а. То бъговете в софтуера може да се оправят с някой ъпдейт , ама слаб хардуер не се оправя!
                Fiat Punto 1.1 55 к.с. LPG '96 EX
                Alfa Romeo 146 1.9 JTD '99
                Fiat Croma II 1.9 M-Jet 8V

                Коментар


                  Преди да пиша тук изчетох доста от руските форуми и особено в "4pda", андроид бг форума, както и изгледах клипове в тубата. Положителните изводи надделяват. Китайското производство не е това, което беше преди. Качеството вече е доста по-високо. Разбира се, има и по-добри, но като характеристики, цени, а надявам се и като качество се представят добре. Аз съм с Нокия 8.1 /китайска/ от 4 месеца и до момента нямам никакви забележки. Само, че не съм "на ти" с GSM-ите.
                  Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                  Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                  Коментар


                    Никога не бих дал повече от 300-350 лв. за една слушалка с елементи на интелект. Който ще да я е произвел.
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Никога не бих дал повече от 300-350 лв. за една слушалка с елементи на интелект. Който ще да я е произвел.
                      Грешиш много. Ако разглеждаш смартфона само като телефон, със същия успех може да разглеждаш колите само като железария с четири колела. Спокойно може да караш жигули тогава...
                      Никой не можеше да ме убеди, че ми трябва смартфон. Добре си ми беше с Нокия 1100 - може да се обаждам, да пиша смс, да ме търсят по телефона, когато се наложи. Да, ама като гледам разни дечурлига със смарфони, аз пък да не съм някакъв изостанал чичка. Първият ми смарфон беше леново с умопомрачителните 8 ГБ. Вече съм с Нокиа 7.1 и само 64 ГБ. Но всичко си ми е в смарфона - снимки, задачи, плащане, интернет, навигация...
                      Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                      Коментар


                        Явно не ме разбра. Аз също ползвам телефона за всичко, за което се сетиш: телефон, месинджър(и), камера, навигация, банкиране, календар, резервации, самолетни билети... В рамките на сумата, която споменах, си взимам едно китайче Xiaomi от Али Експрес или пък от роден сайт на някой черен петък и съм напълно доволен. След 2 години години го изхвърлям/продавам и взимам нещо по-ново.
                        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                        Коментар


                          Доволен съм от Redmi Note 7. 3-4 месеца го ползвам и аз пръв път усещам това десктопа да остане само за работа, а браузване и други за телефона.

                          Между другото, гледам MIUI 11 излиза, има ли смисъл от ъпгрейд, дава ли нещо чак толкова повече? Щото съм доволен от стабилността и скоростта в момента.

                          Коментар


                            MIUI е само "кожата" на андроида. По-важното е какво идва с подмяната на версията. Като цяло - нищо. Аз съм с девелоперска 11ка от близо 30 дни. Първата 11ка имаше огромни икони, следващата седмица коригираха размера на иконите, текущо има някакъв фикс на и аз не знам какво и пак на визуализации. Като цяло не виждам някакви особени разлики межу 10 и 11 в стабилност и скорост. Слагал съм на моя телефон и гол андроид - като производителност няма особени разлики с коя да е версия на MIUI. Мисля, че трябва да има и стабилна 11ка и ще я пробвам тия дни. За информация - в момента съм с RN5.
                            Steliyan's Life!
                            FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                            Коментар

                            Working...
                            X