Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Еми крайно време беше - София ще взема мерки срещу замърсяването

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    #16
    Като каза за карането на фарове, ми да го махнат, пак ще намалят замърсяването, доказано е
    Прав си, щом е вярно твърдението на специалистите, че с включени фарове се повишавал разходът на гориво от 3 до 5%.
    А данъчни облекчения и някакви стимули за екологичните предвиждат ли се ? Если ми предложи някой адекватно на цената за придобиване на нов Приус данъчно облекчение или я безлихвен лизинг, я темане
    при паркиране пред Обществени сгради и в сини зони, я винетка на преференциална цена, я безплатна течност за чистачки или ароматизатор "борче"
    веднага скачам у него, като стой та гледай. Обещавам...
    Последна редакция от ntodorov; 01.02.2017, 16:01.
    A17DTС/S
    Когато губим, не знаем какво печелим, а когато печелим, не знаем какво губим !

    Коментар


      #17
      D. Stanev написа: Преглед на мнението
      Хм, това добре. Как ще се осъществява контрола е по-интересно?! Представям си сутрин на Владая в задръстването - проверяващи... и какво? Ще те спрат от движение, или ще те принудят да спреш някъде на буферен паркинг (?!).
      Контролът в пунктовете за годишен технически преглед, както е по - другите страни.
      Ако колата не покрива нормите и няма нужните технически пособия, с които е изляза от завода (както колега по горе превилно каза - ДПФ, МДФ, ПДЧ и други ) не минава преглед и не се движи по пътищата... Много просто, няма нужда да откриваме топлата вода отново.


      Иначе имам приятел, който работи в пунк за ГТП, и от него знам, че само дърт икарус няма да покрие нормата...

      Коментар


        #18
        Ахъм, нова корупционна схема значи... технически прегледи. Вярно, че изведнъж се навъдиха много... даже за по 25 кинта минават. Като с бележките за платен данък, камерите и пр. Ще си купуваме стикерчета... поуспокоих се малко.
        Най-вече Astra H 1.9 CDTI (JTD) 120 к.с. и ако има къде Делта 3

        Коментар


          #19
          todorakiggg написа: Преглед на мнението
          ....

          Иначе имам приятел, който работи в пунк за ГТП, и от него знам, че само дърт икарус няма да покрие нормата...

          Имаше една година, в която минавах ГТП в пунка на Автомотор в ТСЦ Дианабад. Оказа се, че не влизам в нормите с малко, заради някакво маркуче за вакуум, от което зависела отработката на изгорелите газове. Естествено не ме и пуснаха да мина. Техник от сервиза ми подмени маркучето без пари и ме върнаха отново на анализатора, след което минах прегледа. Така, че това с Икарусите силно ме съмнява да минават на преглед ако са читави техниците.
          А колата ми беше на 3-4 години, с катализатор и т.н. Но не покриваше нормата.
          Последна редакция от siluro; 01.02.2017, 17:17.
          Fiat Coupe 1.8

          Поведението на пътя е ПРЯКО отражение на възпитанието на всеки водач.

          Коментар


            #20
            Никога в кой да е пункт за ГТП(поне в Бургас) не съм виждал реални данни от изгорелите газове.Т.е искам да кажа,че бъркат със сондата в ауспуха хем на единия пункт ми е съученик,но когато попитам в норма ли са изгорелите газове-винаги са ми казвали по-добре е от нова кола.Всички минати коли са били със избушен каталик и нарочно преди да вляза в пункта обръщам на бензин,ако допреди малко е работила на газ.Понеже искам точни цифри никой не се ангажира с това.За пример само да вземем Вектрата,която все още имам.Отивам на ГТП и я минавам на бензин.После пак се връщам вече с вентилация на картера пуснат в атмосферата(Едни от най-големите канцерогенни отрови са тези на горящите масло коли и най-вече двутактовите,които Слава Богу изчезнаха).Минавам трети път като сега съм на метан със вентилация във всмукателния колектор.И четвърти вариант-метан и вентилация в атмосферата.Ако някой тук има точни цифри как се променя въглероден окис,двуокис,азотни окиси и други да сподели.
            EX...Fiat Marea JTD 150+ Сега Опел Вектра 1.6 16в и Мазда Трибют 2.0 бензин/газ

            Коментар


              #21
              По новините нищо не казаха по темата, в сайта на столична община също не видях някакво инфо, явно журналята пълнят сайтовете с фишеци.
              punto HGT

              Коментар


                #22
                По новините нищо не казаха по темата, в сайта на столична община също не видях някакво инфо, явно журналята пълнят сайтовете с фишеци.
                Доколкото виждам на сайта си има актуални данни за 12 наблюдавани замърсители.
                http://93.123.36.139/

                Сравнение от данните : Вчера към 22:00 на Копитото фините прахови частици 10 µg/m3, На Павлово 520 µg/m3. При норма 50
                Последна редакция от OpenGL; 03.02.2017, 07:44.

                1.9 JTD 110hp
                Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                Коментар


                  #23
                  От едно вчерашно изявление на един от специалистите
                  където ръководи лаборатория каза че
                  Трудно се доказва точно от къде идва замърсяването .
                  Как сега е по мръсен въздуха от преди 20години
                  Като сигурно 70процента от замърсяващите предприятия са изравнени с земята.
                  КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                  Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                  http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                  Коментар


                    #24
                    Мдам и в обедните новини казаха, че има превишение в пъти в София, но нищо за мерки, за които се говори в линковете от първата страница.
                    В Люлин вчера сутринта и днес сутринта определено се дишаше трудно, смрад голяма, но и според мен това няма как да е само от колите, чакам южняка снегояд да духне както казаха в прогнозата за времето и малко да пораздвижи мизерията.
                    Да му мислят велосипедистите , май ще бъде по здравословно ако пропушат
                    punto HGT

                    Коментар


                      #25
                      "СофиЯнци" като им пречи замърсяването - да се завърнат по родните места и да дишат до припадък.
                      VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
                      VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
                      VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
                      VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
                      Нека Силата на бъде с Нас...

                      Коментар


                        #26
                        Епа, оно на гладно диша ли се..

                        1.9 JTD 110hp
                        Ex: Fiat Marea 1,8 16v 97г. LPGi

                        Коментар


                          #27
                          Обработката на общественото мнение е подготовка да искат едни пари...
                          Предпочитам да бъда смешен в очите на глупаците, отколкото сам да бъда глупак.

                          Коментар


                            #28
                            Ито доста Ако не кажат сега ще инвестираме едни 50 милиона в екология и да ги дръпнат
                            едни псевдо еколози или някоя позната наша фирма
                            КЛЮЧАРА е тук – https://goo.gl/maps/GvEGbSeq7nk
                            Пунто http://www.punto.mysteria.cz/puntoMk1/schema7.htm
                            http://www.autoinfo24.ru/rukovodstva.../inomarki/fiat

                            Коментар


                              #29
                              Всъщност, всички се правят на малоумни и сякаш не са на ясно какви са истинските проблеми. Първо какви норми на вредни емисии ми мерят, като сипваме най-скапания бензин, който някъде се продава. За последния месец ми се наложи да съживявам над 10 автомобила утрепани от чудните горива, които сипваме срещу 2, и кусур лева на литър. Странно защо ли като заредим някъде в чужбина, колата като че ли е турбинирана и харчи с 2 литра по-малко. Второ, всички светофари в София са настроени така, че докато стигнеш от единия до другия, задължително да светне червена светлина. Някой ще каже, че сигурно е съвпадение, ама не е. Тая скапана държава, която се издържа само от данъците на бедните и и от глоби и акцизи, си е направила прекрасно сметката, че колкото повече една кола работи на място, толкова повече акциз ще прибере. Ама не и това не им стига на крадливите боклуци, които са начело на държавата ни, та видиш ли толкова са се загрижили за здравето на хората, та и целогодишно да караме на фарове. Всеки е наясно че фаровете ти качват разхода близо с литър. А, пропуснах и още едно много важно, ако не и основното перо за функционирането на мафиотската ни държава, а именно парите, които хилядите ни изгнаници в чужбина пращат в България на близките си, за да могат да оцелеят. И така тея лицемерни боклуци, под предлог че са загрижени за околната среда, пак кроят някакви подли планове как да ни ударят по и без това празния джоб. И пак ще е направено така, че да бъдат ударени най-бедните слоеве на населението. Ама какво от това, ние пак ще си траем, ще си чешем пръстите тук, пък ония глупаци румънците нека да си протестират на студа.

                              Коментар


                                #30
                                Значи накратко - ако карам Тойотата ми без фарове и с вносен бензин, то да очаквам, че ще мога да направя градски разход около 1.3/100?
                                A20DTH ЖТД ама не баш
                                1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                                Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                                Коментар

                                Working...
                                X