Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какъв смартфон да избера

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Вашите "нови" телефони имат ли проблем със слънчеви поляризирани очила?
    С "новото" ми Xiaomi се оказва, че не мога да го гледам с такива очила, а до сега никога не съм изпитвал такъв "дискомфорт" със старите ми телефони. Горила-5 или?
    A20DTH ЖТД ама не баш
    1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
    Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

    Коментар


      Аз съм с Huawei P9, много съм доволен.
      Не знам каква е тая цена 300лв., аз го взех от
      Англия преди година за 70 паунда в перфектно състояние. В момента търся да купя на детето телефон, минимум 3ГБ рам и минимум 32ГБ памет
      да има. Бих взел пак Р9 но са 2016, а батерийте не се сменят лесно и не ми се рискува. Предлагайте... Ще бъде втора употреба,защото повече от 150лв. за телефон няма как да дам.
      Ex Fiat 126P
      Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
      Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
      Alfa Romeo 147 1.6 TS
      Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

      Коментар


        Вашите "нови" телефони имат ли проблем със слънчеви поляризирани очила?
        С "новото" ми Xiaomi се оказва, че не мога да го гледам с такива очила, а до сега никога не съм изпитвал такъв "дискомфорт" със старите ми телефони. Горила-5 или?
        И аз срещнах такъв проблем с новия ми Huawei P smart 2019 - дисплея е супер як.. ама стига да не си с поляризирани очила... :D
        Fiat Stilo 1.8 16V, 133 к.с.

        Коментар


          От около месец имам следния проблем с Xiaomi Redmi Note 5: повечето приложения, които имат разрешение да ползват микрофона, не го правят успешно. Чуват ме нормално, когато говоря по телефона или в Skype. Не ме чуват обаче в Messenger, Viber, WhatsApp. Ако включа видеоразговор в проблемните приложения, тогава ме чуват.

          Някой да се е сблъсквал с такъв бъг? Пробвах безуспешно всичко, за което се сетих, с изключение на нулиране до заводските настройки.
          Последна редакция от snake; 06.07.2019, 18:02.
          Tonight's the night and it's going to happen again and again...

          Коментар


            Пробвах и с "нулиране" към заводските настройки - пак не се оправи. Същият въпрос е зададен преди 3 месеца във форума на MI Community, но единственият съвет е да се пробва със стари версии на Viber и Messenger.
            Да припомня въпроса: отсрещните не ме чуват, когато провеждам аудио-разговор в Messenger, Viber и WhatsApp. При видеоразговор ме чуват. В Skype такъв проблем няма.

            Телефонът е Xiaomi Redmi 5. Ако някой има такъв телефон, нека пробва и да сподели какво е положението.

            Последното, което ми хрумва да направя, е да рутна телефона и да пробвам да му кача някакъв друг интерфейс. Моят е все още с 10.1.3.0, а жена ми с Redmi Note 4 вече получи по-нов интерфейс 10.2.... Проблемът със сигурност е софтуерен, но дали ще реагират от Xiaomi? Не че много често ми се налага да провеждам аудио-разговори в изброените месинджъри, но ме дразни, че не мога да ползвам тази функционалност.
            Последна редакция от snake; 07.07.2019, 18:51.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              Помогнете с избора на телефон, като към този момент съм се спрял на Xiaomi Mi A2 lite 64GB/4GB.
              Изискаванията са размер до този или казано по друг начин - макс. височина 150mm.
              Това, което ми допада е резолюцията на дисплея 1080x2280, батерията 4000mAh и Android 9 Pie.

              Телефона ще е първи смартфон за потребителя и не е желателно да е много скъп и голям. На човека му допадна моя Honor 9 Lite, но по-добрите параметри, по-големия дисплей и батерия при сравнително еднаква цена накланят везните към Mi A2 lite 64GB.

              Интересно ми е да чуя и други предложения за смартфони с дислпей до 5.8''.
              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

              Коментар


                Пробвах и с "нулиране" към заводските настройки - пак не се оправи. Същият въпрос е зададен преди 3 месеца във форума на MI Community, но единственият съвет е да се пробва със стари версии на Viber и Messenger.
                Да припомня въпроса: отсрещните не ме чуват, когато провеждам аудио-разговор в Messenger, Viber и WhatsApp. При видеоразговор ме чуват. В Skype такъв проблем няма.

                Телефонът е Xiaomi Redmi 5. Ако някой има такъв телефон, нека пробва и да сподели какво е положението.

                Последното, което ми хрумва да направя, е да рутна телефона и да пробвам да му кача някакъв друг интерфейс. Моят е все още с 10.1.3.0, а жена ми с Redmi Note 4 вече получи по-нов интерфейс 10.2.... Проблемът със сигурност е софтуерен, но дали ще реагират от Xiaomi? Не че много често ми се налага да провеждам аудио-разговори в изброените месинджъри, но ме дразни, че не мога да ползвам тази функционалност.
                Колкото и банално да звучи, опитай с намаляне на звука докато говориш. Ще ги чуваш по-слабо, но и теб би трябвало да чуват.
                00' Bravo 105 JTD

                Коментар


                  nikolce написа: Преглед на мнението
                  Колкото и банално да звучи, опитай с намаляне на звука докато говориш. Ще ги чуваш по-слабо, но и теб би трябвало да чуват.
                  Отсрещните не чуват абсолютно нищо, когато говоря в Messenger, Viber и WhatsApp, все едно че микрофонът ми е изключен, а аз ги чувам прекрасно. Каквото и да направя - увеличавам, намалявам, викам, шептя, пак не чуват нищо. При нормални телефонни разговори, както и при разговор в Skype няма никакъв проблем. Проблемът не е само при мен, щом е зададен преди 3 месеца от друг потребител във форума на Xiaomi. Лошото е, че за момента няма решение. Със стари версии на месинджърите не ми се занимава, това е несериозно. Мисля, че само рутване и по-нов интерфейс ще му помогне. Има такъв интерфейс, не знам защо още не ми го предлага. Имам чувството, че от Xiaomi са заеб@ли Redmi 5.

                  Между другото, нулирането към заводските настройки се оказа нищо и половина. Просто ми изтри всички инсталирани приложения, включително и профила и ми форматира картата. А аз наивно се надявах, че наистина ще флашне отнякъде софтуера и ще го върне към състоянието, в което е излязъл от завода. Нищо подобно не се случи.
                  Последна редакция от snake; 08.07.2019, 09:36.
                  Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                  Коментар


                    Stefanaki написа: Преглед на мнението
                    Помогнете с избора на телефон, като към този момент съм се спрял на Xiaomi Mi A2 lite 64GB/4GB.
                    Изискаванията са размер до този или казано по друг начин - макс. височина 150mm.
                    Това, което ми допада е резолюцията на дисплея 1080x2280, батерията 4000mAh и Android 9 Pie.

                    Телефона ще е първи смартфон за потребителя и не е желателно да е много скъп и голям. На човека му допадна моя Honor 9 Lite, но по-добрите параметри, по-големия дисплей и батерия при сравнително еднаква цена накланят везните към Mi A2 lite 64GB.

                    Интересно ми е да чуя и други предложения за смартфони с дислпей до 5.8''.
                    С тея Xiaomi толкова проблеми съм брал, че вече не искам да ги виждам. Един по-нисък клас Самсунг примерно е в пъти по-надежден и освободен от бъгове телефон, а цената е еднаква. Това че има високи параметри за малко пари, не значи винаги, че ще е по-бърз от един качествено балансиран телефон, като Самсунг примерно.

                    Коментар


                      С тея Xiaomi толкова проблеми съм брал, че вече не искам да ги виждам. Един по-нисък клас Самсунг примерно е в пъти по-надежден и освободен от бъгове телефон, а цената е еднаква. Това че има високи параметри за малко пари, не значи винаги, че ще е по-бърз от един качествено балансиран телефон, като Самсунг примерно.
                      Аз съм на точно противоположното мнение, но както хората са го казали, колкото мненията, толкова и истините.
                      От две седмици последната крепост поддръжник на Самсунг у дома падна и собственикът му вече се сдоби с Редми Ноут 7. Пиша за щерка ми, която
                      като върл фен на корейците не признаваше друго. Под предлог, че ако не хареса 7-цата ще остане за мен ( въпреки че нямам никакви основания да се разделям с Редми Ноут 4) тя се съгласи.
                      Телефон с 2 години гаранция, процесор Qualcomm SDM660 Snapdragon 660, резолюция на дисплея 1080х2340, 48 Мп задна и 12 - предна камера с Рам 4 и вградена 64 Гб, батерия 4000mAh с размер на екара 6.3"
                      за 380 лв. Го ев@ и телефона за тази цена и възможности. Още не и е паднала мандибулата на щерката и не дава да се продума за друг телефон, но ще и бъде за урок, че баща ПОНЯКОГА се слуша.
                      И не, че това е най-доброто на пазара. Далеч съм от тази мисъл, но пък съм убеден, че Шаоми дават точно толкова, колкото струват, че и доста отгоре, ако сравняваме цените на модели със "специфични" имена и рисунки по гърбовете. И въпреки всичко - тия от Шаоми ми се струва, че вече се взимат насериозно, а разделянето им на Редми и МИ ( за телефоните ) е първата стъпка на сегрегирането им по цени и качество.
                      A17DTС/S
                      Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

                      Коментар


                        С тея Xiaomi толкова проблеми съм брал, че вече не искам да ги виждам. Един по-нисък клас Самсунг примерно е в пъти по-надежден и освободен от бъгове телефон, а цената е еднаква. Това че има високи параметри за малко пари, не значи винаги, че ще е по-бърз от един качествено балансиран телефон, като Самсунг примерно.
                        Абсолютно,все нещо куца при тоя китаец!

                        Коментар


                          Един по-нисък клас Самсунг примерно е в пъти по-надежден и освободен от бъгове телефон, а цената е еднаква.
                          Може ли конкретен модел?
                          Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                          Коментар


                            Xiaomi Redmi A2 Lite по принцип е 2018 година модел и за тези пари (до 300лв. без мобилни планове). Аз бих ти предложил нещо по-ново дори било то с 50 лв. по-скъпо (~22 литра бензин), като Samsung А30 или Samsung М20 примерно.
                            Идеята е че китайците надуват хардуера на бюджетните телефони, понеже в момента той е доста достъпен и се опитват да привлекат потребители, които се хващат само за това. Повечето китайски бюджетни телефони ползват стари архитектури на процесорите (но под нови кодови имена), които не се справят особено добре, големи но некачествени батерии, които не изкарват много време. Некачествени сензори на камерите, за сметка на надутите мегапиксели, които нямат никаква файда. За високия клас китайци е съвсем различно и там не се пестят материали и нещата са съвсем различни, но и цената е не е хич малка. Пример за това са OnePlus, Huawei. Samsung дори на бюджетните си телефони слага AMOLED дисплеи, качествени сензори на камерата и процесори и GPU-та от предишни флагмани. Аз лично не съм имал бюджетен китайски телефон до 300лв., които да е изкарал повече година, но го ползвам доста за всякакви неща, а не само за 2-3 снимки месечно и ало-чао. Ако го ползваш като във втория случай, то тогава ще те устройва и бюджетен китайски телефон, понеже няма да забележиш забавянето след време и недоизкусорените неща и няма да те дразни толкова. Реално затова повечето хора казват, че този тип телефони са ОК, защото не го ползват достатъчно и не го подлагат на никакъв стрес.

                            Коментар


                              Благодаря за отделеното време!
                              За съжаление и двата предложени модела не попадат в заложените граници:
                              Изискаванията са размер до този или казано по друг начин - макс. височина 150mm.
                              ...
                              Интересно ми е да чуя и други предложения за смартфони с дислпей до 5.8''.
                              Aктуалният парадокс в България - повечето искат да живеят в по-уредена държава, но реват на умряло като им затвориш кранчето на сенчестата и полузаконна или незаконна дейност.

                              Коментар


                                Stefanaki написа: Преглед на мнението
                                Благодаря за отделеното време!
                                За съжаление и двата предложени модела не попадат в заложените граници:
                                Бих предложил Samsung Galaxy a8 A530, но е стотина лв. нагоре.
                                Lupo - The Monster
                                Е83 3D

                                Коментар

                                Working...
                                X