Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Логиката е, че заради изцяло премахнатата възможност за разделяне на екрана с известия и този с "бързи" функции на два отделни екрана, за да не е пълен единственият екран с бутони за бързи функции, са ограничили броя им до 12. Поне при Ноут 5 е така, други бутони не се виждат. Дори не са 12, а 11, като 12-тото е бутон за редактиране на 11-те. Наистина има промяна в големината на шрифтовете и иконите, което за мен също наложи промяна на големината от настройките.

    Друго нещо, което намирам за безумно - в т. нар. "джаджи" - можеш да изкараш много малка част от иконките за "бързи функции". Не можеш да изкараш например за промяна на състоянието на GPS, а бутонът за блутуут не го превключва, а те праща в екрана с настройки, където да го включиш ръчно. Губене на време. И най-великото - има бутон за бърз достъп до смяна на часовата зона. Не знам как съм живял досега без него!

    Известията също не са добре направени - фонът зад тях е бял и няма разделителна линия между отделните известия. Като са повече, става малко объркващо къде започва едното и свършва другото. Вероятно това е въпрос на "тема" да се смени изгледът, но все си мисля, че основната, която идва по подразбиране, трябва да е максимално лесна и проста.

    Орязали са наличните мелодии за звънене - липсват най-мелодичните и лесно-чуваеми от МИУИ 8.

    Накратко - в първия момент ми хареса, но впоследствие като се сблъсках с тези детайли - пълна скръб. Голяма работа, че работи бързо и без забележки, като функционално изостава с елементарни неща.

    Добре, че разработчиците четат сериозно техния си форум и вземат предвид мнението на потребителите. Те и с 9-та версия така направиха - в началото беше много зле, но после оправиха много от подобните елементарни пропуски и недоумения и си стана екстра. Дано и с 10 така, малко да изчистят пропуските в скоро време.

    Коментар


      От 2-3 дена съм с МИУИ 10, до тогава неумишлено забавих актуализацията му. За известията ми направи впечатление. И аз не ги харесвам в това бяло поле.
      Добавили са настройка към всяко известие, но на практика не променят нищо. За разлика от 9-ката, тук в 10-ката ми
      направи впечатление, че не допуска промяна на основния интерфейс, независимо каква "тема" поставям. Бутоните за увеличаване на
      звука ги забелязах след твоя поуст. Тъпичко е. Все си мислех, че в различните режими ще се задейства съответната настройка за звук, но не би.
      Сигурен съм, че китайците ще се коригират. Наистина следят мненията на потребителите си. Аз съм им писал преди време ( тук бях го споменал ). Помогнаха ми със съвет, от който се възползвах.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        ntodorov написа: Преглед на мнението
        Все си мислех, че в различните режими ще се задейства съответната настройка за звук
        Значи не съм само аз. Вероятно разбираш колко досадно е това за мен, като съм свикнал по друг, по-логичен начин. То малко отиде на "оплачи се от МИУИ 10" темата, затова моля потребителите да ме извинят, спирам с тази тема. Телефонът като хардуер работи безупречно. Особено GPS-приемника - много, много бърз. Може би е нормално за съвременен телефон, но наскоро мои приятели си купуваха по-маркови телефони и имаха сериозни проблеми с прекалено бавно позициониране под открито небе и с включени данни. А в движение - никакъв шанс.

        Коментар


          Аз съм се заколебал между Xiaomi Mi A2 и Xiaomi Redmi Note 6 Pro. Имат си разни разлики, но най-важната май е че единия е на чист Андроид, другия на MIUI. Като се има предвид, че досега андроид телефон не съм ползвал (само ябълка) съм в голяма чуденка.

          Коментар


            Колеги, някой играл ли си е с Xiаomi Pocophone F1? За съжаление в близките до мен магазини го няма наличен, а нямам време да обикалям специално да го разглеждам. Като характеристики изглежда доста добро устройство и мисля да си направя един коледен подарък
            Fiat Croma 1.9 16v Mjet автомат

            Коментар


              Много помага ако следиш Андроид форума - раздела за модела. Там може да прочетеш отзиви и да видиш с какви проблеми се сблъскват хората. Аз също щях да го вземам преди време, но нещо ме разколеба. Не помня какво, обаче. :/

              ls1, Note 6 е с екран с "вежда" и най-скъпата версия е 4/64. A2, както и Note 5-цата го има също във версия 6/128 и разликата не е голяма в цената, но екранът му няма "вежда". А2 е с доста по-малка батерия. За мен това беше решаващо при избора.

              Друго, което за мен също много силно повлия - местоположението на портовете. При "5" са от една и съща страна, докато при "6" следват консервативното - отдолу зареждане, отгоре 3.5 мм изход. А2 пък изобщо няма самостоятелен изход за слушалки и разчиташ на преходник. За мен това е крайно неудобно и пречи. На А2 като предимство виждам единствено това, че е много тънък, което пък за някои е недостатък, защото не "усещат" добре телефона и не им се струва "стабилен и масивен".

              Виж също и версията на А2 с MIUI - модела 6X. Определено е за предпочитане пред Note 6 pro.

              Коментар


                Xiаomi Pocophone F1 - гледах наскоро едно ревю сравнение на камерите на около 18 последни модели телефони, покофона беше на второ място - отвя доста прехвалени телефона включително хайфоня.
                Иначе нямам пряко наблюдение над него.

                Коментар


                  todorakiggg написа: Преглед на мнението
                  Xiаomi Pocophone F1 - гледах наскоро едно ревю сравнение на камерите на около 18 последни модели телефони, покофона беше на второ място - отвя доста прехвалени телефона включително хайфоня.
                  Иначе нямам пряко наблюдение над него.
                  Като говорим за камери. Pocophone F1 е с "по-силна" предна камера от двойната задна. А като говорим за снимки от телефон - аз се гордея с моите. Оставам с убеждението, че за едни и същи модели
                  Шаоми използват различни камери. С моя Редми Ноут 4 правя снимки, като картички. Жена ми е с 5 Про, но е много, много далеч от качеството на моите снимки.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    В началото на годината си взех LG G6 - перфектно за мен телефонче, но старият Нексус 5, който се озова в ръчичките на синковеца започна да сдава багажа. Та идеята ми е да дам G6-чката на него, а аз да се обзаведа с нещо друго. Samsung не са моята марка, както и китайчетата, колкото и да се хвалят. LG и тъпата им политика, както и дефектите в някои предни модели са неоткриваеми. G8 и V40 едва ли ще се появят при операторите... Ябълките също ги отписвам. HTC нямат читав модел към момента. Pixel-ите са ненамираеми. И то май не останаха...
                    Изборът се ограничава до моделите, предлагани от A1!

                    Та колеги, мнение за Sony Xperia XZ3?

                    Alfa 159 SW 2.4 Ti
                    Fiat Marea '99 1.6 16V ELX
                    "...внимавай че тези италиански кочини много вървят."

                    Коментар


                      Декември ме заимаха с IPhone 7+ - 5.5", двойна камера, пръстов отпечатък, дори нямам идея с какъв процесор е и колко памет има.

                      Никога преди това не бях имал подобно устройство и в началото много ме дразнеше заради разликите в операционните системи, позицията на бутони и прочие. Дори бях на път да се откажа от него.
                      Трябваха ми няколко седмици да свикна и да нацелвам кое къде се намира, но след като се опознахме, взехме, че се харесахме и мисля, че повече не бих си взел телефон с андроид или поне не бих дал повече от 300-400 лв. за такъв.

                      Каквото и да напиша, надали ще убедя някой, просто трябва да ползвате известно време такова устройство, за да видите разликата.
                      "Без сърца, сме просто машини"
                      Toyota Prius 1.5 Hybrid
                      EХ- Brava 1.6, Marea 1.9 JTD, Multipla 1.6 Bipower, Jeep Grand Cherokee ZJ 5.2 V8, Peugeot 407 SW 2.0 HDI, Mitsubishi Pajero 2.8 TDI

                      Коментар


                        За мое най-голямо съжаление, на мен също ми се налага да се сдобия с въпросното нещо (смартфон) поради необходимост от някои неща свързани с работата (трансфер на файлове, снимки от огледи, измервания и пр.). Понеже не съм много вещ и не ми се занимава с четене и търсене на характеристики и пр., формулирах изискванията ми на жената... и тя вече ми е поръчала това: https://smartphones.bg/smartfoni-myP...er-blade-2-pro
                        Макар и малко вероятно някой да има впечатления от него, поне да питам дали са му добре параметрите.
                        За мен е важно да отговаря на няколко изисквания - да може да работи в агресивна среда, включително на строителен обект, в кал, студ, дъжд (респ. да му няма нищо ако го изпусна в локва или на бетона), да прави що годе добри снимки от инспектираните обекти, да не е претенциозен (нежен) и да изисква специални грижи, калъфки и пр., да мога да пращам (най-вече) снимките на пощата си, евентуално да може да понесе елементарни програмки за измерване на шум, вибрации, осветеност и пр.
                        п.с. Извинявам се на тези на които това ще им прозвучи като от пенсионер, но това са ми съществените изисквания към нещото наречено смартфон (макар да не държа да е много "смарт")
                        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                        Коментар


                          И аз не рабитам много от сматрфони, ама твоя бъдещ на пръв поглед изглежда добре. Познат с подобни на твоите изисквания си взе един от тези - https://www.catphones.com/
                          Не зная точно кой модел си купи, но зная че е с Thermal imaging camera.
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            Докато не го изпуснеш няма да разбереш дали става. Защото два апарата на САТ не отговориха на това което пише. Първия се удави във чаша а втория след изпускане се разхвърча на парчета. Преди месец на колега телефона (Сони) му падна в солна киселина и само го изми на чешмата и още работи. Едно удавено и изсушено на радиатора HTC преди година още работи, като стоя няколко часа под метър вода. Докато други две от същата марка умряха за няколко секундно натопване. Макар, че тези вече ги няма.
                            Затова всичко е много относително, включително и в писането на характеристиките на апарата. Пишат нещо, но друг апарат със същите параметри работи по добре.

                            Коментар


                              Хардуерът му не е много нов. Процесорът е от 2017г на Медиатек MT6763 Helio P23. Това е процесор, изработен по 16nm технология, при положение че настоящите актуални модели на този производител са 12nm и са доста по-икономични. Колкото по-малки са транзисторите в процесора, толкова по-малко енергия изискват за работата си и съответно самия процесор харчи по-малко ток от батерията. А това води до по-дълъг срок на експлоатация с едно зареждане, което за смартфона е определяща характеристика. МТ6763 поддържа видеозаснемане с резолюция до FullHD до 30fps, което е много семпло, при положение че повечето процесори на Куалком снимат спокойно в 4К с 30fps и във FullHD с 60fps. Видеоускорителя също е доста старичък и слабичък Mali G71. И на фона на този слаб тандем процесор+видеоускорител, са праснали 6GB RAM памет. Според мен това е много "На гол тумбак, чифте пищови". За сравнение, флагманските модели на повечето производители, снабдени с далеееееч по-мощния SnapDragon 845, имат по толкова RAM. Колкото до здравината на корпуса и устойчивостта на стресови фактори, там един Бог знае. Имай предвид, че смартфона не е като добрия стар телефон, малко на кестерме да падне и може да му е толкоз. И накрая цената, според мен 800лв за тоя хардуер си е рязане на глава от кръста. Това е личното ми мнение, дано да не съм прав и да си доволен от телефона, щом вече е поръчан.
                              Dacia Duster 1.6 4WD

                              Коментар


                                Колега DJPOPA нищо не разбрах от това, което си написал... но ми звучи зле. Когати ми трябва да правя видео, имам си камера Канон, какъвто и ускорител да има който и да смартфон, едва ли ще направи такова видео... за интернет функциите също. Имам си и фотоапарат за снимки към които да имам претенции. Твоето описание ми прозвуча също като на един познат за лаптопа ми (Ейсър Нитро с i5), който пак жената ми поръча от Е-маг. Ами лаптопа за сега бачка няма ядове с ССД е... от 15 години карам само с Ейсъри и ако чисто физически не ги счупя не съм имал проблеми. Иначе този телефон и на мен ми се струва леко нежен... затова жената, за всеки случай, освен него ми е поръчала още един, който по-здраво брониран, на същата марка. За съжаление съм принуден от обстоятелствата (клиенти, жена, деца и пр. и пр.) да ползвам смартфон, иначе съм твърдо против тия шитни.
                                Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

                                Коментар

                                Working...
                                X