Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #61
    Аз лично в 46 годишния си живот не съм виждал устройство на LG, което да работи без проблем.
    НИКОГА не бих си купил каквото и да е на тази марка.
    Може да съм нямал късмет, нито моите приятели, които са ползвали такива, пък иначе да са прекрасни машинки, не знам, но за мен не съществуват.

    Коментар


      #62
      Immortal написа: Преглед на мнението
      Аз лично в 46 годишния си живот не съм виждал устройство на LG, което да работи без проблем.
      НИКОГА не бих си купил каквото и да е на тази марка.
      Може да съм нямал късмет, нито моите приятели, които са ползвали такива, пък иначе да са прекрасни машинки, не знам, но за мен не съществуват.
      Дидо, тук въобще не мога да се съглася с теб. LG първи намериха но фрост системата,
      директ двигателите в пералните машини, линейните компресори в хладилниците си. У дома само плот, аспиратор и фурна не са ми на тази марка. ЛГ са за уважение, заради иновациите си и стремежът им да се развиват. Що се касае за дълготрайността им... Може би е въпрос на късмет, но от първата ми придобивка на тази марка през далечната 1996 г.(наследник на Голдстар) до сега само моралната им амортизация ми е създавала проблем.
      По Темата. Предишния ми телефон беше ЛГ, удавих го, заработи след това, но определено батерията ми грееше след интензивно използване. Сегашния е като животно пред него. Точно с телефоните си ЛГ може да се постарае още.
      A17DTС/S
      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

      Коментар


        #63
        Immortal написа: Преглед на мнението
        Аз лично в 46 годишния си живот не съм виждал устройство на LG, което да работи без проблем.
        Навремето, като сервизен инженер на компютърна техника, слагах само записвачки LG, защото те единствени от бюджетните, работеха без проблеми. Слагал съм Samsung, Philips, LiteON и какво ли още не, но проблемите бяха големи. Единствено LG бяха всеядни и много надеждни, дори още имам 2-3 работещи такива устройства при мен. После се занимавах с домашни DVD плеъри. Там положението беше подобно. Само LG почти нямаха рекламации. В момента имам два дърти DVD плеъра LG, които си бачкат безотказно. От друга страна, телевизорите им са разочарование за мен. Много ниско качество на изработката и употреба на най-евтините китайски импулсни захранвания, които изкарват 2 месеца след гаранционния срок. Така че аз не бих бил толкова категоричен. LG са правили и добри неща, имат и издънки.
        Dacia Duster 1.6 4WD

        Коментар


          #64
          LG са иноватори, спор няма. Но че и качеството на продуктите им е под всякаква критика, също няма две мнения по въпроса...
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #65
            Само за протокола, но това Xiaomi Redmi Note 4X се оказа, че има и инфраред порт. Много полезна функция, защото директно може да управляваш телевизора си с него. Безжичната му е a/b/g/n което също не е за пренебрегване. Батерията му е голяма и в ръцете на човек, дето виси само на телефона, издържа 2-3 дена с едно зареждане. Вярно, че проблем са му калъфите, но не е болка за умиране - все някакъв ще се намери.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              #66
              В алиексперс колко има. Хич не го мисли.
              Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
              ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

              Коментар


                #67
                dabadaba написа: Преглед на мнението
                Само за протокола, но това Xiaomi Redmi Note 4X се оказа, че има и инфраред порт. Много полезна функция, защото директно може да управляваш телевизора си с него. Безжичната му е a/b/g/n което също не е за пренебрегване. Батерията му е голяма и в ръцете на човек, дето виси само на телефона, издържа 2-3 дена с едно зареждане. Вярно, че проблем са му калъфите, но не е болка за умиране - все някакъв ще се намери.
                Даааа. Това телефонче продължава да ме изпълва. Оня ден го използвах, като навигация, чрез картите на Гугъл. Пампорово - Пловдив - магистралата ми изяде 7-8% от батерията. Не се и затопли това зверче.
                След първоначалния ми интерес, когато вече го разучих и си го ползвам по предназначение, батерията вече ме държи 3 дена. Чета, че тези с МТК процесорите били малко по-лакоми от тези с Snapdragon.
                A17DTС/S
                Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                Коментар


                  #68
                  При Redmi Note 4(x) МТК версиите са леко по-бързи от тея със Snapdragon, но пък батерията заминава.

                  ntodorov написа: Преглед на мнението
                  Даааа. Това телефонче продължава да ме изпълва. Оня ден го използвах, като навигация, чрез картите на Гугъл. Пампорово - Пловдив - магистралата ми изяде 7-8% от батерията. Не се и затопли това зверче.
                  След първоначалния ми интерес, когато вече го разучих и си го ползвам по предназначение, батерията вече ме държи 3 дена. Чета, че тези с МТК процесорите били малко по-лакоми от тези с Snapdragon.
                  Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                  Коментар


                    #69
                    От 23.12.2017 и аз съм с Xiaomi RN4. Старият ми Леново S860 сдаде багажа (след хард ресет започна да се рестартира и неуспешни 3-дневени опити в сервиз да се префлашне) и аз се зарадвах с XRN4 за 399 лв от Технополис. До сега имам само един проблем - функцията "дистанционно". Една вечер, преспивйки се с клипчета от ютуб, вече унесен, съм включил приложението и ТВ-то "гръмна" с някаква дърта чалгия. Жената помислила, че са влезли крадци в къщи и стана еб@си паниката...
                    Stop giving directions, just say "Follow me."
                    Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                    Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                    Коментар


                      #70
                      При Redmi Note 4(x) МТК версиите са леко по-бързи от тея със Snapdragon, но пък батерията заминава.
                      10 ядрени ли са ? Защото в Емаг попаднах на разновидност на Redmi Note 4, описан като "мощен 10 ядрен процесор" (но с 2 Гб рам и 16 Гб вътрешна ). Въобще китаецът от Ксиаоми си прави кефа. Под една завивка и едно име може да "напъха" коренно различен хардуер и да го управлява с какъвто си иска софтуер, нещо което правиха италианците с ФИАТ УНО навремето.... В алито разбирам, че вече има реплики на марката. Трябва да се внимава с търговеца. Аз лично се обърках от разновидности. От форума им пък бълват невероятни предложения за задаващи се през 2018 техни телефони с толкова неприлични характеристики, че всичко останало изглежда бледо-розово. Освен, че вече плувам в Ми облачето им, вече ги гледам и на сериозно тези.
                      ПС: Много ми допада режимът: "Четене на книга". В друг телефон съм го нямал този режим, но определено щади очите, а електронната ми книга ще скучае.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        #71
                        От 23.12.2017 и аз съм с Xiaomi RN4. Старият ми Леново S860 сдаде багажа (след хард ресет започна да се рестартира и неуспешни 3-дневени опити в сервиз да се префлашне) и аз се зарадвах с XRN4 за 399 лв от Технополис. До сега имам само един проблем - функцията "дистанционно". Една вечер, преспивйки се с клипчета от ютуб, вече унесен, съм включил приложението и ТВ-то "гръмна" с някаква дърта чалгия. Жената помислила, че са влезли крадци в къщи и стана еб@си паниката...
                        Купували сме ги по едно и също време. Да са ни честити. На тази цена можем да си позволим догодина да ги сменим с модификацията на Xiaomi RN4 от 24/256 Гб и 20 ядрен супер-дупер процесор...
                        A17DTС/S
                        Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                        Коментар


                          #72
                          Ааа, нещо, което работи и съм доволенот него, не го сменям. Ако ще да излезе супер-дупер-мега-хипер як нов модел.

                          П.П. Вече на втори пост не ми излиза последното изречение. Странно. Някаква настройка ли пропускам...
                          Click image for larger version

Name:	Screenshot_2018-01-15-15-58-32-796_com.android.chrome.jpg
Views:	1
Size:	133,2 KB
ID:	2095304
                          Последна редакция от sok1; 15.01.2018, 14:59.
                          Stop giving directions, just say "Follow me."
                          Shevrolet Captiva LS 2.4/136/2009/ГИ Landy
                          Ex: Fiat Marea 1.6/103/1999/ГИ AG Zenit

                          Коментар


                            #73
                            10-ядрен на 2.1Ghz, чипсет MediaTek Helio X20

                            ntodorov написа: Преглед на мнението
                            10 ядрени ли са ? Защото в Емаг попаднах на разновидност на Redmi Note 4, описан като "мощен 10 ядрен процесор" (но с 2 Гб рам и 16 Гб вътрешна ). Въобще китаецът от Ксиаоми си прави кефа. Под една завивка и едно име може да "напъха" коренно различен хардуер и да го управлява с какъвто си иска софтуер, нещо което правиха италианците с ФИАТ УНО навремето.... В алито разбирам, че вече има реплики на марката. Трябва да се внимава с търговеца. Аз лично се обърках от разновидности. От форума им пък бълват невероятни предложения за задаващи се през 2018 техни телефони с толкова неприлични характеристики, че всичко останало изглежда бледо-розово. Освен, че вече плувам в Ми облачето им, вече ги гледам и на сериозно тези.
                            ПС: Много ми допада режимът: "Четене на книга". В друг телефон съм го нямал този режим, но определено щади очите, а електронната ми книга ще скучае.
                            Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                            Коментар


                              #74
                              За тези, които имат телефони Xiaomi Redmi Note 4 (Х). При последния ъпгрейд на рома с MIUI 9.5.4.0 (NCFMIFA) ми изчезна едно системно приложение, което имах до този момент.
                              Приложението е "Тема". Много приятно и често използвано от мен. След рестарт не се появи. Във форума на МИ, имаше доста такива случаи. Оказа се, че за да получите
                              отново това приложение, трябва да смените региона от настройките. Регионът трябва да бъде различен от държава членка на ЕС. Китайците са ограничили ЕС с тази и най-вероятно,
                              и с някоя друга благинка. Аз лично се "преместих" в Турция ( заради еднаквото часово време )и телефонът ми веднага си получи разрешението.!?!?
                              A17DTС/S
                              Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                              Коментар


                                #75
                                Вчера ми пристигна от братската Китайска народна република поредният Xiaomi - този път Redmi 5 Gold, Global Version. И аз не знам защо го поръчах, но като пристигна, реших, че ще го ползвам . Много ми допадна като външен вид, цвят (отпред бял, отзад бронзов със златист оттенък), тегло, размери. От вчера до днес го разцъквам непрекъснато и батерията му още държи. Менюто е малко дървено, но се свиква. Правецът ми беше като комфортен мерцедес по отношение на менюто в сравнение с Xiaomi-то, което оприличавам на леко недодялана дачия. Но от днес Правец-ът отива на резервната скамейка, поне докато Xiaomi-то не ме ядоса с нещо.
                                Поръчах го с протектор-гръб, който служи най-вече за по-удобно захващане, а така също със стъклен протектор за дисплея. Вече успях да прецакам стъкления протектор - лепенето на тази бъзикня не е за мен. Ще взема да поразпитам в магазините за GSM аксесоари дали имат протектори за моя модел и дали някой се наема да го залепи, защото аз втори път няма да се пробвам.
                                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                                Коментар

                                Working...
                                X