Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Doblo 2 - мнения и препоръки

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat Doblo 2 - мнения и препоръки

    Здравейте !
    Насочил съм се към покупка на Добло 2 . В българският форум не открих много информация за него . А в чуждестранните форуми повечето инфо е за закупени нови автомобили където имаше мнения на двата полюса от идеален до много зле . Като оплакванията бяха за запушен катализатор , скоростна кутия и съединител .
    Предполагам , че и тук и хора които карат и поддържат въпросният автомобил . Така , че всяко мнение ще е добре дошло .
    Насочил съм се към пътнически с 5 места - двулитровият дизел 136 к.с.


    Редактирано заглавие.
    Модераторски екип на fiatforum.bg
    Fiat Doblo 2 Maxi 2,0 Multijet 135 CV
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I)

    #2
    Колеги, дайте мнения моля ви. И аз живо се интетесувам от марката, макар и бензинов мотор, но ще се радвам на мнение и за дизела.

    Коментар


      #3
      след малко повече от година и 20 хил км с доблото съм сменил лагерите на макферсона отпред и задни амотесьори .
      Впечатлението като цяло е ,че е с малък клиренс . Т.е не е много проходима . Но е стабилна в завоите .
      Предницата е доста набузена и се кара като SUV което не е много гот ако трябва да се завираш някъде на тясно . Един парктроник няма да му дойде зле .
      Огледалата са единичните и нямат много широк ъгъл на на зад . Случвало ми се е някой да кара успоредно с мен и да не го виждам . Така че търсете по големите огледала с две части .
      Товарното отзад си е хамбар събира пале с 200 кг товар и не ги усети .
      Ако сгънеш седалките ( моя е 5 места макси ) 2 метра радиатор или слънчев колектор си влизат .
      Недостатък е че като се отвори задната врата свети само мизерния плафон до левият калник , но за сметка на това този над задния ред седалки грее като слънце .
      Вози по-удобно от стария . За задния ред седалки нямам много впечатления . Не са кой знае какво по-неудобни са от предните , но са малко по високо и гледката напред е като през челното стъкло на автобус .
      Двигателя 2,0 мутиджет 135 магарета е пъргав и икономичен със 6 степенна механична кутия .
      Разход с 90 км/ч на темпомат 5 на 100
      Магистрален колко е по книжка 6,8 на 100
      Смесен градско извънградско 6 -6,5 на 100
      Чисто градско е към 7 на 100
      Като начина на каране е предимно съобразяване асистента за точната предавка и при всяка удобна възможност темпомат .

      Дано съм бил полезен на някого .
      Ако някой има въпроси на драго сърце ще отговоря . Разбира се като потребител .
      Fiat Doblo 2 Maxi 2,0 Multijet 135 CV
      Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD CF3 115CV {06.01г.} Progression / Limited edition (I)

      Коментар

      Working...
      X