Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat Brava 1.4 12V - Гасне на празен ход

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Здрасти Колега,

    няколко въпроса от мен за да се започне някаква дискусия...

    -когато запали и почне да тресе и пука отзад на ауспуха какъв е пушека и мирише ли на нещо?
    -колата губи ли антифриз
    -пробвахте ли да спрете алтернативното гориво- за да се изключи вероятността по някаква причина да ги смесва в някой цилиндър?

    Аз какво бих направил в твоя случай: когато знам сутрин, че ще прави така бих развил свещите и бих проверил цилиндрите за антифриз или бензин или метан.

    Щом запалва и изчиства до няколко минути, а и нямаш проблеми при шофиране бих започнал с това.

    Поздрави и успех, пиши какво става по-натам
    Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
    Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

    Коментар


      #17
      Здравей колега pl4 8rp !
      Значи , като запали ми се струва, че мирише на суров бензин.
      Колата не губи изобщо антфриз.
      Пробвано е със спиране на алтернативното гориво от към крановете на бутилките и пак същия проблем.
      Днес като я запалих на студен двигател , след 5-6 сек. започна да тресе и пука и аз започнах да помпам леко педала на газта.
      От начало не се форсираше , но след 2-то или 3-то напомпване на педала на газта, започна да се форсира и малко след това изравни оборотите и започна да работи нормално.
      Малко след това оборотите си паднаха до ниво 800-900 оборота, което според мен са нормални при загрят мотор.
      Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

      Коментар


        #18
        Евентуално налягане на гориво бих проверил.При палене директно на метан ситуацията същата ли е? Светещия чек означава грешка,каква е?

        Коментар


          #19
          Здрасти,

          при толкова сменени нещо и никаква промяна явно нещо е недогледано. По моето скромно мнение пукането в генерацията е от неизгоряло гориво. Защо и в кой цилиндър няма запалване трябва сами да установите.

          Трябва да си вземеш един кабел за диагностика и с безплатаната версия на мултиекускан да си направиш една диагностика.

          Предполагам, че колата пали на три цилиндъра и в последствие и четвъртия се присъединява.
          -свещите проверихте ли?
          -дюзите проверихте ли? Нищо че са сменени, предполагам с втора употреба...може да има и позапушена. Колегата спомена да измерите и налягането на бензина и връща ли се нещо в резервоара. Просто за да се изключи.
          Предполагам, че компютъра хваща misfire/ невъзпляменяване и затова премигва лампата на таблото.

          Установете на първо време, дали наистина работи на три цилиндъра в началото, после проверете свещите и ако трябва разменете бобините, нищо че са сменени с други, ако наистина е цилиндър да се види, дали е от бобината, свещта, дюза и тнт

          Аз не бих изключил и датчика за температура на двигателя /ЕСТ/-профилактична проверка, бих проверил и генерацията за пробиви и тнт едно по едно да отпадат нещата.

          Ако сте направили вече тези неща и няма резултат сподели за да помислим какво още може да предизвиква тези неща.
          Доколкото се подразбира проблема е възникнал спонтанно след определен период на безпроблемана работа, нали? Не е свързан със смяна на ангренаж или друга намеса?

          Поздрави
          Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
          Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

          Коментар


            #20
            Проблен в токовете но ако гърмежите не са силни да стряскаш комшиите ко ти пука?
            LANCIA Y10 1.1 Bosch monomotronik AGU Zavoli Голф 3 1.8
            ВАЗ 2101-73г-екс ВАЗ 2101-74г.екс, самара-екс заз 965а екс Опел кадет екс

            Коментар


              #21
              Коя година е Бравото? При по- пресни години след 2001 г мисля че се прави обучение на датчик колянов вал,ако е сменян и не е направена може да прави така ,тогава чека мигаше (ако не е обучен) ,а не светеше постоянно
              П.П. След ресет на адаптацията също трябваше да се обучава,ако не се лъжа. Обучението беше палене и форсиране до 4500 оборота три пъти през няколко секунди . В MES (мултиекускан) е описана процедурата точно.
              Последна редакция от kiriluz1; 28.11.2019, 10:53.

              Коментар


                #22
                Проверки

                Може би аз съм останал с впечетлението, че става въпрос за новото браво след 2007, но нека колегата напише коя година е колата.

                Поздрави
                Последна редакция от pl4 8rp; 28.11.2019, 11:44. Причина: Грешна тема :(
                Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                Коментар


                  #23
                  lubo_Y10 написа: Преглед на мнението
                  Проблен в токовете но ако гърмежите не са силни да стряскаш комшиите ко ти пука?

                  Ще съсипе катализатора така, да не говорим, че и мотора се износва повече при неправилни смеси или запалване.

                  Коментар


                    #24
                    Здравейте!
                    Благодаря, че веднага започнахте да обръщате внимание на моя проблем!!!
                    Значи сега ще започна да отговарям на всички въпроси зададени от вас всички!
                    - значи студена я пробвах да запали принудително на метан, но не стана.
                    - грешката на чека показваше нещо от рода, като няма запалване на различни цилиндри или беше неправилно запалване / постоянно при диагностика показва различни цилиндри/.
                    - свещите са нови.
                    - бензиновите дюзи са качвани на стенд и са изчистени.
                    - Да, компютъра хваща нещо от рода / невъзпляменяване или неправилно запалване/.
                    - бобините за разменяни, но няма ефект. Реших след това да ги заменя всичките с нови и пак си го има проблема.
                    - датчика за температура на двигателя /ЕСТ/ не е сменян, но на диагностика не го показва като грешка.
                    - проблема е възникнал почти веднага след закупуването.
                    - ангренажа го смених, но и преди това си го правеше.
                    - датчика на коляновия вал не е сменян и Бравото е 2011 год.
                    Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                    Коментар


                      #25
                      От всичко написано дотук единствено кабелите високо остават главният заподозрян но не е лошо да провериш дали си с правилните свещи все пак
                      koce73 , Fiat Marea Weekend 1.6 16V 1997 специално пригодена за тежък терен , отскоро и Subaru Forester 2.0 2005 за още по-тежък терен 0895747442

                      Коментар


                        #26
                        отговор в темата

                        Click image for larger version

Name:	Двигател Новото браво.jpg
Views:	1
Size:	25,7 KB
ID:	2098721

                        Би трябвало да е този двигател на 1.4/90 коня, тоест бобините са директно на свещите.
                        Проблема го има само при дълъг престой и в рамките на по-малко от минута след запалването.
                        Имаме фактори като време и температура.

                        Кое ще повлияе на двигателя дотолкова, че да тресе и пука и след минута всико да е наред?

                        През другото време явно всичко е ОК, бобините се проявяват при високи обороти, свещи и другите неща по запалването всички знаем, че ако си на газ веднага се хващат защото е по-чувствителна сместа.

                        Тази кола не знам, дали има ЕГР. Маркуча за маслените пари и той може да се провери. Ако имобилайзера е пипан/проблемен въобще няма да запали...

                        Той дори и компресията да се измери, най-вероятно и тя ще е в норма и ще остане все едно губи центронвка и впръсква бензина, когато му дойде. Ама пък ако няма синхронизация между ДКВ и ДРВ
                        пак няма да запали или с повече въртене??

                        Колеги, давайте идеи все от някъде ще изкочи проблема, колега ако си от Пловдив и околията да ти препоръчаме човек да я погледне?

                        Поздрави!
                        Fiat BRAVA 1.6/16v103Hp EL(LPG Lovato)- XII.1997 182А4.000- Аудио система
                        Мразя чалгата повече и от политиците. Поправено.Комунизмът ще отстоява своите основи по един или друг начин.Оправия-няма!

                        Коментар


                          #27
                          pl4 8rp написа: Преглед на мнението
                          [ATTACH=CONFIG]107788[/ATTACH]

                          Би трябвало да е този двигател на 1.4/90 коня, тоест бобините са директно на свещите.
                          Проблема го има само при дълъг престой и в рамките на по-малко от минута след запалването.
                          Имаме фактори като време и температура.

                          Кое ще повлияе на двигателя дотолкова, че да тресе и пука и след минута всико да е наред?

                          През другото време явно всичко е ОК, бобините се проявяват при високи обороти, свещи и другите неща по запалването всички знаем, че ако си на газ веднага се хващат защото е по-чувствителна сместа.

                          Тази кола не знам, дали има ЕГР. Маркуча за маслените пари и той може да се провери. Ако имобилайзера е пипан/проблемен въобще няма да запали...

                          Той дори и компресията да се измери, най-вероятно и тя ще е в норма и ще остане все едно губи центронвка и впръсква бензина, когато му дойде. Ама пък ако няма синхронизация между ДКВ и ДРВ
                          пак няма да запали или с повече въртене??

                          Колеги, давайте идеи все от някъде ще изкочи проблема, колега ако си от Пловдив и околията да ти препоръчаме човек да я погледне?

                          Поздрави!
                          Да!
                          Точно това е двигателя!
                          Да проблема го има само при дълъг престой и в рамките от 1 до 2-3 минути след запалването.
                          След това всичко се оправя, като с магическа пръчка.
                          По някога я лъжа с леки напомпвания на педала на газта и си мисля, че проблема приключва с една идея по-бързо.
                          Само че от началото, като започна да помпя, все едно няма гориво. Демек не може да се форсира.
                          Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                          Коментар


                            #28
                            Какво е ЕКУ то на колата ? Бърза справка в Алфаобд(това имам на телефона подръка) показва че почти всички бензинови имат обучения включващи дроселова клапа ,датчик колянов вал или фазов датчик.При необучен фазов датчик е възможно да бърка цилиндри. И съм почти напълно сигурен че мигащият чек е необучен датчик.

                            Коментар


                              #29
                              Не знам какво е ЕКУ-то, а за дроселовата клапа мога да кажа, че я свалих и я почистих със спрей, ама не беше много мръсна. Трябва ли и обучение?
                              Датчик колянов вал не ми е известно да е сменян.
                              За фазов датчик чувам сефте от вас и не ми е известно къде се намира?
                              Ако от тези всички неща има проблеми, не трябва ли да се отчетът като грешки?
                              п.п. Сега се сетих какво е правено от предния собственик, ако е важно.
                              Закупил е автомобила с проблем в скоростите.
                              В смисъл по думите на майстора, който я е правил е установил, че се е счупило нещо в стартера и парчета от него са се навряли в съединителя и/или скоростите и са направили мазало.
                              В смисъл са сменявани: стартер, скорости и съединителя?
                              Та въпроса ми е дали нещо от там да е проблема?
                              Фиат-Браво, 1.4, 90кс./метан/ 2011 год.

                              Коментар


                                #30
                                radiboi1 написа: Преглед на мнението
                                Здравейте колеги!
                                Скоро си закупих Фиат Браво 1.4, 90 кс. на метан.
                                Обаче се прояви грандиозен проблем.
                                На студено палене, двигателя започва да тресе и да пука през ауспуха.
                                Това всичко се случва на бензин.
                                Смених мап сензора, датчика на разпределителния вал, смених рейката с бензиновите дюзи, пробвах с чисто нови бобини, адаптация на бензинов компютър и куп други работи, но уви.
                                Пак си е същия проблем.
                                п.п. Искам да добавя следното.
                                Паля сутринта, двигателя пали веднага и заработва добре, след 5 сек. започва да тресе и да пука през ауспуха и чека започва да мига, след 10-15 сек. се оправя и колата и не може да я познаеш?
                                Това се случва и през деня, но когато двигателя е истинал напълно.
                                Датчик разпределителен вал=фазов датчик,нулиране на самоадаптацията +сваляне на дроселова клапа- три причини за обучение

                                Коментар

                                Working...
                                X