Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    При добра дневна светлина пък снима с пълна резолюция за висока детайлност.
    Това няма как да стане, защото Snapdragon 660 поддържа до 25MP по спецификации, а камерата е 48MP. Като в тези до 25МР се сумират сензорите на всички вградени в телефона камери. Практически винаги ползва технологията Four-in-one Pixel (Pixel Binning). Дори и да може да вади 48МР снимки, те няма да са нативни, а интерполация от 12МР реална резолюция. Гледах няколко сравнителни теста за камерите на Redmi Note 7, определено не е зле камерата, но далеч не е и най-доброто от смартфон. Продължавам да твърдя, че Nokia 7 Plus е много сериозен конкурент, макар и не особено нов модел. Оптиката на Zeiss върши чудесна работа.

    По-интересен ще бъде Redmi Note 7 Pro, който се очаква да бъде със сензор Sony IMX-586, срещу сегашния Samsung Isocell GM-1 в Redmi Note 7. Определено сензор на Сони е далеч за предпочитане. Но да сме живи и здрави, за да видим.

    Друг телефон, който заслужава внимание, е Lenovo Z5. На мен лично много ми харесва, а и камерите му са много добри, да не кажа едни от най-добрите в класа. Обаждах се до Леново България, за да питам дали този модел няма да се появи официален внос със сервизна поддръжка, но ми отговориха, че е само за азиатските пазари. Интересното е, че още докато казвах на служителя "Искам да попитам за един модел телефон на Леново, дали няма да има официален внос..." и той ме прекъсна с думите "За Z5 искате да питате, нали". Явно не само аз съм се интересувал, а и доста други хора. Аналогът, който е за евро пазарите, е Motorola One и се продава в БГ от няколко месеца, дори му падна цената до под 400лв. Само че има разлика в характеристиките с Lenovo Z5. А и двата телефона имат наточени модификации Lenovo Z5 Pro и Motorola One Power, които съвсем май няма да видим в БГ от официалния вносител Леново България.

    МД може да се закупи и тук Lenovo Z5, има една старозагорска фирма, която го предлага и то на много апетитна цена-399лв за версията с 6GB RAM. Говорил съм и с тях по телефона, вносът е техен и гаранционното обслужване е към техния сервиз. Няма да казвам коя е фирмата, за да не правя реклама, всеки може да си я намери сам, ако се интересува.
    Последна редакция от DJPOPA; 21.02.2019, 22:12.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      @DJPOPA доколкото прочетох, понеже отделят Redmi в нов бранд и са направили много агресивен ценово модел, да направят впечатление.
      Те цените вече са ясни, Redmi Note 7 се продава в Алиекспрес от известно време. За версия 64GB/4GB цената варира от 186$ до 212$, взависимост от цвета. Това са цени на MI Global Store. Ако не искаме да плащаме ДДС, може да го поръчаме с доставка по DHL през Германия, тогава цените нарастват с още 24$. Нашият вносител няма да го продава по-евтино от китайския магазин в никой случай. Очаквам да му сложат цена около 500лв за начало, предвид че Redmi Note 6 Pro беше толкова долу горе при появата си, а сега вече се намира около и под 400лв.
      Последна редакция от DJPOPA; 21.02.2019, 22:14.
      Dacia Duster 1.6 4WD

      Коментар


        Я си поръчайте новия Самсуняк s10+ с 1TB за има няма 3000лв. Да се чуди човек да се смея ли или да плача?

        Коментар


          Някой дали знае дали със зарядно за лаптоп можеш да заредиш смартфон, говоря за тези които са usb-c. Защото онзи ден един ми разправяше как вече мога да си зареждам телефона със зарядното на лаптопа.

          Коментар


            Ами питай го как точно става. Тъкмо разгледах зарядното на моя телефон - DC5v-3A/9v-2A/12v1.5A Зарядното на лаптопа е 19v-3.42A но няма как да се включи директно към телефона. Иначе мога да зареждам като включа кабела на телефона към някой usb на лаптопа и зарядното в контакта, като не е задължително лаптопа да е включен.
            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

            Коментар


              stilo_new написа: Преглед на мнението
              Колеги, някой има ли Huawei p9. Модел е от 2016 мисля. На старо по около 300 лв вървят. Някакви мнения за него. Дали си заслужава?
              ...

              Коментар


                Имам отзиви. Никога не ми е правил каквито и да е проблеми. Позлван е със фърмуера както си пристигна, и не съм го обновявал.
                Батерията се държи прилично, но вече на старо я камилата я камиларя.
                Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                Коментар


                  Имам отзиви. Никога не ми е правил каквито и да е проблеми. Позлван е със фърмуера както си пристигна, и не съм го обновявал.
                  Батерията се държи прилично, но вече на старо я камилата я камиларя.
                  Благодаря. 300 ми се виждат доста. затова се интересувам..

                  Коментар


                    Aми беше премиум модел..... Ти си решваш, но аз бих заложиш на нов. Все пак гаранцията си е гарнация. Нова батерия.
                    Отделно че колкото и да е бил премиум преди 2-3 години, сегашните модели среден, дори и нисък клас вече имат сходни характеристики.
                    Alfa 147 1.9 JTDm '07 Q2 - хем червена, хем пуши черно;Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
                    ex. Alfa 155 1.7 '93 ### ex, Alfa 147 1.9 JTDm '03 R.I.P. ###Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001,

                    Коментар


                      stilo_new написа: Преглед на мнението
                      Колеги, някой има ли Huawei p9. Модел е от 2016 мисля. На старо по около 300 лв вървят. Някакви мнения за него. Дали си заслужава?
                      Според мен не.
                      За малко повече пари ще си вземеш по-съвременен нов телефон, по-бърз и т.н. - примерно ми А2.
                      A20DTH ЖТД ама не баш
                      1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                      Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                      Коментар


                        dabadaba написа: Преглед на мнението
                        Ами питай го как точно става. Тъкмо разгледах зарядното на моя телефон - DC5v-3A/9v-2A/12v1.5A Зарядното на лаптопа е 19v-3.42A но няма как да се включи директно към телефона. Иначе мога да зареждам като включа кабела на телефона към някой usb на лаптопа и зарядното в контакта, като не е задължително лаптопа да е включен.
                        Зарядното на телефона и това на лаптопа са еднакви usb-c притеснителното е напреженията. Ако зарядното на лаптопа пусне 20v не знам как ще се отразят на телефона. При положение, че зарядното на телефона е 5V 1A. Освен да има някаква комуникация и по някакъв начин да не подава 20V ами 5V.

                        Коментар


                          На зарядното не пише ли какви са му изходните стойности на напрежението? Иначе USB-то е някакъв стандарт, включващ освен физически размери, също и стойности на ток и напрежение. Т.е. щом имаш USB-C, би трябвало да можеш да зареждаш този лаптоп с всяко едно зарядно, което е USB-C и обратното - с неговото зарядно да можеш да заредиш всяко устройство, което е с този стандарт. Но все пак не опитвай, преди да прочетеш на етикетчето какво пише.

                          Коментар


                            Лаптопа определено не се зарежда със зарядното на телефона. На зарядното на лаптопа има 5,9,15 и 20V обаче дали ще разбере, че съм си включил телефона. Не ми се иска да го играя на проба- грешка.

                            Коментар


                              Според мен не.
                              За малко повече пари ще си вземеш по-съвременен нов телефон, по-бърз и т.н. - примерно ми А2.
                              Да наистина. Като се замисля, си взех чисто нов Honor 8x за 430 лв, ама нали този уж по-висок клас... Та така де. Отказах се. Друг ще търся

                              Коментар


                                chaveto написа: Преглед на мнението
                                Лаптопа определено не се зарежда със зарядното на телефона. На зарядното на лаптопа има 5,9,15 и 20V обаче дали ще разбере, че съм си включил телефона. Не ми се иска да го играя на проба- грешка.
                                Ако не можеш да избираш ръчно режимите, значи е автоматично, значи провежда комуникация с контролера на батерията. Но това не значи, че ти казвам "Давай, нЕма страшно!"

                                Коментар

                                Working...
                                X