Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какъв смартфон да избера

    Стара тема на нов глас.Имаше такава тема в стария форум.Изключително доволен съм от сегашния си Хуавей Хонор 7,но явно вече 16гб вътрешна памет,от която незнам защо ползувам около 9-10гб не ме устройва.Защо ги направиха всички съвременни да не можеш да ползваш двете карти едновременно,а трябва да вадиш едната и на нейно място да слагаш карта памет идея си нямам,а ма е гадно! Просто двете карти ми трябват.Та в този ред на мисли вече имам нужда от телефон с две сим карти и отделен (трети) слот за карта памет.Имам самсунг и хуавей,които на практика отговарят на тези изисквания,но са стари модели (2012-2013г)и не ми вършат работа.Колебая се между Хиаоми Редми или Мейзу,но за съжаление не разбрах(не разбирам английски) дали пак не махаш едната карта,за да поставиш картата памет.Вярно е че са с голяма вътрешна памет 32 или 64гб и на пръв поглед достатъчна,но така мислех само допреди половин година за Хонор-а.Благодаря предварително за мненията.Поздрави.
    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

    #2
    Колега, ако искаш виж LENOVO A7010. Имам го от януари 2016г, т.е. вече 13 месеца. Като го купих, беше току що пристигнал в България, абсолютно нов модел и броих 600лв за него. В момента в Емаг е на промоция за 299лв. Изпълнява всичките ти изисквания. Има две СИМ-карти и отделен слот за карта памет, който се намира върху СИМ2. И аз го ползвам така-с 2 СИМ-карти и отделна карта памет. Китайците отдавна го ъпгрейднаха до Андроид 6.0. Телефонът е добър по мое мнение, работи отлично, никакви грижи за 13 месеца употреба. Аз лично го избрах, защото USB порта му е OTG, т.е. пуска захранване към включени външни устройства-чудно, ама като започнах да експериментирам и се оказа, че малко телефони го могат това. Понеже произвеждам USB DAC-ове и това ми е важна опция, за да експериментирам с качествена музика през Андроид. Ако имаш някакви конкретни въпроси можеш да ме питаш.

    ПП Аз също съм загледал XIAOMI, но тези със SNAPDRAGON процесори по 14nm технология, че ги дават да харчат до 35% по-малко ток. Но за сега се въздържам, защото нямам идея как е поддръжката на тая марка. Моето LENOVO е супер откъм поддръжка, китайците периодично пускат ъпдейти и нямам никакви грижи.
    Последна редакция от DJPOPA; 17.02.2017, 02:20.
    Dacia Duster 1.6 4WD

    Коментар


      #3
      Колега, ето този телефон препоръчвам - https://oneplus.net/oneplus-3t, 2 сим карти и 128 ГБ, мисля че нямаш нужда от карта памет отделно.
      Аз ползвам предната версия с 64 ГБ, и нямам забележки, бай Китаец го ъпдейтна до андроид 7 и обещават 2 години софтуерна поддръжка.

      Коментар


        #4
        Предлагам ти Huawei P9 Lite. Това е най-добрият телефон, в този ценови клас. Алуминиев, Full HD 5.2инч. дисплей, батерията държи без проблем 1 ден. А и се очаква ъпдейт, до Android 7. Aко ти се дават повече парички, може да погледнеш Samsung A3/A5 2016.
        Fiat Punto`04 1.2 60hp.
        Renault Kangoo 1.9 DTI 80hp.
        ex: FIAT Marea Weekend 1.8 16v ELX; FIAT Brava TD100 SX.

        Коментар


          #5
          Зависи какви пари ще дадеш. Ако искаш нещо хубаво вземай Самсунг S7,S7 EDGE.Иначе нещо средно Lenovo K6,K6 Note нещо от рода.

          Коментар


            #6
            За мен избора, както и в другата тема, е Xiaomi, но серията MI. Актуалният MI5 го има в широк ценови диапазон. На практика който и точно модел MI5, според бюджета, да вземеш няма да сбъркаш. Даже и с най-евтиния от серията.
            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

            Коментар


              #7
              Хуавей П9 Лайт няма да е,защото е със същите характеристики като сегашния ми Хуавей Хонор 7.Леновото а7010 донякъде отговаря на изискванията ми,но в който и форум да прочета отзивите за Леново са лоши.Проблеми със звука(не те чуват отсреща),проблеми с дисплея-ту светвал ярко ту изгасвал ей такива дребни неща.Лаптопа ми е Леново и нямам забележки,но казват там били добри,а в телефоните-НЕ.ОНЕПЛУС 3Т бях чел някъде за него,но искам да го видя на живо-т.е знаеш ли колега,кой магазин или верига в България го продава и цена съответно? Твоя откъде го купи? Хиаоми-то гледам само един модел предлагат с две сим карти или бъркам? И ако са две сим карти трябва ли отново да махам едната за да слагам карта памет? Търсенето продължава.
              EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

              Коментар


                #8
                И аз съм чувал такива неща, но за ниския им клас телефони. Имаха проблеми с радиомодулите. Високите им серии се проектират от японци и са съвсем друга бира. Ти си решаваш де.
                Dacia Duster 1.6 4WD

                Коментар


                  #9
                  Онеплюс3, го продават от сайта на производителя, аз така го купих. Не знам магазин в БГ да го продава. Цената за нас е в евро доставят до БГ.

                  Коментар


                    #10
                    https://www.aliexpress.com/store/pro...FVAQ0wodIGwO0g От тук цената е в долари,но за версията с 64гб.Не се знае на колко ще стъпи крайната цена,ако мине през митница? Освен това сега видях друг сайт на който пише,че и на тази версия и на 128 гигабайтовата не е предвиден слот за карта памет.Абсолютно вярно е че 128 гига е супер много място,но точно преди година смятах същото за Хонор-а ми със 16гб.Работата е там,че телефон със вградена памет е доооста по скъп от подобен,на който паметта е по-малка,но е предвиден слот карта памет.Картите поевтиняха доста и мисля,че засега везните клонят към Хиаомито.И да бюджета ми е към 600лв,което изключва някои по-скъпи модели на Самсунг например.Ще продължавам да се ровя да видя дали отнякъде няма да изникне някоя напълно непозната китайска реплика около тази цена.
                    EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

                    Коментар


                      #11
                      Xiaomi имат добра поддръжка и български форум. Miui.bg . Имат модели и с два слота и с карта памет. Но има доста модели с комбниран слот. При поръчка от Китай си има особености при някои от моделите. Идват с китайски ром и трябва да се сложи нова версия на софтуера,отключване на буутлодер и тн. С четене всичко става. Ползвам редми нот 2 повече от година и не мога да се оплача с проблеми.
                      FIAT FORUM BULGARIA
                      Ракията е над политиката

                      Видео от Италфест 2011

                      Коментар


                        #12
                        С този бюджет от 600 лв. се вписваш идеално в най-евтиния от серията MI5, този с 32GB памет и евентуално леко по-слаб процесор, но е страхотен избор. Има търговци в olx, които го продават за около 500 лв. и като бонус са го отключили и с бг меню. Самата процедура по отключването става само през производителя и отнема седмица-две, така че си е чиста кирия да ти го свърши друг предварително.
                        The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                        Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                        Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                        Коментар


                          #13
                          MI5 няма слот за SD, ако е само заради паметта - LINK2SD може да ти спести покупка на нов телефон

                          колега виж това и ако имаш въпроси - на ЛС
                          https://androidcommunity.com/heres-h...edge-20160323/

                          Изкупуване на автомобили на добри цени
                          /////

                          Коментар


                            #14
                            За телефонни разговори си вземи обикновен телефон, може и от най-простите, но да е сравнително здрав. Аз ползвам нокиа айша.
                            За смартфон си вземи такъв, който ще отговаря на изискванията ти.
                            Ако ползваш интернет-банкиране, задължително трябва да е с nfc!
                            Имах леново - държеше се повече от прилично, но нямаше nfc и го смених със сони. Той пък се оказа, че не се свързва със сателитите и имам проблем да го ползвам като навигация.
                            Също така, установих, че по-удачно е, функционалните бутони да са под екрана, както е на леновото, а не да се появяват в екрана, както е при сонито.
                            А относно картата памет - за това си има облак. Отдавна не ползвам карти и флашки.
                            И още нещо - смартфоните се носят в чанта, а телефоните може и в джоба
                            Велосипед да, но ролкови кънки - не! Балканчето е без акумулатор, симсонката е без гуми. Я, падна ми се и фиатче 126! Вече съм с фиат и напреднал шофьор, та чак съм станал маниак, а сега и фанатик!

                            Коментар


                              #15
                              Дойде време и аз да се чудя за телефон. Бюджет около 400лв (за повече ще ми трябват много убедителни аргументи) и да се продава в България. Задължително dual sim, поне 2GB RAM, колкото се може по-малък - 5 до 5.2 инча преко сили и 3.5мм жак. Ако има добра батерия и камера, също няма да е лошо.
                              Почти съм се спрял вече на Moto G5 (НЕ G5S, който излезе съвсем наскоро), освен от чиста фенщина, и точно ми отговаря на критериите. Искам и ако може да не му е изпъкнала камерата (за мен няма по-идиотско нещо в дизайна на един телефон от изпъкнала камера) па дори и това да означава да е по-дебел. Снимки на Moto G5 в нета има, и с изпъкнала, и без, та не знам на кое да вярвам. Ако някой има случайно такъв, да каже.
                              Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                              ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                              Коментар

                              Working...
                              X