Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.4 12V - Гасне на празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #91
    Като се откачи компютъра на кола след 2000г. не се случва нищо ,освен че е откачен, самоадаптацията не се ресетва и грешките не се чистят.Евентуално някой пин ако прави лош контакт(което е малко вероятно поради конструкцията на куплунга) и това да промени нещо. Такова палене и гасене веднага е характерно или за проблем с горивото или запалителната система. Бобините които смени нови ли са? Свещите поне извадихте ли ги да ги погледнете? За проба купи едни свещи(има евтини -например чешки) .

    Коментар


      #92
      kiriluz1 написа: Преглед на мнението
      Като се откачи компютъра на кола след 2000г. не се случва нищо ,освен че е откачен, самоадаптацията не се ресетва и грешките не се чистят.Евентуално някой пин ако прави лош контакт(което е малко вероятно поради конструкцията на куплунга) и това да промени нещо. Такова палене и гасене веднага е характерно или за проблем с горивото или запалителната система. Бобините които смени нови ли са? Свещите поне извадихте ли ги да ги погледнете? За проба купи едни свещи(има евтини -например чешки) .
      Ще те помоля, да ми напишеш, какви точно да взема, ама да са съобразени с работата на метан?
      Да, пробвах с чисто нови оригинални бобини!
      Последна редакция от radiboi1; 08.12.2019, 17:24.
      Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

      Коментар


        #93
        Мареата газ -бензин съм я карал с всякакви ,Магнет Марели,нжк,шампион,екюем.... Последно я карах с чешки бриск за газ със сребърни електроди за 22 лв комплекта. Хубавото е че нямат ментета и цената е такава че и всяка година да ги сменяш няма да те събори а и доста добре работеха.
        Последна редакция от kiriluz1; 08.12.2019, 20:08.

        Коментар


          #94
          kiriluz1 написа: Преглед на мнението
          Мареата съм я карал с всякакви ,Магнет Марели,нжк,шампион,екюем.... Последно я карах с чешки бриск за газ със сребърни електроди за 22 лв комплекта. Хубавото е че нямат ментета и цената е такава че и всяка година да ги сменяш няма да те събори а и доста добре работеха.
          Тези Бриск, ще станат ли по спецификация за моята кола?
          Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

          Коментар


            #95
            radiboi1 написа: Преглед на мнението
            Тези Бриск, ще станат ли по спецификация за моята кола?
            Click image for larger version

Name:	Screenshot_2019-12-08-20-12-34-794_com.android.chrome.jpg
Views:	1
Size:	78,1 KB
ID:	2098739
            С това съм карал.
            А тук пише кои за какво са: https://www.brisk.eu/catalogues/spark-plugs/lpg_cng
            Последна редакция от kiriluz1; 08.12.2019, 20:19.

            Коментар


              #96
              Здравейте колеги!
              Ето какво извадих от моят автомобил?
              Кажете мнение?
              Дали това може да окаже влиание на сутрешното палене?

              Click image for larger version

Name:	IMG_0044.jpg
Views:	1
Size:	187,2 KB
ID:	2098741Click image for larger version

Name:	IMG_0045.jpg
Views:	1
Size:	199,8 KB
ID:	2098742Click image for larger version

Name:	IMG_0046.jpg
Views:	1
Size:	202,7 KB
ID:	2098743Click image for larger version

Name:	IMG_0047.jpg
Views:	1
Size:	183,9 KB
ID:	2098744
              Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

              Коментар


                #97
                Идеални са, върни ги обратно и си глей кефа. Малко мотора ти гори масло.
                LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
                ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

                Коментар


                  #98
                  Аз бих си сложил нови. Иначе изглеждат работещи,но той и проблема ти е кратковременен ,само при първо палене в началото . От снимките не се вижда електрода и разстоянието, но като цвят изглеждат добре.
                  Последна редакция от kiriluz1; 10.12.2019, 21:34.

                  Коментар


                    #99
                    Здравейте!
                    Сега пък какво стана!
                    След диагностика и няколкодневно престояване при майстор ми каза, че проблем има в двете Ламбда сонди?
                    При диагностика се показвало,че сондите как го каза, се събуждат след 1-2 мин.?
                    А първата е чисто нова?
                    Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                    Коментар


                      Бягай далече от този "майстор" явно е решил да изкара Коледата от теб.Сондите се "събуждат" след 2-3 минути поради една много проста причина ,за да работят трябва да достигнат 300 градуса и това става с нагревател монтиран в тях и отнема време. На всички коли ламбда сондите тръгват след известно време.

                      Коментар


                        kiriluz1 написа: Преглед на мнението
                        Бягай далече от този "майстор" явно е решил да изкара Коледата от теб.Сондите се "събуждат" след 2-3 минути поради една много проста причина ,за да работят трябва да достигнат 300 градуса и това става с нагревател монтиран в тях и отнема време. На всички коли ламбда сондите тръгват след известно време.
                        Да, да!
                        Това ми е известно!
                        Но майстора , до момента не ми е взел и една стотинка.
                        А по между другото, днес като си закачих моята диагностика ми изписа грешка: " Р0520"-Датчик за налягане на маслото?
                        Какво е пък това?
                        п.п. Масло си има в колата.
                        Последна редакция от radiboi1; 12.12.2019, 17:34.
                        Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                        Коментар


                          Лоша маса,лош контакт,тръгнал акумулатор и т.н.

                          Коментар


                            Здравейте!
                            До днес всичко беше на ред.
                            След няколко дневни диагностики и каране на бензин, проблеми нямаше.
                            След това , след 3 дневно каране на метан , също проблем нямаше, но до днес вечерта.
                            Запалих и се започна тресене на мотора и мигане на чека?
                            Пак се върна стария проблем?
                            Писна ми вече от тоя копач, бе хора.
                            Не издържам вече.
                            Ето какво ми изписа на моята диагностика:
                            Прикачени файлове
                            Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                            Коментар


                              След вчерашния проблем, който ви описах в долния пост на сутринта си запали без никакъв проблем!
                              Грешките не съм ги трил от ЕКУ-то.
                              Днес сутринта пак си запали нормално, но след обяд пак този проблем?
                              Вече се промениха симптомите?
                              п.п. Дайте добър майстор на Фиат от района на гр.Кюстендил, Радомир, Перник, София,Дупница, Благоевград.
                              Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                              Коментар


                                Здравейте!
                                А дали има значение акумулатора при моя проблем?
                                Защото забелязах, че е сложен много слаб акумулатор / 45 Ah, 360 A/ ?
                                Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                                Коментар

                                Working...
                                X