Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Закупуването на телефон от мобилен оператор винаги е имало смисъл единствено при (пре)подписване на договор. Цената за свободна продажба или "без абонамент" както те го наричат, винаги е била безумно висока, едва ли някой си го причинява. Примерно, в момента А1 предлага Nokia 6.1 за 480лв без нов договор, но само за клиенти на А1, свободно в Telenor е 600лв, във Vivacom е 550, а в Технополис е 470.
    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

    Коментар


      fifo td 100 написа: Преглед на мнението
      И аз бях към него насочен ама като поговорих с IT на виваком и се отказах...
      Визирам това..
      Той е заключен само от никиа каквото получи и това е... Друго няма... Дори и немога да напиша нищо за новото 4g ... Сега преговарям с нокиа...
      До момента не е оклчюен... Реално и един блокаж за реклами НЕ може да му сложиш ако има в магазина безплатен това е...
      При мене всичко е премиум и без пари Като ми писне ще му сложа един турбо къстъм ром

      Тая Нокия не можеи да се рутне сигурно а здравите блокажи за реклами искат това или за кракнат стор примерно
      Дори не разбрах за какво говориш

      П.П. Знам, разбира се, но си ползвам всичко сток и нямам претенции за повече.

      Коментар


        Колеги!
        Някой случайно да притежава такъв смартфон или да изкаже мнение, че случайно се ровех и от Китай ми попадна този: https://www-setcombg-com.cdn.ampproj...%26NID%3D16174 , но май има и малко носталгия при мен с тия копчета, а и в комбинация с "пръсти" хаха
        П.П.
        Цената е уж 250лв. ,но дали това е крайният разход, след примерна поръчка?!
        Последна редакция от morfein_a; 01.08.2018, 08:02.
        link

        Коментар


          Не знам къде си гледал,но най-долу в дясно пише:"..крайна цена 495лв.".
          1.Безплатният секс развращава,платеният-озлобява.

          Коментар


            В китайският популярен сайт, а това е само ревю на Български!
            п.п.
            А и посочената цена 250лв. ми е лимита за телефон.Като се има предвид, че не робувам на марки и кой знае какви изисквания, но ми се стори приятен и да кажа стилех хаха...в сравнение с моят "Мобиуайр"
            Въпроса ми е дали се начисляват такси при поръчка от алиексперс?
            Последна редакция от morfein_a; 01.08.2018, 08:39.
            link

            Коментар


              Аз използвам Asus Zenfone Max с 5 амперова батерия. Сега мисля да си взема ASUS ZENFONE MAX PLUS M1 ZB570TL. Не е кой знае какво като характеристики, малко по-малка батерия, но пък SAR стойността е 0.282W/kg, в сравнение с Xiaomi Redmi 5 Plus - 1.013 W/kg (което също ми харесва доста)
              Fiat Coupe 1.8

              Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

              Коментар


                morfein_a написа: Преглед на мнението
                Въпроса ми е дали се начисляват такси при поръчка от алиексперс?
                При покупка на стойност над 30лв се дължи ДДС и мито, като стойността е сума от цената на изделието+цената на доставката. Мисля че електрониката от Китай е освободена от мито и се дължи само ДДС. Има вероятност да минеш метър, тъй като опаковката на смартфона е малка и лека. Може да го пропуснат като малък пакет и да дойде директно в пощенския клон по местоживеене. Но може и да не мине цедката и да отиде на митницата. За това има китайски магазини с европейски складове и стоките се пращат от Европа, като не се дължат никакви допълнителни такси. Е, малко по-скъпи са, но... Аз лично телефон без българска гаранция не бих си взел.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  Днес минах набързо през мтела и забърсах Moto G6 Play. Удобно е телефончето, за сега работи добре и е с 4000 mah батерия. Камерата е задоволителна.
                  "Без сърца, сме просто машини"
                  Toyota Prius 1.5 Hybrid
                  EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                  Коментар


                    Смених доброто старо Redmi Note 2 - един от последните модели със сменяема батерия и 3 отделни гнезда за сим-карти и карта-памет. Но пък марката я запазих - с версии по-нагоре до Redmi Note 5. Работи с MIUI 10 и до момента чак ме изненадва колко добре работи. С ваденето от кутията до първото зареждане, батерията издържа 2 дни и половина и 8:30 часа светнат екран, като беше на 79 % при ваденето. Определено надмина очакванията ми.

                    Коментар


                      Смених доброто старо Redmi Note 2 - един от последните модели със сменяема батерия и 3 отделни гнезда за сим-карти и карта-памет. Но пък марката я запазих - с версии по-нагоре до Redmi Note 5. Работи с MIUI 10 и до момента чак ме изненадва колко добре работи. С ваденето от кутията до първото зареждане, батерията издържа 2 дни и половина и 8:30 часа светнат екран, като беше на 79 % при ваденето. Определено надмина очакванията ми.
                      Чудесен избор Оги. Оня ден и моя (Redmi Note 4) се актуализира до MIUI 10.
                      Нямал съм по-безпроблемно, толкова добре работещо и "отзивчиво" устройство.
                      ПС: От цялата ми фамилия, само щерката не е кривнала, но вече се двоуми.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        Значи ще забележиш, но отсега да ти кажа, за да не се чудиш - начинът, по който се управляват и показват известията е пълно безумие. Може и в 9.5/9.6 да са били по подобен начин, но в сравнение с 8 - напълно безпроблемно и всяко известие се показва според настройките и точно по начина, по който се очаква. Само пример: вайбъра показва съобщение на заключен екран, но ако се изключи само тази настройка на самото приложение - спира да показва и икони в лентата за съобщения. Също така - като я свалиш надолу от заключен екран - не се вижда нито едно известие, а трябва да отключиш телефона и едва тогава виждаш всички известия. От 4 дни се опитвам да разбера нещо по въпроса и няма отговор никъде. А не е като да не съм преровил всички видове настройки по 8 пъти. Това за мен е голям проблем, защото искам само да чукна 2 пъти по екрана за да светне и да видя имам ли иконки за известия или не, а не да се налага да го отключвам.

                        Също така, не знам от коя версия, но са премахнали опцията за изключване на Wi Fi при заспиване на телефона. Сега си играя ръчно да го правя.

                        Нещото което ме дразни и може би е от самия модел - лампата за известия свети само в един цвят - бял.

                        Коментар


                          Също така - като я свалиш надолу от заключен екран - не се вижда нито едно известие, а трябва да отключиш телефона и едва тогава виждаш всички известия.

                          Нещото което ме дразни и може би е от самия модел - лампата за известия свети само в един цвят - бял.
                          Първото е вързано със сигурността, след последния ъпдейт един приятел ми разправя, че хайфоня дори не почва да се зарежда ако след като му ръгнеш кабела не го отключиш.
                          Сложи си едно калъфче да го закрива и няма да те дразни - тенденцията е дори да ги махат тези лампи.

                          За wi-fi има програми дето го спират автоматично, ама ти сигурно знаеш за тях.

                          Коментар


                            Тъкмо го похвалих и вече доста ме дразни. Някой ако иска чисто нов телефон с малоумен софтуер - да казва. Поредната глупост: бутоните за усилване и намаляване на звука усилват и намаляват звука на мултимедията, а не на самия телефон или на това, което е на преден план, както беше досега. Сега за да си намаля звука на телефона не просто трябва да натисна бутона за намаляване, а да натисна още 16 пъти по екрана. Жалко, че за тоя модел не се предлага МИУИ 8, веднага щях да се върна на него, като гледам какви "подобрения" са измислили.

                            Коментар


                              !!!
                              Последна редакция от mironskin; 03.12.2018, 21:01.
                              Това не е експертно мнение.
                              Всичко е на Ваша отговорност.

                              Коментар


                                Смених доброто старо Redmi Note 2 - един от последните модели със сменяема батерия и 3 отделни гнезда за сим-карти и карта-памет. Но пък марката я запазих - с версии по-нагоре до Redmi Note 5. Работи с MIUI 10 и до момента чак ме изненадва колко добре работи. С ваденето от кутията до първото зареждане, батерията издържа 2 дни и половина и 8:30 часа светнат екран, като беше на 79 % при ваденето. Определено надмина очакванията ми.
                                MIUI Global 10.1 наистина промени много неща. Вече от около седмица съм с този интерфейс. Впечатленията ми от него са доста противоречиви, по-скоро отрицателни. Вярно, че не съм в първа младост, но се наложи да си увелича шрифта след преминаване към новия интерфейс. Със стария нямах такъв проблем. Най-много ме дразни лентата с бързите бутони горе. Част от тях отидоха в "Още". И там не са активни, а само виждам състоянието им. Трябва да ги преместя при другите бутони, само тогава стават активни. В това не виждам абсолютно никаква логика.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X