Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    tambuhtaneca написа: Преглед на мнението
    докато говориш да ти се пуска светкавицата или да не те чуват от другата страна.
    Имам две бройки от този модел и никога не им се е случвало това.
    А относно приятелския интерфейс - всичко е до свикване. Лично на мен ми липсват само две неща към днешна дата, които използвах. 1. Като избера един контакт да видя всичките ми разговори само към него за седмици/месеци назад. 2. Като имам пропуснато повикване да видя колко секунди е било.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Това беше от моделите с Андроид, а не с MIUI, нали? Сигурно е скопена функцията за историята на обажданията, защото в MIUI няма такъв проблем, сега проверих и за всеки контакт се пази цялата история, години назад.

      Иначе True Phone е доста по-добро приложение, в сравнение с вграденото за провеждане на обаждания. Пази също цялата история и показва колко време е продължило позвъняването. Има и друга функция, с която бях свикнал от Самсунга - плъзгане наляво и надясно върху контакт активира определена функция (обаждане, смс, или каквото си настроиш).

      Та, пробвай го.

      Коментар


        Да си купиш Шаоми и да инсталираш приложения за да стане като Самсунг. Безценно. (това не е хейт)

        Коментар


          Кажи честно, това напълно сериозно ли го мислиш? Че съм си купил такъв телефон и инсталирам приложения за да стане като Самсунг?

          Нали знаеш, че софтуера на Самсунг не се предлага за Шаоми, докато обратното - да, и има хиляди разочаровани от Самсунг, които мигрират към MIUI? Така че да се твърди, че някой с Шаоми иска телефонът му да прилича на Самсунг, е просто нелепо.

          Коментар


            Колегата ми си купи Samsung Galaxy A20e.
            Една седмица по време на командировка имахме възможност да го сравняваме с моя вече навършил 1г Honor 9Lite. Ами Samsung-а не само, че с нищо не превъзхожда Honor-а, ами и свързването с автомобил е много по-бавно, а импортирането на контакти - много по-трудоемко (Форд), а в Хонда дори невъзможно. Bluetooth връзката МПС-Samsung се разпадаше и възстановяваше през няколко минути. Тествахме в 3 различни МПС. Накрая всички телефонни конференции минаваха през моя телефон, докато пътувахме.
            Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

            Коментар


              Значи... във връзка с проблема с моя Redmi 5 - говоря, а не ме чуват в някои приложения като Месинджър и Вайбър: Турция не ми се стори добра идея, не знам защо. Смених регионалните настройки на Германия и йок! Вчера ги смених на Турция и днес вече получих новия интерфейс 10.3.2.0 . Проблемът с микрофона изчезна. Благодаря на ntodorov! Фиатският форум е едно добро място за решаване на всякакви проблеми
              Радвам се Венко. Турция избрах за това, че сме с едно часово време и защото е държава извън ЕС. Бях писал преди, че на моя телефон след актуализация беше изчезнало едно системно приложение на Шаоми, чрез което си сменях темите ( често го правя, за да разнообразявам). Писах до китайците и те ме посъветваха така да направя. Предполагам, че някакви ограничения и/или претенции за авторски права заличи това приложение за държавите от ЕС.
              ПС: Явно моят Редми Ноут 4 вече е сред забравените за актуализация телефони, след като у дома останалите членове на семейството продължават да се надграждат, а аз тъпча с МИУИ 10.2.3.0, но разбирам. Все пак това е 3-4 годишен модел, въпреки че нямам никакви основания за претенции и недоволство. За сега.
              yeksuh
              Да си купиш Шаоми и да инсталираш приложения за да стане като Самсунг. Безценно. (това не е хейт)
              Колега, не си сериозен нали ? Иначе, в интерес на истината скоро ме "развълнува" един телефон на Самсунг, модел Галакси А70 с 6 Гб Рам и 128 Гб - вътрешна памет за близо 700 пари. Ако може да се каже, със сигурност това може да се нарече истински конкурент на 500-600 левовите Шаомита. Може би Самсунг вече се ощипаха по розовите бузки и усетиха отлива на клиенти, предпочели истински китайски марки пред тях.
              A17DTС/S
              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

              Коментар


                За около 700лв - Xiaomi Mi 9T, ако преглътнете големия размер и теглото разбира се.
                Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                Коментар


                  За около 700лв - Xiaomi Mi 9T, ако преглътнете големия размер и теглото разбира се.
                  И аз лично него бих избрал, ама отворих опция "Самсунг" за да бъде и той в играта.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    От месец и половина след като си счупих oneplus 3, съм с галакси а70.
                    За сега съм доста доволен като за среден клас телефон.

                    Коментар


                      Смятам да взема на жената нов GSM. Спрял съм се на Xiaomi Redmi Note 7. Четох в нета, че е по-добре да е глобалната версия примерно от Технополис. В момента е със Samsung J5 от вече 2,5 г. Добър ли този избор, или да се огледам за нещо друго?
                      Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                      Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                      Коментар


                        Redmi Note 7 не е лош телефон, дори 3/32 версията. Процесора е прилично мощен, камерата прилично снимаща. Единственото, което лично на мен не ми харесва, че е с пластмасова рамка и стъклен гръб. Силно изпъкнала камера и дори в щатния кейс (тоя дето идва с него в кутийката) малко не седи равно на маса.
                        Камерата я рекламират като 48мп, снимки прави в този размер (8000х6000), но лично аз предпочитам правилния размер - 12мп. С фабрично отключено Cam2API е и може да се инсталира гугъл камера порт без излишни упражнения. Батерията е доказана като обем и автономност. Снимки бих качил, но не съм правил други освен да сравнявам нощните със стокова/гугъл как са. Бързо зарежда батерията, но лично аз не препоръчвам печенето ѝ. Дисплея струва "стотинки" сравнен с амолед дисплеите на Самсунг. Глобалната версия е за целия свят, китайската е за Индия и Китай и в първия месец ще е тегаво използването му за друго освен "ало-ало" на английски език. Китайците правят ишмари да слагат глобален ром с поддръжка и на Гугъл Плей, но лично аз бих избегнал това. Цената на 3/32 в момента е около 330-350лв. офицална с 24м. гаранция от вносителя на Шаоми.
                        Steliyan's Life!
                        FIAT Marea HLX 1.9JTD 105, 02.2000

                        Коментар


                          Колега, благодаря за отговора. Не разбрах, защо първия месец ще се ползва с английски език и само за разговори. Съпругата е учителка и основно ползва телефона за разговори и комуникация в интернет с родители и евентуално някои снимки.
                          Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                          Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                          Коментар


                            Колега, благодаря за отговора. Не разбрах, защо първия месец ще се ползва с английски език и само за разговори. Съпругата е учителка и основно ползва телефона за разговори и комуникация в интернет с родители и евентуално някои снимки.
                            Лично мое мнение, щом е за работа по-добре да е нещо с авторитет, например Самсунг или Сони. Тези Китайски проекти от час по трудово са за ентусиасти, не са за някой който търси надежност и стабилност. Не казвам, че не вършат работа, но сериозно ли искаш всеки месец да му сменяваш ром-а с надеждата да се оправи поредния бъг? И за какво? Някакви екстри, които ще разгледаш един път от любопитство и после ще забравиш изобщо, че ги има. Един приемлив клас Сони/Самсунг и да ти е спокойно на главата!

                            Коментар


                              Вземай смело, колега, бетон са Xiomi. След три потрошени Самсунга, смело заявявам, че Самсунг не си струват парите. Сега имаме 3бр Xiomi, две Redmi Note 6 Pro и един Redmi Note 5. Железни са телефоните. Единият го експлоатира 16г хлапе и направо му взема здравето от ръчкане. За 8 месеца не е мръднал. Xiomi дава мощност и екстри, които Самсунг ще ти даде за двойно повече пари. Аз едното Redmi Note 6 pro го купих от Skyfon, цените им са много добри. Примерно за въпросния Redmi Note 7 цените са 3GB/32GB-319лв, 4ГБ/64ГБ-349лв, 4GB/128GB-379лв. За малко повече пари имат и новия Redmi Note 8. А аз съм си харесал Mi 9T Pro и мисля да се почерпя един такъв за Коледа, живот и здраве.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                Благодаря за мненията. И в нета четох доста различни изказвания, от дълга употреба без никакви проблеми до пълен отказ. Че ще се взима някакъв тел, ще се взима. Ще се поизчакам още и ще реша. Още веднъж благодаря на всички за становищата.
                                Toyota Corolla Verso 2,2 D4D 2008
                                Fiat Stilo 1,9 D Multijet 120 2006

                                Коментар

                                Working...
                                X