Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Stefanaki написа: Преглед на мнението
    Благодаря за отделеното време!
    За съжаление и двата предложени модела не попадат в заложените граници:
    Взимай А2 лайт-а и не му мисли въобще.
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Така е, ако няма да използваш потенциала на даден телефон, няма смисъл да се набутваш излишни пари - "просто за да знаеш, че е добър". Взимай нещо, което ще ти върши работа според критериите и възможностите ти. Но както казах, за тея пари не очаквай много, това е като да си вземеш Алфа за 1000 лв.

      Коментар


        Така е, ако няма да използваш потенциала на даден телефон, няма смисъл да се набутваш излишни пари - "просто за да знаеш, че е добър". Взимай нещо, което ще ти върши работа според критериите и възможностите ти. Но както казах, за тея пари не очаквай много, това е като да си вземеш Алфа за 1000 лв.
        Напротив. Телефона ще си работи като всеки друг такъв и няма да създава почти никакви проблеми. Като всеки друг телефон на пазара.
        A20DTH ЖТД ама не баш
        1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
        Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

        Коментар


          Напротив. Телефона ще си работи като всеки друг такъв и няма да създава почти никакви проблеми. Като всеки друг телефон на пазара.
          Да, работи като е нов, но ако го ползваш сериозно няколко месеца, кляка и си личи веднага. Ако си човек на техниката, забиването и забавянето те влудява. Сменил съм около 4-5 такива китайци за по 250-300 лв. с идеята, че ще изкара поне 2 години и ще се избие, ама някой не изкарваха и 1, а не съм само аз така. Сега съм с висок клас телефон от 2 години и не е мръднал грам и не мисля да го сменям поне още 2.
          Последна редакция от yeksuh; 09.07.2019, 18:08.

          Коментар


            Бил съм два пъти в живота си с телефон топ-1 при излизането си на пазара и трети път няма да повторя.
            Кажи сега директно какво имаш против телефон, който е с чист Андроид?
            A20DTH ЖТД ама не баш
            1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
            Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

            Коментар


              Бил съм два пъти в живота си с телефон топ-1 при излизането си на пазара и трети път няма да повторя.
              Кажи сега директно какво имаш против телефон, който е с чист Андроид?


              Моя също е с чист, не е Самсунг. Просто съм разбрал, подчертавам в моя случай, че с една по-голяма инвестиция карам повече. Разбира се на наще съм взел по-евтини, понеже не се претенциозни откъм перформънс и нямат грижи. Както казах, всичко е до човека и за какво ще го ползва, не съм казвал всеки да купува най-доброто. Затова има различен клас автомобили. Всеки си избира какво му върши работа.

              Коментар


                Аз съм от тези потребители на телефоните, които ей така - за спорта, обичат да ги разцъкват и да им търсят слаби места. Вкъщи имаме 3 бр. от въпросните "проблемни" нискобюджетни китайци, с калпави сензори на камерата и т.н. . Става дума за 2 бр. Redmi Note 4 и 1 бр. Redmi 5. Телефоните са прекрасни и като изключим бъга с моя телефон, за 2 г. и половина не са показали нито един дефект, а за забавяне, което пречи на използването им, не може да става и дума. Не съм корифей по ТТ данни на камерите, но и трите правят великолепни снимки. То за тая работа си трябва и усет, разбира се, не става само с качествена техника. От батериите също нямам оплаквания - моя го зареждам през ден.
                Последна редакция от snake; 09.07.2019, 19:35.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  Да, работи като е нов, но ако го ползваш сериозно няколко месеца, кляка и си личи веднага. Ако си човек на техниката, забиването и забавянето те влудява. Сменил съм около 4-5 такива китайци за по 250-300 лв. с идеята, че ще изкара поне 2 години и ще се избие, ама някой не изкарваха и 1, а не съм само аз така. Сега съм с висок клас телефон от 2 години и не е мръднал грам и не мисля да го сменям поне още 2.
                  Аз имам Ноут 4 от близо 2 години. Това е първия ми телефон без забиване, бъгове, загуба на бързина и каквото се сещаш. Редовно ми се актуализираше, като последно беше преди 6 месеца ( както Венко писа, забравят по-старите си клиенти) до версията на МИУИ 10.2.3.0. Никога, ама никога не съм усещал забиване, бъг или забавяне. Ползвам го за всичко - навигация, музика, нет, транслатор, видеоразговори, блутут свързване към ел.скутер, слушалки, часовник, автомобил, друг автомобил, дублирам си документите в гугъл диск и си ги надграждам от телефона, . Камерата е много добра, използвам я активно в работата си чрез "бележките", служебните си програми съм отделил във второто пространство, има безпогрешен и отзивчив пръстов отпечатък ( за разлика от долуописания Самсуняк). И сега 20 месеца откакто го имам работи, както и изглежда този телефон - солидно. Иначе до 12-ия месец предишния Самсунг А5 2016 първо, че влезе в бокса, после, че се задъхваше. На навигация - грееше, че не се държеше. Разочарова ме тотално. Да, беше 2 ГБ Рам с 16 Гб вътрешна, но никога тази семплост не успя да компенсира "хардуерните заигравки" на китаеца от Шаоми, никога не е имал и възможностите на гореспоменатия, въпреки че излязаха на пазара с няколко месеца разлика ( макар и в различни години), но кореецът струваше близо два пъти повече. Но всичко е техника и късмет - едни ще са доволни, други - не.
                  ПС: У дома вече всички сме с Шаоми: Ноут 4, 5 Про и Ноут 7. Никакви забележки.
                  ПС 2: Венко, защо не пробваш да смениш региона с държава извън ЕС, напр. Турция.
                  Последна редакция от ntodorov; 09.07.2019, 19:53.
                  A17DTС/S
                  Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                  Коментар


                    ntodorov написа: Преглед на мнението
                    ...ПС 2: Венко, защо не пробваш да смениш региона с държава извън ЕС, напр. Турция.
                    Това не ми беше хрумвало, ще го пробвам. Благодаря!
                    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                    Коментар


                      Аз имам един колега, който ако включи Redmi 7-цата си в зарядното, докато има слушалки включени в 3.5mm jack му ги окъсява по някакъв начин и преди да го разбере беше включил AGK слушалки за 120+ лв. и олекна. След това го потвърди с тапички за 10лв. Да не го питам за батерията, която му е 4000 и издръжа по малко от моята 2800. Балансиране на хардуера спрямо софтуера, тестове на устройството, проверяване на качеството. Това им липсва. Не че не се е случвало и на големите марки да сгрешат, но както знаем - "Които не работи, той не греши".

                      Коментар


                        Според моя отпит и на база набюдение на хората около мен, голяма част от потребителите на китайчета, евтини, скъпи, супер, хипер, на двойно по-ниска цена и т.н, и т.н. екстри, се самозалъгват година-две, ако са по-упорити до три, следва отрезвяване, .......... ............. и на финала всеки си купува Samsung или Apple и мирясва!
                        Lupo - The Monster
                        Е83 3D

                        Коментар


                          Абе не е баш така, зависи от китаеца. 3 години почти ползвах oneplus 3, беше перфектен докато не срещна асфалта... Мислех пак да взема oneplus, но не и при текущите им цени, лекинко се уляха ценово.

                          Коментар


                            Според моя отпит и на база набюдение на хората около мен, голяма част от потребителите на китайчета, евтини, скъпи, супер, хипер, на двойно по-ниска цена и т.н, и т.н. екстри, се самозалъгват година-две, ако са по-упорити до три, следва отрезвяване, .......... ............. и на финала всеки си купува Samsung или Apple и мирясва!
                            Само, където ние с Шаоми-то сме тръгнали от там, където уж би трябвало вече да сме "мирясали".
                            ПС: Темата избуя. Нека всеки си купува това, което му е по душа. Свят, като цвят са казали хората, нека всеки открие и живее със своята истина.
                            A17DTС/S
                            Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                            Коментар


                              Значи... във връзка с проблема с моя Redmi 5 - говоря, а не ме чуват в някои приложения като Месинджър и Вайбър: Турция не ми се стори добра идея, не знам защо. Смених регионалните настройки на Германия и йок! Вчера ги смених на Турция и днес вече получих новия интерфейс 10.3.2.0 . Проблемът с микрофона изчезна. Благодаря на ntodorov! Фиатският форум е едно добро място за решаване на всякакви проблеми
                              Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                              Коментар


                                Каквото и да се вземе след 2-3 години се хвърля. Вече в диапазона 350-600 лв може да се изберат добри моделчета - Motorola One или One Vision, Huawei P30 Lite, Samsung A50. Не виждам смисъл да се инвестира в нещо по-скъпо. Сега съм със Samsung S7 - супер телефон, освен ако не бяха ъпдейтите, почна да грее и вече батерията не държи много много. Та и аз към края на годината ще се разделям с него (може и по-скоро ако умре). Алтернативата ми е да сменя батерия за 60 лв. (ако се намери) и да му сваля софтуера до Android 6.0. Служебния ми е Mi A2 - като цяло софтуера е супер юзър ънфрендли спрямо този на Самсунг, да не говоря за бъговете, докато говориш да ти се пуска светкавицата или да не те чуват от другата страна.
                                Последна редакция от tambuhtaneca; 30.07.2019, 23:41.
                                FIAT Coupe 2.0 16V бензин/газ

                                Коментар

                                Working...
                                X